Anotace Star Trek linie pro FF 2006


Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů.

Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu. Anotace se uveřejňují současně s první verzí programu.

Výuka STCCG SE - hry (2h)
Karel "Margh" Škop
Přijďte si vyzkoušet karetní hru na motivy Star Treku. Tuto hru vydává americká firma Decipher již od roku 1994. V roce 2002 zaznamenala změnu designu a pravidel. Zde na Festivalu opět budete mít možnost si tuto druhou edici vyzkoušet.

Turnaj STCCG SE - hry (5h)
Karel "Margh" Škop
Karetní turnaj ve hře Star Trek Customizable Cards Game Second Edition neboli STCCG SE. Přijďtě si změřit své schopnosti a um v této hře. Ať už máte vlastní balík či nikoliv, na půjčení budou k dispozici. Můžete se těšit na boostery téměř všech edic, promo a singl karty.

Úvod do TOS - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Všeobecné i rozšířené informace o první originální sérii Star Treku i jeho animovaném pokračování. Vhodné pro naprosté začátečníky. Odpočinkové pro skalní fanoušky. Třeba se dozvíte něco nového.

Můstek Jamese K/B - přednáška (1h)
Dominika "VortaVor" Píbilová
Jak si svůj můstek, Kirkův můstek, představoval Blish? Poslední Kostrounovo tažení rovná se psychologický profil...

Tvůrce ST - Gene Roddenberry - přednáška (1h)
Josef "Joseph" Mikulášík
Jak přišel Roddenbery na své nápady ke Star Treku? Kde bral inspiraci a jak se mu dařilo ST prosazovat? A co vůbec dělal před tím než se dostal k myšlence natočit nejslavnější sci-fi ságu všech dob?

Film Star Trek I. - The Motion Picture DE - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
První Star Trek film, který se setkal se skvělým ohlasem diváků a který byl nakonec vylepšen pomocí digitální technologie. Uvidíte novou verzi filmu s přidanými scénami a vylepšeným obrazem.

Bonusy k filmu Star Trek I. - TMP - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení prvního ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Jak (ne)vyrobit dobré music video - přednáška (1h)
Petra "Diegina" Fědorová
Music videa se objevují jak houby po dešti. Ale jen málokteré svou kvalitou opravdu stojí za shlédnutí. Na této přednášce vás seznámím s několika nejhoršími prohřešky amatérských vidderů a ukáži vám, kudy opravdu nejít.

ST versus Harry Potter - přednáška (1h)
Anna "Annie" Štefánková
Zdá se vám, že porovnáváme neporovnatelné? Možná byste se mohli divit...!

Treková ruleta - soutěž (2h)
Jan "Paldus" Paldík & Filip "Yakuzza" Kubín
Zábavná Star Treková soutěž dvou týmů. Týmy hrají proti sobě, přesto však spolu. Roli hrají nejen znalosti, ale i důvtip, pohotovost a fantazie. Vítězný tým určí hlasováním diváci.

Slavnostní zahájení ST bloku - galavečer (3h)
Rostislav "Johanson" Bouda a kolektiv
Dozvíte se, co vás čaká a nemine a na co určitě nesmíte chybět. Spolu s doprovodným programem, scénkami a promítáním. Jistě se budete dobře bavit a možná i něco víc. A možná přijde i Johanson a jistě nebude sám.

Film Star Trek II. - The Wrath Of Khan DE - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Film navazuje na epizodu TOS: Space Seed. Kirkem vyhoštěný Khan ukořistí loď Federace a jediné po čem touží je pomsta. Mile rád si vypomůže i novým vědeckým projektem Federace - Genesis. Film obsahuje přidané scény, které v původní verzi nebyly.

Úvod do TNG - přednáška (1h)
Hanka "Hypospray" Volková
Jste začátečník, nevíte kdo je kdo a nebo jste skalním fandou a chcete si připomenout staré dobré časy u telky? Zajisté vám přijde vhod toto malé shrnutíčko o prvním seriálu, který uvedla Česká televize před více než deseti lety...

