Anotace Star Trek linie - TREKFEST 016

Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů. Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu.

Čtvrtek - 30. června (místnost 1,5, KD Junior)

2393 Zahájení TrekFESTu 2016 (TrekFEST tým)

Přivítání účastníků, výzdoba sálu a nastínění programu Star Trek linie na FF.

2369 Star Trek stolní hry (Xyll)

Star Trek: Asimilace, Aktivity, Bang, Černý Petr, CCG, Kvarteto, Timeline, Pexeso, Tribbles… různé předělávky známých i neznámých her do prostředí Star Treku. To vše bude k dispozici všem, kteří si chtějí hrát.

2386 Star Trek reklamy (Xyll)

Tentokrát zcela nový výběr reklam na nejrůznější předměty spojené se Star Trekem. Pár jich je na neexistující věci, poznáte které to jsou?

2380 Evangelium svatého Gena (Darth Zira)

Je tu snad ještě někdo, kdo pochybuje o tom, že Star Trek je svatým textem? Pokud se tu podobný heretik vyskytuje (a nějakým omylem stále uniká upálení :-)), měl by dojít na tuto přednášku, aby pochopil svůj tragický omyl. Pravověrní mohou samozřejmě přijít taky, ba naopak jsou vítáni!

2368 Star Trek fanfilmy a seriály (Xyll)

Průřez těmi nejlepšími fanfilmy, které pro nás vytvořili fandové Star Treku po celém světě. Najde se něco pro milovníky jak staré, tak nové generace. Filmů i seriálů.

2361 O conech na conu (TrekFEST tým)

Sejde se skupinka conařů a nikoho nepomlouvá… Ne vážně budeme se bavit zcela nezávazně :).

2301 ENT 4x17 Bound (TrekFEST tým)

Enterprise vyhledá orionský korzár Harrad-Sar a učiní kapitánu Archerovi překvapivou a velmi dobrou nabídku: poskytne mu souřadnice planety s mimořádně bohatými ložisky magnezitu za 10 % zisku, až Federace vybuduje doly. Na znamení přátelství dá Archerovi dar - tři otrokyně.

Pátek - 1. července (místnost 1,5, KD Junior)

2302 TOS 1x01 Where No Man Has Gone Before (TrekFEST tým)

Při průletu vnějším okrajem galaxie projde Gary Mitchell a dr. Dehnerová zvláštní transformací a začnou se u nich rychle rozvíjet neuvěřitelné schopnosti psí. Kirk musí zastavit monstrum, jímž se stává jeho blízký přítel Mitchell, dřív, než bude příliš silné.

2391 Dominion (Terezie Kartáková "Allarin")

Dominion: tajemní vládci světů na druhé straně červí díry. Dominion: rasa nemilosrdných dobyvatelů planet, kterou neznají ani její vlastní poddaní. Dominion: možná nejnebezpečnější nepřítel, jakému kdy Federace čelila.

2370 Star Trek škrty (Xyll)

Soutěž pro znalce ST epizod. Dokážete určit, co bylo z daného printscreenu odmazáno? Perfektní, jste náš člověk! Soutěžit může neomezený počet entit.

2350 Christopher Pike, literární hrdina (Jakub Marek "Skarabes")

Byl v pořadí druhým kapitánem NCC 1701, měl více zkušeností než Kirk, pojmenovali po něm město. Christopher Pike přesto zůstává pro diváka velkou neznámou. Ovšem pro čtenáře knih a komiksů je to jinak. Přijďte si poslechnout jak.

2303 TOS 2x13 The Trouble with Tribbles (TrekFEST tým)

Když je Enterprise přivolána na vesmírnou stanici K-7, aby střežila nový typ obilí, ukáže jim obchodník Cyrano Jones tribbly, roztomilá chlupatá stvořeníčka, která se množí neuvěřitelnou rychlostí a která nenávidí Klingony.

2358 Kdo chce zabít Marrissu (Tess)

Seznámení s nejznámější ze všech Star Trekových postav typu Mary Sue v rámci fanfiction - Co všechno zvládla zachránit? V kolika bitvách zvítězila? Jak vysoko až vystoupala na žebříčku velení? A proč je na zabití?

2359 Klingonština pro všední den (Ondřej Konvička "Korax")

Jak se řekne Qapla' ví všichni, co ale když budete klingonštinu potřebovat ve všednějších situacích: v restauraci, kině nebo na sportovním utkání? Neurazíte klingonského oslavence, pokud mu k narozeninám nepopřejete v klingonštině?A co když s Klingonem půjdete na golf?Naučte se pár užitečných frází!

