Další seriály

Na Festivalu fantazie je věnován prostor také dalším seriálům, a to v rámci linií Gatecon, Galacticon, SeriesCon apod. Tento přehled je jen část toho, co se dá v programu nelézt. Za zmínku určitě stojí dále např. Infantilcon (kreslené seriály nejen pro děti), SlayerCon (Buffy, Angel, Firefly), BabCon (Babylon 5), XenaFest, CultCon (britské seriály), fantazy a horor linie a pochopitelně Star Wars.

Gatecon

Stargate
Hvězdná brána je v současnosti jeden z nejpopulárnějších seriálů. Tým vědců a vojáků cestuje nejen po naší galaxii prostřednictvím sítě tzv. hvězdných bran a potkává různé přátelské i nepřátelské civilizace. Úhlavními nepřáteli jsou v seriálu Stargate SG-1 Goau'ldi a Oriové a ve Stargate Atlantis Wraithové.


Galacticon

Battlestar Galactica
Battlestar Galactica (BSG) je sci-fi seriál, který se ve Spojených státech vysílá od roku 2004. Vychází z původního seriálu z roku 1978 (a do značné míry jej kopíruje). Začíná tříhodinovou dvoudílnou minisérií, která nás zavede do světa 12 kolonií a pokračuje první sérií, která má nestandardně "pouze" 13 dílů.


LOSTcon

LOST
Letadlo ze Sydney do Los Angeles ztroskotá na ostrově neznámo kde. Různorodá skupina lidí se snaží za každou cenu přežít, přičemž zjišťují, že na ostrově nejsou sami a že sám ostrov se chová velice podivně. Vysílání tohoto seriálu jsme se dočkali i u nás pod názvem Ztraceni.


Red Dwarf blok

Červený trpaslík
Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili, jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky.


SeriesCon

Space Above and Beyond
Space Above and Beyond je sci-fi z roku 1996, které vypráví o válce mezi lidmi a záhadnou mimozemskou rasou. Hlavními hrdiny je skupinka pilotů - nováčků, kteří jdou z akademie přímo na frontu. Přednáška s videi vám seriál představí a provede vás jeho první polovinou.

Odyssey 5
Představte si, že sedíte v raketoplánu, spravujete poškozený satelit a najednou, přímo před vašima očima, Země exploduje na miliardu malinkatých kousíčků. Tak přesně to se stalo pětičlenné posádce raketoplánu Oddyssey, která je poslána mimozemskou entitou do minulosti, aby katastrofě zabránila.

Earth: Final Conflict
Přišli na Zemi ve znamení míru. Podělili se o své vysoce pokročilé technologie. Mimozemská rasa zvaná Taeloni. Ale ne všichni lidé jsou přesvědčeni o jejich dobrých úmyslech. Odhalte s námi, co stojí za příchodem Taelonů na Zemi a jaký je jejich skutečný cíl. Seriál podle Gena Roddenberryho.

Heroes
V posledních dnech se u zdánlivě nahodilé skupinky jedinců vyskytlo to, co se nedá popsat jinak, než zvláštní schopnosti. Ačkoli si to teď neuvědomují, tito jedinci nejenže zachrání svět, ale navždy ho změní... Tak to jsou Heroes, překvapivý hit poslední americké seriálové sezóny.

V jako vítězství
Tento americký sci-fi seriál z let 1983-1985 je u nás trochu opomíjen. Pojednává o prvním kontaktu s cizí rasou, následnou invazí a bojem proti nim. Byl odvysílán na ČT1 pod názvem "V-Jako vítězství" počátkem 90.let v nevýhodném popůlnočním čase a ještě s rychlodabingem. Nyní můžete shlédnout prvních pět filmů v originálním znění s titulky.

Day Break
Dnes bude detektiv Brett Hopper obviněn z vraždy státního zástupce Alberta Garzy. Předloží nezpochybnitelné alibi. Zjistí, že je obětí spiknutí. A uteče. Pak se vzbudí a tentýž den začne znovu. Seriál připomínající film Na Hromnice o den více, tentokrát však v akčním thrillerovém stylu.

Dexter
Dexter Morgan pracuje pro policii jako soudní znalec v oboru patologie, ale tím jen maskuje strašlivou pravdu. Dexter je ve skutečnosti vraždící psychopat, který po nocích loví a brutálně zabíjí jiné masové vrahy, kteří unikají spravedlnosti, čímž si kompenzuje vlastní vražedné choutky.

Wonderfalls
Žijete stereotypní život a máte pocit, že vás nemůže nic vykolejit? A co když na vás náhle začnou promlouvat neživé předměty, které mají podobu zvířat, a dokonce vám začnou dávat úkoly? Wonderfalls je příběh „obyčejné“ prodavačky, které zásadně změní život jeden voskový lev a jemu podobná zvířátka.

Point Pleasant
Myslíte, že Point Pleasant je jen další ospalé městečko, kde se tráva zelená, ptáci si prozpěvují a všude vládne pohoda? Ano, ale jen než se objeví Christina, která obrátí vše naruby. Mohou za to tajemné 666, které se jí blýskají v očích? Přesvědčíte se, že Ďábel někdy skutečně nosí andělské roucho.

Miracles
Jsme na světě sami či ne? Existuje Bůh či Ďábel? A pokud nejsme sami, je to nutně dobrá věc? To je na vás. Miracles vám nabídnou dva pohledy na svět: God is Now Here anebo God is Nowhere. Zavítejte s námi do světa paranormálních jevů, zázraků a nadpřirozena. To vše v seriálu tvůrce X Files a Angela.

Justice League Unlimited
Superhrdinové. Ochránci práva a spravedlnosti. Jsou chrabří, jsou správní, jsou bezúplatní a... kreslení. Jeden z nejúspěšnějších animovaných seriálů posledních let, který dokázal že kreslený seriál nemusí vždy být selankou pro děti. Hrdinové s duší, padouši tríznění svědomím, mrtví, kteří se vracejí.

Bones (Sběratelé kostí)
Tento kriminální seriál, který možná znáte z obrazovky Primy, pojednává o soudní antropoložce doktorce Temperance Brennanové a jejím týmu svérázných vědců a odborníků, kteří pomáhají řešit případy vražd, únosů a dalších zločinů, při kterých většinou ostatky lidí nevypadají zrovna kompaktně.

Brimstone
Ezekiel Stone byl dobrý policajt. Jenže kdosi mu znásilnil manželku, Ezekiel ho chytil a zabil. Když Ezekiel později zemřel, putovala jeho duše přímo do pekel, kde mu Ďábel učiní neodolatelnou nabídku. Mysteriózní detektivně-hříšný seriál o vykoupení a cenách, které jsme ochotni zaplatit.

Jeremiah
Svět skončil. Neznámá epidemie zlikvidovala téměř šest miliard lidí. Ničivou zkázu přežili z neznámého důvodu jen děti před pubertou. Svět se změnil. Uběhlo patnáct let. Patnáct let od "konce světa". Svět se stal bezútěšným místem, svět se stal svým vlastním hrobem. V tomhle světě žije Jeremiah.