Novinky a fotografie z minulých ročníků


- 5. listopadu 2007 - Festival fantazie Speciál nám skončil. Věříme, že se vám Star Trek linie líbila, že jste si užili nejen Star Treku, ale i svých přátel a známých. S programovou linií Trekfest se znovu setkáte nejpozději na Festivalu fantazie 2008, možná i dříve.

Na závěr několik charakteristických fotografií z Trekfestu 007.5:
- 22. října 2007 - Zbývá jen pár dní do Festivalu fantazie Speciál a přinášíme vám pravděpodobně defitivní podobu programu linie Trekfest 007.5.

- 11. října 2007 - Rozjíždíme provoz nové adresy - www.trekfest.cz. V blízké době se můžete těšit na náznak programu Trekfestu 007.5, programové linie na Festivalu fantazie Speciál. V sekci realizační tým naleznete aktuální podobu týmu.

- 5. září 2007 - Dnes jsou tomu přesně dva měsíce, co jsme si řekli své "ANO" na Festivalu fantazie. Pokud si chcete zavzpomínat, o čem byl první Trekfest v historii Star Trek akcí, jaký byl program, atmosféra a prohlédnout tuny fotek nejen ze svatby, čeká na vás tato obsáhlá fotoreportáž.

- 22. červenec 2007 - Po svatební cestě nás čeká bohužel spousta povinností mimo net a proto opravdu nedokážeme odhadnout, kdy uveřejníme kompletní galerie či sepíšeme nějaké to povídání k tomu. Proto tu pro vás máme rychlovku v podobě šesti desítek fotek pro částečnou představu pro ty, kdo letos Chotěboř nezvládli a připomínku těm, kteří mají naopak na Trekfest 007 spoustu vzpomínek. Současně se budeme snažit doplňovat odkazy na jiné fotogalerie a reportáže. A navíc... už nyní je potvrzen Star Trek program na Festivalu fantazie Speciál, takže si v kalendáři zaškrtněte datum 25. - 28. říjen 2007.


Odkazy k FFku 2007:
TrekFest pod drobnohledem - Omi
FF očima nováčka - Mvek
Fotky - Fox, Omi, Annie, Xyll & Molík - malý výběr
Fotky - Korax
Fotky - Zephram
Fotky - Kniga
Fotky - Darell
Fotky - Polinius
Fotky - galerie.sg1.cz
Fotky + videa + report - Tar-ara & SGA project
Fotky - MontyJack
Fotky - Deus
Fotky - Brozkeff


- 9. červenec 2007 - Jedna z nejlepších akcí vůbec, TrekFEST 007, je za námi. Slovy nelze popsat okamžiky radosti a štěstí, které jsme prožili a co víc, celé letošní FFko bylo o velké naději pro všechny fanoušky, že jsme stále tady, budeme tady a budeme spolu rádi... Třešničkou na dortu se tím pádem stala pozvánka od klubu CZ Kontinuum a Trekkies: TNG na setkání s herečkou Marinou Sirtis alias Deannou Troi v Praze na CzechTREKu 2. Přihlášky již běží...

- 26. červen 2007 - Přinášíme Vám definitivní verzi programu, v této podobě bude probíhat celý Trekfest 007. Naleznete zde i program promítání konkrétních epizod TNG, tak, jak jste si je vybrali v anketě. Pomocí ankety vznikl i program Nightconu, který je taktéž k dispozici.


- 24. červen 2007 - Jak už preview napovídá, přípravy na Trekfest 007 vrcholí. Vybrali jsme pár foteček z víkendu v Jizerských horách, z Plzně, Veltrus a z posledního organizačního srazu v Praze, kde se dodělávala výzdoba a řešil jak jinak než program, převážně galavečer, ceny do soutěží, co všechno bude nutné do Chotěboře přivést a také propagace pomocí letáčků, které zajistili letos poprvé organizátoři FFka.- 13. červen 2007 - Opět pro vás máme aktuální verzi programu. Rádi bychom vás také upozornili na aktualizaci stránek LLAP.voyager.cz. Přečíst si můžete, co všechno vás čeká na rozlučce se svobodou, jak bude probíhat obřad, co si máte připravit apod. :-)

Novinkou na letošním Festivalu fantazie je i systém na vyhledávání dopravy na festival a z něj. V systému si najdete spoj (bus, vlak, ale i auto), který vám vyhovuje nebo si můžete založit vlastní. Více na stránkách doprava.alpaka.cz.