2378 Znělky českých seriálů v ST (Grit du Alatriste)

Což takhle sebrat pár znělek profláknutých českých seriálů a vmáčknout je do Star treku? Pokud by vás tohle zajímalo budu se na vás těšit.

2352 James T. Kirk, literární hrdina (Jakub Marek "Skarabes")

Byl nejslavnější kapitán opravdu takový rebel, jak si jej pamatujeme z filmů? Anebo býval vzorným kadetem, poručíkem i kapitánem? A jak to bylo s Carol Marcusovou a jinými ženami? Seznamte se s knižními tituly o Kirkově rané vesmírné kariéře!

2381 Proč psát fan fiction (Darth Zira)

Jsi trekkie (či podobný živočišný druh), miluješ fanfiky, chceš je psát, ale okolí Ti pořád hází klacky pod nohy? Že prý je to blbost, nemá to smysl atd. Přijď se vybavit neprůstřelnými argumenty, kterými všechny nepřejícníky od rodičů a sourozenců přes nejlepší kamarády až po šéfa zcela rozsekáš!

2353 Časová studená válka (Praotec trekkie)

Kapitán Jonathan Archer se jako první setkal s účastníky tzv. studené časové války. Její důsledky zasáhly do mnoha míst a dob, včetně přímého útoku na Zemi i pokusu o změnu její historie. Zvláště druhé světové války. O boji s časovými agenty i jejich pomocníky se dozvíte v této přednášce.

2384 Star Trek v The Big Bang Theory (Radka El.fean)

Že se v Big Bang Theory o Star Treku mluví skoro pořád, to není tajemství, ale tipnete si kolik sérií je potřeba na zaplnění 45-minutového sestřihu?

2390 Star Trek The Experience (Xyll)

Velmi oblíbený zábavný park v hotelu Hilton v Las Vegas již bohužel neexistuje. Naštěstí historické záznamy ano a je jich hodně, když správně hledáte. Dala jsem dohromady to nejzajímavější a na hodinu vás vtáhnu do úžasného světa ST The Experience.

2366 Witch Risa Party (TrekFEST tým)

PotterFan a TrekFEST společně pořádají párty. Orionské tanečnice, míchané drinky, soutěže. Zkrátka pořádná oslava 50 let Star Treku.

Sobota - 2. července (místnost 1,5, KD Junior)

2305 TNG 1x03 The Naked Now (TrekFEST tým)

Posádka se nakazí neznámou infekcí, která odstraňuje všechny zábrany, a všichni se začínají chovat jako opilí. Dat se přizná, že je "plně funkční".

2356 Holografické osobnosti (Iconer)

Těšte se na přehlídku nejsofistikovanějších holoprogramů, které se ve Star Treku vyskytly. Ukázky fotoniků, povídání o jejich inteligenci, osobnostních podprogramech a hranicích.

2351 Harry Mudd, literární hrdina (Jakub Marek "Skarabes")

Podvodník, pašérák, šmelinář, smolař. Ne, není to Han Solo. Tohle je Star Trek a v dobách před Ferengy strašil kapitány jiný vesmírný podvodníček. Na řadě je Harry Mudd a knihy a komiksy věnované jeho osudům a střetů s kosmickou lodí Enterprise.

2382 ST: Skryté hry - Coming Soon! (Anna Štefánková "Annie")

Produkce fan filmu se blíží do svého finiše! Přijďte se podívat na trailer, záběry z natáčení a poslechnout si, co všechno obnáší postprodukce filmu.

2306 TNG 3x15 Yesterday's Enterprise (TrekFEST tým)

Když časovým zlomem projde Enterprise-C, vytvoří se nová časová linie, ve které je Federace ve válce s Klingony, v níž si nevede moc dobře. Jedině Guinan ví, že něco není v pořádku. V posádce se opět objeví Tasha Yarová, která se velmi spřátelí s důstojníkem z Enterprise-C.

2367 ST fanfilmy: Masky a propriety (Karel Škop "Margh")

Od návrhu po natáčení. Pojďte se podívat jak vznikaly masky a propriety pro české fanfilmy Star Trek: Nedokončení příběhy, Star Trek: 12 myslí a Star Trek: Diplomacy. Podíváme se na technologický postup výroby, materiály, maskování a barvení.

