Anotace Star Trek linie pro FF 2005


Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů.

Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu. Anotace se uveřejňují současně s první verzí programu.

Pondělní Sci-fi galavečer s divadelním představením (5h)
Rostislav "Johanson" Bouda a kolektiv
Zábavná show, kterou jste doposud nezažili! Pětihodinový blok plný legrace, skečů, písniček atd. V rámci večera proběhne premiéra divadelního představení 'Závada není na vašem simulátoru' a např. volba ET-TÝ.

Návaznost Enterprise na ST (2h)
Karel "Margh" Škop
Opravdu se seriál Enterprise odklonil od vesmíru Star Treku? Vytvořil si svůj, i když velice podobný vesmír? Nebo se za dobu čtyř sezón vypracoval a pomáhá fenomén Star Trek dotvářet a již nevyvolává údiv a otázky na to, co se v něm děje a jak to být nemá?

O nás pro nás (1h)
Tomáš "Aldy" Zuklín
Část I. Už jste se někdy opravdu důkladně zamysleli nad tím, kdo jsou vlastně scifisti? Tato přednáška se pokusí zabrousit do tajů duše obyčejného fana. Pokud jste vyplňovali jakýsi dotazník, tak neváhejte, dozvíte se výsledky. A pokud jste ho nevyplňovali, přijďte taky.

My scifisté a okolní svět (1h)
Tomáš "Aldy" Zuklín
Část II. Už jste se někdy opravdu důkladně zamysleli nad tím, kdo jsou vlastně scifisti? Tato přednáška se pokusí zabrousit do tajů duše obyčejného fana. Pokud jste vyplňovali jakýsi dotazník, tak neváhejte, dozvíte se výsledky. A pokud jste ho nevyplňovali, přijďte taky.

Cesta po planetách tří světů (2h)
Hanka "Han'an" Vittková
Další poznávací soutěž pro fanoušky Star Treku, Star Wars a Stargate. Tentokrát budou mít soutěžící možnost alespoň obrazně navštívit řadu planet a vyzkoušet si i svoje znalosti jejich reálií. Pro vítěze budou připraveny diplomy a ceny. Připravili a srdečně zvou členové Star Trek fan klubu CZ Kontinuum.

Staré pověsti vesmířanské (2h)
Veronika Knápková, Jakub Marek, Radim Rouče
Futuristicky laděná hystericko-historická hra s ruchy a tanci o tom, co je pro kapitána Braxtona již dávnou minulostí. Vydejte se s námi na šokující výpravu do dávnověku Spojené federace planet v nejoceňovanější holosimulaci sezóny 2896-97!

Chyby v ST (1h)
Hanka "Hypospray" Volková & Karel "Margh" Škop
Žádné nejsou? Sem tam se přeci jen nějaká najde, i v tak propracovaném světě Star Treku. Okem hnidopicha poodhalíme např. chybičky kameramana nebo scénáristy. Kritiky jako takové se však nedočkáte :)

StoneTrek (2h)
Petra "Diegina" Fědorová
Chcete se podívat, jak vypadá Star Trek podle Flinstoneů a Briana Matthewse? Neváhejte a přijďte, uvítá vás statečná posádka lodi Magnetize BCC-1701, jako např. kapitán Kirkstone, pan Sprock či doktor "Fosílie" RcCoy. Zváni jsou též příznivci Star Wars a A.C.Clarka, neb i ti si zde přijdou dozajista na své.

Vulkánci všeobecně (1h)
Jana "Molík" Molnárová & Erika "Oriana" Hudáková
Víte, jak vypadá takový Vulkánec? Která planeta je jeho domovem, jakou má povahu a jaký je jeho jídelníček? Naším úkolem je pomocí této přednášky vysvětlit a přiblížit rasu Vulkánců všem znalým i neznalým.

Vulkánci v ST filmech (1h)
Karolína "Spock" Řepková
Chcete vidět důležité, nedůležité i zábavné okamžiky ze života pana Spocka, Valeris, Saavik a dalších Vulkánců, které jsme mohli vidět ve Star Trek filmech a dozvědět se také něco o těchto postavách...?

Milostné praktiky v ST (2h)
Hanka "Hypospray" Volková
Jak se balí baba po startrekovsku? Dočká se divák v 700 epizodách a 10 filmech nefalšovaného sexu? Romantika se za několik desítek let vlastně nezmění, nebo ano?

Narážky na Star Trek Part I. (1h)
Narážky na Star Trek Part II. (1h)
Hanka "Hypospray" Volková & Martin "Marty" Handl
Podívejte se s námi na svět trekových narážek, které se podařilo za minulé dva roky nashromáždit, na videoukázky se slovními průpovídkami či zmínkami jiného druhu na cokoliv ze světa Star Treku - památný citát, scéna, přirovnání, hudební motiv, technologie apod.

Poznávačka epizod (1h)
Hanka "Hypospray" Volková & Jan "Paldík" Paldus
Myslíte si, že znáte Star Trek, že vás z něho nic nezaskočí? Poznáte však podle krátké ukázky o kterou epizodu, z nabídnutých možností, se jedná? Přijďte prověřit své znalosti! Možná si odnesete i nějakou cenu :) Soutěž pod záštitou fan klubu CZ Kontinuum.