- 30. květen 2007 - Do sekce Realizační tým doplněni další dva členové - Omi a Taul. Omi se stará o většinu grafických záležitostí a Taul je svědkem nevěsty.


- 29. květen 2007 - Pokud jste se ještě nerozhodli, jestli na Trekfest dorazíte, snad vám v rozhodování pomůže promo video, které jsme pro Vás připravili. Stáhnout si jej můžete zde (6,3 MB - 1 min 31 sec). Jen připomínáme, že při přihlášení do konce května můžete využít slevu na vstupném.


- 28. květen 2007 - Dnes vám přinášíme aktualizovanou verzi programu a anotací. Kromě toho dneškem startuje nový projekt. Každý den si můžete na našich stránkách přečíst různé informace a zajímavosti nejen o Trekfestu, ale i o Festivalu fantazie obecně! Na hlavní stránce na vás bude každý den čekat Andorián Trekfesťáček s něčím novým...


- 8. květen 2007 - Tak a je to venku! První verzi programu Trekfestu 007 si můžete přečíst v sekci program! Ke každému pořadu je připravena také anotace. Od včerejška také můžete hlasovat v anketě a sami tak vybrat romantické a erotické epizody, které se budou promítat na nočním promítání - Nightconu. Anketa je spojena se soutěží o volňásky! Soutěž trvá pouze do 11. 5., proto neváhejte a hlasujte! Připomínáme, že stále ještě můžete hlasovat v anketě o nejlepší TNG epizodu. Hlasování probíhá zde.


- 23. duben 2007 - Přípravy programu finišují, již v blízké době se zde objeví prakticky konečná verze programu. Tímto také prosíme všechny přednášející, kteří ještě neposlali anotace, aby je co nejdříve poslali na tento mail, děkujeme.

Další novinkou, kterou vám přinášíme, je vyhlášení ankety. Na Trekfestu 007 se v rámci 20. výročí seriálu Star Trek: The Next Generation budou promítat nejlepší epizody tohoto seriálu. O tom, které epizody to budou, ale budete rozhodovat vy! Jakým způsobem? Na stránkách www.trekkies.cz je vyhlášena anketa na toto téma. Rozhodněte sami, na které epizody se spolu s ostatními fanoušky podíváte a pošlete nám svůj hlas!!!


- 20. březen 2007 - Rozběhly se intenzivní přípravy letošní Star Trek linie. Máte nějaký nápad? Rádi byste si připravili přednášku, soutěž apod? Vaše pomoc bude rozhodně vítána. Se všemi náměty, dotazy a nápady se, prosím, obracejte na tento mail.


- 9. srpen 2006 - Prožijte s námi znovu Festival fantazie 2006... den po dni... reportáž ze všech deseti dnů strávených v Chotěboři zaměřená převážně na Star Trek a Stargate program je k dnešnímu dni uveřejněna v sekci Reportáže - kromě haldy textu si můžete stáhnout přes 540 fotek a hlavně videa, na které někteří z vás už netrpělivě čekají :) Tak si to užijte!

- 20. červenec 2006 - Deset dní po FFku 2006 jsme tyto stránky připravili na rok příští... pokud máte nějaký nápad na pořad, jukněte na stránku programu a napište. Předem děkujeme za jakékoliv ohlasy.

- 19. červenec 2006 - Na stránku "Chystá se" jsme se snažili o částečný výčet akcí, na které byste mohli dále zavítat. Kromě conů klasických stojí za pozornost tzv. LARP ve dnech 12.-13. srpna, aneb akcí se nabízí do podzimu celkem dost, nemusíte smutnit a mít poFFkové deprese :) ... a to nepočítaje ještě jeden sraz CZ Kontinua jako takový, minimálně dva srazy klubu UPKB-Dominion, které se plánují do Plzně a Ostravy, srazy klubu Trekkies, karetní turnájky v CCG apod.