Herci a postavy TNG - přednáška (1h)
Josef "Joseph" Mikulášík
Jací jsou nástupci originální série? O kolik lepší je jejich osobní život? Co dělá ve svém volnu Patrick Stewart a jak se vyvíjela jeho kariéra? A co ostatní herci Nové generace? Jsou občas normální jako my ostatní?

Bonusy k filmu Star Trek II. - TWOK - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení druhého ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Film Star Trek III. - The Search For Spock - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Hlavní hrdina Spock v předchozím filmu umřel, je nutné aby se opět objevil na plátně. Najde posádka Spocka nebo nenajde? Třeba Spock zůstane jen v mysli některých doktorů.

Hledá se Země - BSG vs. VOY - přednáška (1h)
Veronika "Bedrazz" Knápková
Star Trek: Voyager a Battlestar Galactica? Co mají kromě cíle cesty společného? Hodně! Objevte netušené paralely mezi zeměhledačskými sériemi obou fenoménů! Najde Galactica Zemi rychleji než Voyager? Je komandér jako komandér? A doktor jako Doktor? Přijďte a pobavte se! (Jen pro silné žaludky!)

Star Trek Jukebox - TOS, TNG, DS9, ENT - přednáška (1h)
Petra "Diegina" Fědorová & Michaela "Lyta" Burocková
Jak jste již mohli vidět na Stargate linii, existuje fanovská tvorba, které se říká music videa - jedná se o scény z filmu sestřihané na hudbu. V této přednášce/promítání budete moci shlédnout 15 nejlepších ze Star Trek TOS, TNG, DS9 a ENT. Nezapomeňte si tužku, hlasovací lístky budou slosovány a výherce bude odměněn.

Bonusy k filmu Star Trek III. - TSFS - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení třetího ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Číslo 47 v ST - přednáška (1h)
Jan "Paldík" Paldus
Víte, že když se ve Star Treku má něco stát, bude v časovém údaji s největší pravděpodobností obsaženo číslo 47... Nebo když se něco děje, je toho 47?! Nevěříte? 4.7. se přesvědčíte! Video ukázky a obrázky čísla 47 ve Star Trekových epizodách a filmech.

Promítání epizody TNG - The Inner Light - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Před Enterprise se zastavuje relativně primitivní cizí sonda a vyšle nukleonový paprsek, který pronikne lodními štíty. Paprsek se soustředí přímo na Picarda a kapitán ztrácí vědomí. Když se probudí, zjistí, že je na povrchu nějaké planety v primitivním domě... dostane se někdy zpátky na palubu Enterprise?

Oktan Esoterus: Švestkové pyré - divadlo (2h)
Radim "Jem’Hadar" Rouče & Veronika "Bedrazz" Knápková & Jakub Marek & Miroslav Zapletal
Autorské čtení nejnovějšího hitu věhlasného bangladéškého SF autora s autogramiádou a ochutnávkou. V případě, že profesor Esoterus nedorazí, zhlédnete fantaskní divadelní představení "Kam se dosud Sylon nevydal", jež odhaluje vše! Kdo byl vlastně první - Kirk nebo Archer? Kdo měl větší vliv na dějiny Federace - Archerův pes či Picardova rybička? Odkud se vzalo okřídlené rčení Beam me up, Trip!? Jak ovlivnily lidský vývoj sylonky? Co bylo první - T'Pol nebo vejce? Pátrejte s námi v dlouholeté jedničce prestižního měsíčníku Utapau Theatrical Weekly!

Promítání epizody TOS - The Gamesters of Triskelion - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Při bežném transportu na planetu jsou kapitán Kirk, Uhura a Čechov uneseni cizím neuvěřitelně silným paprskem. Materializují se na planetě Triskelion ve hvězdném systému M-24 alfa. Okamžitě na ně zaútočí několik bytostí různých ras. Kdo vyhraje a kdo umře?

Film Star Trek IV. - The Voyage Home - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Poté, co konečně našli Spocka a vrátili mu tělo a věk, se musí posádka vrátit domů, aby čelila obvinění. Co na tom, že si zaletí do minulosti a při tom náhodou zachrání svět.