2392 Někdo to rád logické, záznam představení (Radek Bělina, Jan Krátký)

Přijďte se podívat na premiérové promítání záznamu z divadla D21, kde soubor TyJáTREK, pod vedením režiséra Jana "Sokara" Krátkého, hrál v roce 2014 pro fanoušky Star Trek předělávku hry "Někdo to rád horké". Vulkánci a cukr, to prostě nejde k sobě :)

2377 Weyoun, Shran atd. (Tai)

[Combs: part 1/2] Démonicky servilní Vorta Weyoun (DS9), impulzivní Andorian Shran s půvabnými modrými tykadélky (ENT) či skrupulózní pořadatel vražedných zápasů Penk (VOY). I těmto postavám vdechl život Jeffrey Combs. Tato přednáška (vč. pár tématických odboček) vás provede jeho působením ve ST.

2372 Star Trek: Diplomacy, Vládní rošády (Radek Bělina, Jan Krátký, Karel Škop, Jakub Holý)

První díl českého fan seriálu točeného v reálných kulisách. Konverzační politická satira, vzdávající hold britským sitcomům doplněná o besedu o stavbě kulis, maskách a natáčení. První mise zavede loď USS Masaryk k planetě Ktaris, kde je třeba rozkrýt machinace na nejvyšší vládní úrovni.

2307 TNG 7x15 Lower Decks (TrekFEST tým)

Čtyři mladí podporučíci s napětím očekávají, zda budou jejich hodnocení příznivá a jestli se dočkají povýšení. Jedna z nich je vyslána na nebezpečnou misi, ve které má pomoci dostat cardassianského zvěda pracujícího pro Federaci zpět na cardassijské území.

2362 Osobnosti Cardassie (Tar-ara Istandil)

Opravdu jsou všichni stejní? Že když znáte jednoho, odhadnete i ostatní? Určitě… NE ;). Podobné rysy, ale různé názory. Podívejme se na ně a porovnejme, jestli jsou opravdu všichni tak špatní, jak se říká.

2374 Večer písní Klingonských (Grit du Alatriste)

Přijďte si s námi u táboráčku elektrifikovaného zazpívat nejen Star trekové i jiné Fandomsongy. Popovídáme si, zasmějeme atd. Případné doprovodné nástroje jsou vítány.

Neděle - 3. července (místnost 1,5, KD Junior)

2308 DS9 1x07 Q-Less (TrekFEST tým)

Na Deep Space Nine přilétají častí návštěvníci USS Enterprise-D Q a Vash, zatímco se důstojníci zoufale snaží zachránit stanici před hrozícím zničením.

2373 Star Trek: Musicvidea (Lyta)

Zase jedna porce hudby a Star Treku.

2389 Nezastavitelný William Shatner (Dagmar Vižďová "Ziina")

Co teď zrovna vyvádí legendární kapitán Kirk? William Shatner ani v 85 letech neubírá na tempu a energii by mu mohly závidět mnohem mladší ročníky. A dokáže pořád spolehlivě pobavit. Shatnerolog se musí pěkně ohánět, aby ho stíhal sledovat na sociálních sítích a aspoň ve zlomku jeho nových projektů.

2354 Co je špatně ve Star Treku 2 (Petr Král "Killman")

Loni jsem se zaměřil na poslední dva filmy pod taktovkou JJ. Tak aby to bylo fér, tentokrát se zaměřím na ostatní Star Trekové filmy, neb i tam se dá o lecčem diskutovat. Přijďte se se mnou pohádat a třeba mne i přesvědčit, že se pletu.

2309 DS9 5x06 Trials and Tribble-ations (TrekFEST tým)

Posádka DS9 dovezla na stanici bajorský Orb času, který ukradne Arne Darvin, chirurgicky změněný bývalý klingonský špión, a pošle jím Defiant do minulosti. Sisko a kolegové v dobových uniformách musí najít bombu ukrytou v tribblech na stanici K-7 dřív, než zničí stanici a původní Enterprise.

2376 Velící kódy ve Star Treku (Iconer)

Ve velkém množství epizod se při komunikaci s počítačem používaly různé bezpečnostní kódy. Zabezpečení nebylo vždy neprolomitelné. Na této přednášce zveřejním ty nejdůležitější z nich, abyste mohli v případě nouze i vy odhodit warpjádro nebo převzít velení nad vaší oblíbenou lodí.

2364 Posádečka na vzduchu (Grit du Alatriste, Praotec trekkie)

Přijďte si užít s námi spousty zábavy v letním vedru. Nebudeme však pečení v místnosti nýbrž budeme venku nejspíše před Kinem. Těšíme se na vás.

2375 Věda a technika Cardassianů (Tar-ara Istandil)

Co vyzkoumali, vynalezli a používají Cardassiané a k čemu je to dobré aneb prozradím vám to, co chci, abyste si mysleli… chci říct, co zjistila federační rozvědka ;).