Ale zpět k Festivalu fantazie. Svůj dvoudenní pobyt v Chotěboři sepsal do svého blogu za ostravskou část klub UPKB-Dominion Pavel Pabjan - první den & druhý den. Na závěr si nenechte ujít malý fotokomiks :)
S fotogalerií je nejen za FaFu blok venku i Yakuzza - jeho deset stránek fotek najdete zde.
Další avizovanou fotogalerii z FFka od Foxe si můžete prohlédnout na našich stránkách v sekci Reportáže, resp. přímo zde. Děkujeme Kamilovi.

- 11. červenec 2006 - Dalo se to čekat - s fotkami a reportážemi se roztrhl pytel. Když zůstaneme převážně u Star Trek conu, doporučujeme hlavně Základnu Antares a dva nové reporty, hlavně od Dieginy, která rozhodně nešetřila inkoustem :) Své zážitky a pocity sepsal i Zephram. Fotogalerie připravuje i Yakuzza a Fox. Venku mají své fotky Miles, Merlin, Fajl a Jarda.

- 10. červenec 2006 - Zdárně a plni zážitků jsme se vrátili z desetidenní akce v Chotěboři. Kdo letos nejel opravdu může litovat...
Po relaxaci, kterou fakt potřebujeme :), chystáme aktualizaci těchto stránek, další info a další fotečky. Přibývající odkazy na reportáže a fotky můžete sledovat na diskuzním fóru FFka, už nyní jsou k dispozici reporty na portálu Trekkies.cz, v Paldíkově fotogalerii a např. u Knigy.

- 30. červen 2006 - A vyráží se nejen na Star Trek con do Chotěboře!

- 16. červen 2006 - Organizační tým Festivalu fantazie se letos nenechává v propagaci zahanbit. Oficiální stránky popisující jejich aktivity jsou toho důkazem. V pondělí dopoledne (12. červen) vystoupil v pořadu "Prima jízda" sám hlavní pořadatel Václav Pravda. Pokud vám tato informace unikla, nabízíme cca čtyř minutový rozhovor ke stažení (7,8 MB). Stahovat můžete přímo zde, popř. také na rapidshare.de.
Co se týče galavečera, bude zařazeno mj. vyhlášení výsledků soutěže Můstek je Váš, kterou má na starost CZ Kontinuum.

- 7. červen 2006 - Přípravy a progace Star Trek conu jsou v plném proudu. Připravili jsme pro vás zbrusu nové preview Star Trek conu po vzoru mnoha jiných programových liníí. Zde si můžete stáhnout soubor o velikosti 17,3 MB - 1 min 23 sec (pravým tlačítkem kliknout na link - uložit cíl jako... - enter) - tak snad se bude líbit !!! :)
Pokud budete mít problém se stahováním, můžete zkusit ještě server rapidshare.de.

Pokud vás máme naladit co nejvíc do předdovolenkové "horečky", snad se nám to alespoň částečně vydaří díky přehledu věcí, kterými se většina z vás vybaví pro svůj až desetidenní pobyt v Chotěboři. Pokud dojdete k závěru, že nám tu něco chybí, určitě napište, doplníme :)

Na stránce oktan.trekkies.cz je pro vás také něco nového, takže si to užijte :)

Co se týče oficiálních stránek akce, doporučujeme číst tzv. 'Podrobné novinky'.

- 29. květen 2006 - A je to tady podruhé :) Dlouho očekávaná 'o'pravdová konečná verze programu Star Trek conu na Festivalu fantazie 2006 je sestavena! Do programu jsou už vneseny veškeré změny hlavního organizátora Vaška Pravdy a jeho požadavky na program v souvislosti s programem jiných linií (nežádoucí konkurence jiné programové linie, podobnost témat, přednášejích atd.). Přibylo hlavně promítání. Anotace jsou tímto kompletní.

Prostor pro všechny fanoušky Star Treku však stále zůstává - řeč je o pondělním galavečeru - mix všeho možného i nemožného o treku :) Chcete-li nám pomoci jakýmkoliv námětem, chcete-li se podílet, něco promítnout, něco říci několika desítkám lidí, něco zazpívat... určitě se ozvěte co nejdřív na email hypo@voyager.cz. Zahájení Star Trek bloku má být pro vás... tak, aby se vám líbilo... řekněte si, co by se vám líbilo... napište...