Slash v ST (2h)
Petra "Diegina" Fědorová
Kirk a Spock jako milenci? Nebo Janeway a 7of9 či další? Slash nezná hranic ani cenzury. Přijďte si poslechnout co to je, kdy a jak to vniklo, co vše slash zahrnuje, podívat se na pár (nejen) hanbatých obrázků a videí a případně si i popovídat o tomto fenoménu. Pro homosexuální a pornografický obsah nevhodné pro homofoby a mladší 18ti let.

Karetní hra ST - 1. edice (1h)
Karel "Margh" Škop
Nostalgické připomenutí karetní hry na motivy Star Treku vydávané od roku 1994 do roku 2002. Její rozsáhlost, stručný popis pravidel a připomenutí nejlepších karet včetně těch, které zkrátily životnost této hry.

Karetní hra ST - 2. edice (1h)
Karel "Margh" Škop
Úspěšné pokračování karetní hry do firmy Decipher. Nový design, nová pravidla, nová hra. Kouzlo a krása druhé edice je tu od roku 2002. Povíme si něco k pravidlům, ukážeme si jak probíhá takové plnění misí, souboje postav či střetnutí lodí. Tam, kam dosud nevkročil žádný člověk, se můžeme my vydat díky kartičkám...

Nejen ST fanfilmy (1h)
Tomáš "Aldy" Zuklín
Jste zvědaví, co vytvořili fani Star Treku, Star Wars, Stargate po celém světě? Ty nejlepší české i zahraniční SCI-FI fanfilmy. Ukázky doplněné komentáři, fotky apod. Nechte se poučit, jak se to dělá :)

Promítání fanfilmů část I. (1h)
Promítání fanfilmů část II. (1h)
Promítání fanfilmů část III. (2h)
Tomáš "Aldy" Zuklín
Klapka, kamera a jedem... promítání fanfilmů např. New Voyages I. & II., Starship Exeter apod. Nezávislá pokračování Star Treku natočená samotnými fanoušky.

Bloopery a zákulisí ST (2h)
Petra "Diegina" Fědorová
Přijďte se podívat na pokažené či nepoužité záběry a obrázky z natáčení Star Treku, poslechnout zákulisní drby, různé zajímavosti a přeložené ukázky z knihy Leonarda Nimoye "I Am Spock".

Všeobecně o ST (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Jste začátečníci? Ještě se správně neorientujete? Pletete si Picarda s Janewayovou? Tak je tato přednáška určena právě vám, protože se dozvíte vše, co vás vlastně vůbec nezajímá.

Diskuse o budoucnosti Treku v ČR (1h)
(UPKB & CZK)
Co bylo, je a bude? Kam míří Star Trek, co od něj očekáváte právě vy? Co se nelíbí českému Trekkie? Co by si přál třeba na akci typu FFka? Zkritizovat Star Trek blok a ulevit si můžete za čerstva přímo tady v Chotěboři.

Úvod do TAS (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Víte, že vůbec existuje? Oficiální pokračování Původní série z roku 1978. Všeobecné informace o kreslené sérii Star Treku.

Promítání TAS část I. (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
1.-6./22 - Televize N@va uvádí kreslený seriál Star Trek. V hlavních rolích Pavel Šrom (Kirk), Lukáš Hlavica (Spock) a Miloš Hlavica (McCoy). Epizody: Další trable s tribbly, Nesmrtelný Vulkánec, Co se nestalo, Na okraji galaxie, Zachráněný, Čarovný hlas.

Promítání TAS část II. (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
7.-11./22 - Televize N@va uvádí kreslený seriál Star Trek. V hlavních rolích Pavel Šrom (Kirk), Lukáš Hlavica (Spock) a Miloš Hlavica (McCoy). Epizody: Ztratila se nám planeta, Elixír lásky, Mágové z Megas-tu, Zajatci času, Zbraň otrokářů.

Promítání TAS část III. (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
12.-17./22 - Televize N@va uvádí kreslený seriál Star Trek. V hlavních rolích Pavel Šrom (Kirk), Lukáš Hlavica (Spock) a Miloš Hlavica (McCoy). Epizody: Pod vlivem Ambry, Jihad, Chtěl bych být menší, Jiná perspektiva, Tenkrát na planetě, Bem.

Promítání TAS část IV. (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
18.-22./22 - Televize N@va uvádí kreslený seriál Star Trek. V hlavních rolích Pavel Šrom (Kirk), Lukáš Hlavica (Spock) a Miloš Hlavica (McCoy). Epizody: Mor, Orionští piráti, Vtipálek, Zhoubnější než hadí jed, V opačném čase.

Startrekový kufr (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zábavně humorná soutěž na motivy oblíbeného pořadu České televize. Hádání slov, předmětů, pantomima... Na vítěze čekají ceny.