2360 Michael Westmore - otec emzáků (Karel Škop "Margh")

Westmore přišel do Star Treku spolu s TNG. Pod jeho rukami vznikali novogenerační ale i předTOSkový mimizemšťané. Povíme si o příchodu klanu Westmorů do Ameriky a založení jedné z nejvýznamnějších maskérských rodin Hollywoodu. Přednáška s podtitulem: Život a doba maskéra Michaela Westmora.

2385 CZK zábavnou formou (Xyll, Samuel Thorn)

Hodina plná soutěžení, na které se bezděky dozvíte spoustu zajímavostí a faktů z dvacetileté historie ST klube CZ Kontinuum.

2363 Patricia Tallman v jiných rolích (Lyta)

Nejen Babylonem živ je herec. Věděli jste o Patriciině kariéře u horrorů? Ne? Nevadí. Ale určitě jste si jí všimli ve Star Treku. Ne? Potom přijďte a uvidíte, kde všude jste ji neviděli.

2357 Jeffrey „Weyoun…“ Combs (Tai)

[Combs: part 2/2] Kultovní ikona hororových filmů Jeffrey Combs ztvárnil ve ST řadu rolí, každá z nich má mezi fanoušky své příznivce (a slyšeli jste o nich v první části přednášky). Tato druhá část je věnována celé Combsově kariéře. Pozn.: mládeži i slabším povahám (plus minus) přístupno. ;-)

2365 Promítá se: Jeffrey Combs (Tai)

Celonoční promítání dle výběru publika z filmografie Jeffreyho Combse, bytostně spojeného zejm. s adaptacemi H. P. Lovecrafta (Re-Animator, Ze záhrobí, Necronomicon), E. A. Poea (Jáma a kyvadlo, Mistři hrůzy: Černá kočka), se Star Trekem (Weyoun, Shran a jiné role), ale i Babylonem 5 a neSFFH žánry.

Pondělí - 4. července (místnost 1,5, KD Junior)

2311 VOY 1x07 Eye of the Needle (TrekFEST tým)

Harry objeví červí díru, která vede přímo do Alfa kvadrantu. Je však příliš malá, a tak se dá použít pouze pro komunikaci. Na její druhé straně je však romulanský kapitán a ještě k tomu 20 let v minulosti.

2388 Alternativní vesmíry ve ST (Radka El.fean)

Ve ST se motiv alternativního vesmíru rozehrává zejména v DS9 a to v několika epizodách, najdeme ho ale i v ostatních seriálech a často v souvislosti s cestování časem… Co všechno udělali naši hrdinové špatně, že se ocitli v jiné realitě?

2383 Jak přetvořit deskovou hru (Anna Štefánková "Annie")

Máte oblíbenou deskovku a seriál a chtěli byste to spojit dohromady? Podělím se s vámi o zkušenosti z přetváření několika deskovek, jaká jsou úskalí a na čem se člověk může vyřádit.

2371 Star Trek ve videohrách (Marek Tvrdý)

Star Trek pronikl nejen na obrazovky televizí, do kinosálů a na stránky knih a komixů. V průběhu času jsme se dočkali mnoha videoher. V této přednášce si projdeme jejich přehled a ukážeme si záběry z těch nejzajímavějších z nich, jako jsou TNG: Final Unity, Starfleet Academy či Bridge Commander.

2379 Star Trek dokumenty (Xyll)

Dokumentů o Star Treku bylo již natočeno bezpočet. Krátkými ukázkami s výkladem vám představím ty dle mne nejzajímavější.

2355 Dinosauři ve Star Treku (Praotec trekkie)

V epizodě "Aréna", natočené podle povídky Fredrika Browna, se posádka Enterprise setkává s ještěry připomínajícími pozemské dinosaury. A posádka Voyageru se v kvadrantu Delta setká s opravdovými dinosaury, ti se však ke svému pozemskému původu příliš nehlásí.

2396 Patrick Stewart - Zdaleka ne jen Picard Lebel

Patrick Stewart je muž mnoha rolí. Pojďte se se mnou podívat na některé z nich.

James Doohan - netušený hrdina Lebel

Že je Scotty hrdina, to ví snad každý. Ale víte o tom, že i jeho představitel byl velký hrdina?

 

Anotace z FFka 2015 najdete zde.
Anotace z FFka 2014 najdete zde.
Anotace z FFka 2012 najdete zde.
Anotace z FFka 2011 najdete zde.
Anotace z FFka 2010.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2010 najdete zde.
Anotace z FFka 2009.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFka 2008.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.