- 8. květen 2006 - A je to tady. Dlouho očekávaná konečná verze programu Star Trek conu na Festivalu fantazie 2006 je sestavena! Veškeré změny nyní spadají na hlavního organizátora Vaška Pravdu a jeho požadavky na program v souvislosti s programem jiných liníí (nežádoucí konkurence jiné programové linie, podobnost témat, přednášejích atd.), popř. dodatečné prosby daného přednášejího.

Podařilo se nám jakžtakž sestavit anotace ke všem pořadům, přednáškám i promítání - toto dobré čtivo najdete zde :)
Pokud jste přednášející a chcete ještě doladit svoji anotaci (k dispozici máte až 350 znaků), ozvěte se prosím co nejdříve!

- 28. duben 2006 - tak trochu kosmetické úpravy programu, které by se daly označit za další verzi předběžného nástinu letošního Star Trek bloku je tady. Protože jsme dostali o další dny navíc, budeme muset celý program znovu překopat a zařadit více promítání. Stále je možnost přihlásit svoji přednášku, besedu či jiný zábavný program v délce 1 hodiny hlavnímu organizátorovi bloku na tento email. Tímto oslovujeme samozřejmě i slovenské fanoušky!

Pokud jste přednášející, upřesněte nám datumy a časy možných začátků svých pořadů nejen podle zveřejněného nástinu a sepište anotace (k dispozici máte 350 znaků). Spěchá!!!

Každá akce potřebuje podpořit. Festival fantazie 2006 není výjimkou. Pokud chcete pomoci, je pro vás určen tento odkaz.

Prosíme, pomozte nám s propagací. Umístěte jakýkoliv baner, napiště do novinek na svých stránkách jakoukoliv malou upoutávku, obešlete emailem své kamarády a známé, vyvěste letáček ve škole nebo na jakémkoliv veřejně přístupném místě...
[zde si můžete stáhnout malý letáček z naší dílničky]

Děkujeme za spolupráci!

Festival fantazie není jen o Star Treku! Široké spektrum zábavy, tj. vše, co na této akci můžete zažít, vám přiblíží tento přehled.

- 6. duben 2006 - druhá verze předběžného programu letošního Star Trek bloku je tady. Stále je možnost přihlásit svoji přednášku, besedu či jiný zábavný program v délce max. 2 hodin hlavnímu organizátorovi bloku na tento email. Pokud jste přednášející, upřesněte nám datumy a časy svých pořadů právě podle zveřejněného nástinu a sepište anotace (k dispozici máte 350 znaků). Pokud si např. svoji přednášku chcete zapropagovat skrz tyto stránky také jinak, dodat jakoukoliv jinou upoutávku, fotku atd., neváhejte a ozvěte se nám pro změnu na tento email. Stále hledáme dobrovolníky také z řad amatérů na cyklus přednášek 'úvody do seriálů' - máte-li rádi TOS, TNG, DS9 nebo VOY a dokážete si připravit podklady, seberte odvahu a napište.
Stránky Kontinuum.cz propagují soutěž Můstek je váš - ještě máte čas se zapojit a to do 30. dubna 2006.

- 3. březen 2006 - Tak a je tu první nástin programu letošního Star Trek bloku, abyste si mohli udělat už nyní částečnou představu. Kurzívou označené pořady jsou zatím provizorně zařazeny do programu, nicméně zdaleka ne napevno. Vše je zatím ve fázi vyjednávání s přednášejícími. Pokud si chcete připravit přednášku na téma úvod do některého ze seriálů, vaše pomoc bude vítána - ozvěte se prosím na tento email a to také v případě jiného námětu startrekového pořadu. Hledáme např. zájemce o zpracovnání 'Časové linky ST'.

- 6. leden 2006 - Rok se s rokem sešel a už se připravuje další ročník vaší oblíbené akce - Festivalu fantazie. Ve dnech 3.-8. července 2006 proběhne setkání českých a slovenských příznivců Star Treku v Chotěboři. Akce jako taková se bude konat ve dnech 30. červen - 9. červenec 2006.