Ne všichni mají ekzém (1h)
Lucie "Kniga" Musilová
Tak kolikpak bude mít ta nová rasa výrůstků na čele, o kolik zvětšíme (zmenšíme) nos, uši...? Co nějaké nové pigmentové skvrny? Opravdu vypadají všichni emzáci ve Star Treku jako lidi s ekzémem či nádory? Nebo je to trošku jinak?

Párovačka (1h)
Hanka "Hypospray" Volková & Jan "Paldík" Paldus
Picard a Sisko, Riker a Kirk nebo třeba Janewayová a Spock. Myslíte si, že se ve Star Treku, ať v epizodách či filmech, setkali? Připadá vám to snadné? Pokud znáte odpovědi na takové a podobné dvojice postav, přijďte si změřit své znalosti. Soutěž pod záštitou fan klubu CZ Kontinuum.

ENT IV. - Borderland, Cold Station 12, The Augments (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Skupina "vylepšených" mladých lidí ukradla klingonskou loď. Říše hrozí odvetou a tak je Enterprise vyslána, aby je našla. Na palubě je také dr. Arik Soong (Brent Spiner; předek dr. Nooniena Soonga, stvořitele Data), který před 20 lety ukradl genetické vzorky z dob Eugenických válek. Nyní se "vylepšení" snaží získat a oživit zbytek vzorků...

ENT IV. - The Forge, Awakening, Kir'Shara (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Na ambasádě Země na Vulkánu dojde k teroristickému výbuchu, při němž umírá přes 40 osob. Přivolaná Enterprise nachází v poškozených prostorách ještě jednu nevybuchlou bombu, na níž jsou stopy vulkánské DNA. Vyšetřování přivádí Archera a T'Pol až k vulkánské sektě, která údajně hlásá pravý výklad Surakova učení. To se ovšem nelíbí vulkánské vládě...

ENT IV. - Babel One, United, The Aenar (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Když Enterprise převáží Tellaritskou delegaci na jednání o míru s Andoriany, zachytí nouzové volání ze Shranovy lodi, že byla napadena Tellaritskou lodí. Tellarité ovšem vinu popírají, navíc na samotnou Enterprise zanedlouho zaútočí naopak Andoriani. Ale byli to opravdu Andoriani. Kdo za útoky stojí?

ENT IV. - Affliction, Divergence (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Při jedné návštěvě Země jsou Hoshi s Phloxem přepadeni a doktor unesen. Po splynutí myslí s Hoshi T'Pol zjistí, že Phloxe unesli Rigeliané. Enterprise se vydává po jejich stopách, ale nachází jen trosky lodě bez známek po Phloxově DNA a se stopami po klingonských zbraních. Archer proto musí zjistit, proč se Klingoni zmocnili doktora...

ENT IV. - Observer Effect (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Trip a Hoshi se vrátili z průzkumu planety, na které našli pozůstatky klingonského tábora. Už při návratu raketoplánem se u Tripa projevuje infekce a krátce nato onemocní i Hoshi. Na palubu se kromě nebezpečného viru dostali i dva nezvaní hosté, kteří si půjčují svévolně těla jednotlivých členů posádky. Kdo jsou a co mají v úmyslu?

ENT IV. - In A Mirror, Darkly I. & II. (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Jak vypadá paralerní vesmír ve 22. století? Jak moc se liší od Kirkova, resp. Siskova? Budou opět krátké a odhalené uniformy? Nejen to se dozvíte v tomto dvoudíle...

ENT IV. - Demons, Terra Prime, These Are The Voyages... (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Poslední tři epizody čtvrté sezóny seriálu Enterprise. Jak zakončí své cesty hvězdná loď Enterprise NX-01? Kam ji závěr zavede a jaké budou osudy její posádky? To a další se dozvíte při sledování závěru tohoto seriálu.

Promítání ST v klubovně (2 dny)
Rostislav "Johanson" Bouda
Během úterý a středy se budou jako vedlejší programová linie promítat všechny Startrekové filmy na DVD včetně DVD bonusů s českými titulky. Jste srdečně zváni!

ST Literátek (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Jaký příběh jste schopni stvořit za půl hodinky? Nejlepší práce budou odměněny cenou. Zúčastnit se mohou všichni bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství, politického přesvědčení, státní příslušnosti, národnosti a rasy :)

ST PC hry (1h)
Tomáš "Aldy" Zuklín
Známé i neznámé počítačové hry s tématikou Star Treku. Elite Force I./II., Starfleet Academy, Klingon Academy, Fallen, Away Team, Armada I./II., Bridge Commander, Klingon Honor Guard a nespočet dalších.

Karetní hra ST - 1.vs.2. (1h) /v plánu pro rok 2007/
Karel "Margh" Škop
Která edice je hratelnější, první nebo druhá? Jsou odlišnosti opravdu nepatrné nebo jsou značně rozdílné a hry od sebe oddělují? Dají se jednotlivé karty mezi sebou míchat? Která z her sklízí ve světě a v ČR větší úspěch? Kde lze karty sehnat a kam si lze přijít zahrát?

Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFSka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.