Drtivou část programu Star Trek conu se pro letošek zavázal hlavním pořadatelům Festivalu fantazie zajistit nový Star Trek fan klub 'Trekkies: The New Generation', který má své klubové stránky na doméně www.trekkies.cz. Citace ze stránek: "Můžete se těšit na zajímavé přednášky, besedy s hosty, divadlo a překvapení - to vše k 40. výročí Star Treku. Na portálu vám budeme postupně odhalovat, co konkrétně na festival chystáme. Pořadatelům tímto děkujeme, že k realizaci plánů dostaneme krásný prostor, jakým je Sokolovna. Ta bude sloužit také jako promítací sál."

Zastřešujícím klubem bude, co se organizace ST bloku jako takové týká, už třetím rokem Star Trek fan klub 'UPKB' (www.upkb.wz.cz), jež se v listopadu 2005 spojil s klubem Dominion. Opět se plánuje galavečer, trekové soutěže, ST CCG kartičkový turnaj, PC turnaj (Elite Force II. Multiplayer, Klingon Honor Guard Multiplayer) apod.

Pokud se chcete zapojit aktivně jakýmkoliv pořadem v délce jedné hodiny, ozvěte se nám se základními informacemi na tento email. Pochopitelně uvítáme jakékoliv nápady, náměty a připomínky k programu anebo třeba vaše tajemství, co by právě pro vás bylo tím pravým impulzem, abyste na akci přijeli...

A co už je tak trochu "tutovka"? :) Tzv. Oktan Team připravuje dvě Star Trek divadla, jedním je Švestkové pyré, druhé (reprízu) směřují do Jára Cimrman conu (Hluboký vesmír, obraz devátý). V této souvislosti byla zprovozněna pracovní verze prezentace, kterou najdete na oktan.trekkies.cz.

- 12. červenec 2005 - Ufff, Festival fantazie 2005 je úspěšně za námi. V různých diskuzních fórech si můžete najít rozmanité ohlasy a linky na několik fotogalerií. Abychom také nezůstali pozadu, v sekci Reportáže najdete našich "skromných" 500 fotek v rozlišení 800x600 převážně ze Star Trek bloku. Stránky ff.voyager.cz rušit nebudeme, hrozí totiž, že příští rok bude FFko opět nějaký ten trekový program mít :)

- 1. červenec 2005 - Doufejme poslední změnou programu Star Trek conu bylo prohození pondělní přednášky "Cesta po planetách tří světů" za dvojici pořadů Chyby ve ST a ST Kufr (původně v úterý) - vytíženost některých přednášejících skrz programové spektrum bloků, které FFko nabízí, je obdivuhodné. Nicméně je to tu. Den D... vymyšleno, pořízeno, vyštracháno, zakoupeno, sesmoleno, vypáleno, vytištěno, vystřiženo, polepeno, nakresleno, napsáno, sbaleno... vyráží se!!! :)

- 24. červen 2005 - Tak přesně za týden startuje Festival fantazie v Chotěboři. Přihlášení předem není podmínkou účasti, můžete přijet kdykoliv v průběhu 10 dní, kdy akce probíhá. Kromě přednášek a besed na vás čeká promítání téměř celé čtvrté sezóny Enterprise - nalákat vás může tato stránka :) Soutěže jsou také přichystány. I když např. Poznávačka epizod je zaměřena spíše na profíky, na zajímavá videa se dá koukat vždycky :) Ostatně, můžete si vyzkoušet právě teď, zda podle krátké ukázky poznáte dvě epizody z Nové generace - [ukázka č. 1 - 30 sec - 1 MB] & [ukázka č. 2 - 33 sec - 1,4 MB].

- 21. červen 2005 - FFko už ťuká na dveře, přípravy vrcholí. Pro úplnost jsou tu stručné informace o amatérském divadelním představení, tak tedy: "Závada není na vašem simulátoru" - Divadelní společnost UPKB uvádí divadelní frašku, kterou nenapsal Sir Artur Conan Doyle. Osoby a místa byly smyšleny, jejich jakákoliv podobnost se skutečným Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem je čistě náhodná; Scénář: Rostislav Bouda; Režie: Rostislav Bouda, Šárka Vondrová; Osoby a obsazení: Rostislav Bouda, Tomáš Zuklín, Karel Škop, Martin Valenčík, Jakub Leitl, Olga Královcová, Martin Stejskal, Hana Volková, Jan Paldus, Tadeáš Kameník, Šárka Vondrová, Vašek Pravda; Délka představení: 2 hodiny.
Scifi není jen Star Trek... nemusíte přijet do Chotěboře jen za blokem o Star Treku - kvalitní programy připravují také další scifky - Stargate, Star Wars, BSG a letos poprvé i promítání scifi seriálu Farscape.

- 7. červen 2005 - uveřejněna druhá verze programu Star Trek conu, drobné změny nastaly hlavně v souvislosti se zařazením dalšího divadelního představení na čtvrtek, které se odehraje v prostorách Chotěbořského kina (první verze programu je zde). Na toto představení jste mohli zavítat již před rokem do pražského Divadla v Celetné. Další možnost se vám už nemusí naskytnout :) (památeční foto 'Jak se sestavoval program' je zde).
Dále si můžete prohlédnout čtyři fotky (1 & 2 & 3 & 4) ze včerejší zkoušky divadelního představení 'Závada není na vašem simulátoru', které se pro změnu chystá už na pondělní večer :) A když budete hodně pozorní, narazíte i na maskota ST bloku :).

- 16. květen 2005 - připomínáme, že pro slevu na vstupném se musíte přihlásit a zaplatit do 31. května 2005. Bližší informace samozřejmě přímo na www.festivalfantazie.cz.
K dnešnímu dni byla otevřena sekce Startrekových chyb a chybiček - přednáška/debata na toto téma se připravuje právě na letošní FFko. Z dalších pořadů si můžete prohlédnout poutací plakátek pro přednášku Slash ve Star Treku v podání Dieginy a dvě fotky (1 & 2) z pravidelných zkoušek divadelního představení, které se plánuje jako součást pondělního galavečera. Tato 'scifi show' je otevřena všem fanouškům, kteří se s námi mohou odvážně vydat tam, kam se dosud žádný fanoušek nevydal :) - uvítáme spolupráci - chcete-li se s diváky o něco podělit a nevydalo by vám to na samostatnou přednášku, fan video, scénka, parodie, humorná vsuvka apod., neváhejte a ozvěte se hlavnímu koordinátorovi večera na email JohansonUPKB@atlas.cz.

- 27. duben 2005 - k dnešnímu dni uveřejňujeme první verzi sestaveného programu Star Trek conu pro FFko 2005 & doplněny byly samozřejmě také anotace všech pořadů & pod odkazem Historie byl dopsán program ST bloku z roku 2001, který chyběl.

- 8. duben 2005 - akce byla o jeden den prodloužela, Star Trek dostal vyhrazen prostory, technické zázemí apod. ještě na čtvrtek, 7. července, takže se nám vejde do programu více promítání.

- 6. duben 2005 - uveřejněny kompletní anotace pořadů na Star Trek con, které byly přednášejícími potvrzeny - již nyní jich je přes dvacet a pokud se chcete zapojit i vy, možnost napsat nám máte ještě do 15. dubna (hlavní pořadatel Festivalu fantazie, Vašek Pravda, od nás očekává první verzi sestaveného programu již k 1. květnu). Pokud jste od nás neobdželi odpověď na email, prosíme, kontaktujte nás pro jistotu znovu.

- 21. březen 2005 - upozorňujeme na poslední ročník soutěže na motivy Star Treku s názvem 'Můstek je váš', kterou organizují pořadatelé Festivalu fantazie. Plánuje se souhrnné vydání děl českých a slovenských Trekkies v kategorii povídka a kresba/malba na CD-ROM. Všechny dostupné informace najdete zde. Uzávěrka 31. května 2005.
- pokud se chcete podílet na Star Trek bloku jako takovém aktivně jako přednášející, nezapomeňte nás kontaktovat do přibližně poloviny měsíce dubna, abychom mohli co nejdříve sestavit předběžný program akce.

- 8. březen 2005 - první pořady sepsány do seznamu pod odkazem 'Anotace' & poslední výzva pro další přednášející...
vybízíme o zasílání vašich ohlasů, nápadů, vylepšení, prostě všechno, aby byl čtyřdenní trekový program co nejvíc podle vašich představ...

- 1. leden 2005 - tyto informační stránky byly spuštěny na Nový rok.

Aktuální novinky
Novinky z ročníku 2009
Novinky z ročníku 2008