How William Shatner changed world - premiérové promítání (1h)
Nikola "little_borg" Bojčev
Premiéra dokumentu kanadské televize Discovery Channel. Známý herec a příležitostný režisér William Shatner provází vědeckofantastickými milníky naší doby. Star Trek poznamenal svět!

Jak jsme začínali... - diskuze s prvními českými trekkies (1h)
Nikola "little_borg" Bojčev
Star Trek si v Česku našel už velkou spoustu příznivců. Jací jsou ti z prvních fanoušků? Pokud je neznáte, přijďte a napravíme to. Pokud je znáte, přijďte také. O zábavu a legraci nebude žádná nouze.

Fenomén Star Trek - přednáška (1h)
Ondrej Herec
Přednáška známého teoretika scifi a fanouška Star Treku.

Star Trek New Voyages - promítání 2. epizody (1h)
Zdeněk "Brůča" Borovička
Projekce 2. dílu populárního seriálu Star Trek New Voyages. Fanouškovská tvorba na velmi vysoké úrovni, která zaujme i pobaví. Inspirace původním seriálem Star Trek ze 60. let se nezapře. A nalákáme vás na díl třetí, který bude mít premiéru už toto léto.

Divadlo v Celetné - Star Trek: The Mill a Love Me Tender (3h)
divadelní spolek
Videosestřih prvního dílu a derniéra druhého dílu Star Trek divadla. Nenechte si ujít tuto poslední šanci.

Pravda o hajzlech na Enterprise - přednáška (1h)
Vašek "Kritizátor" Pravda
Šokující Pravda o hajzlech ve Star Treku. Nový díl známé série přednášek.

Promítání epizody ENT - Vanishing Point (1h)
Nikola "little_borg" Bojčev
Komunikační důstojník Hoshi Sato nesnáší transportní zařízení. Nahání jí doslova hrůzu. Při výsadku s Tuckerem na neobydlené planetě zkoumají ruiny, když v tom dostanou zprávu o blížící se nebezpečné bouři. Raketoplánem už to na Enterprise nestihnou, a tak jsou nuceni použít transportní paprsek. Hoshi ale po jeho použití není ve své kůži...

'24' - o TO nesmíte přijít! (0,5h)
Kateřina "Lina" Dragounová
Uvidíte, co jste ještě neviděli! Uslyšíte, co jste ještě neslyšeli. Krátkozrací, brýle s sebou! Nahluchlí, nezapomeňte naslouchadla! O tohle totiž nemůžete přijít. Červené uniformy, krásné ženy, napětí a akce!

Nikdo není dokonalý - dabéři Enterprise, jak je ještě neznáte... (1h)
Nikola "little_borg" Bojčev
Promlouvají na nás z televizní obrazovky, ale neznáme je. Propůjčují hlas známým hereckým hvězdám. Vrývají se do srdcí mnohých diváků, někteří je ale nenávidí. Dabéři - lidé mistrně ovládající svůj hlas, kterým vystihnou každou emoci. Jiří Prager, Jitka Moučková,... - česká posádka Enterprise NX-01.

Anatomie borgského společenstva - přednáška (little_borg) (1h)
Nikola "little_borg" Bojčev
Dosud jsme vídali Borgy většinou zvenčí. V 45 minutách vás provedeme světem "téměř" dokonalé polokybernetické rasy, která byla, je a věříme, že i bude nadále postrachem celého vesmíru. Kdo jsou, odkud se vzali, jak se rozmnožují, čím cestují - veškerá tabu padnou. Nezájem o přednášku je marný!

Film Star Trek VIII. - First Contact - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
První kontakt s Vulkánci provedl Zephram Cochrane. Málokdo v budoucnosti ovšem ví, kdo mu s tím pomohl a kdo mu to málem překazil. Nakonec ovšem zjistíme, že Hrdinný doktor Cochrane zase není tak hrdinný, jak ho popisuje historie.

Úvod do DS9 - přednáška (1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
Star Trek: Deep Space Nine se od jiných Star Trek seriálů liší. Nejen tím, že se neodehrává na vesmírné lodi. Seriál má mj. obrovské množství úžasně propracovaných postav, několik napínavých dějových linií. Kdysi jej někdo označil jako "Nejlepší televizní seriál, kterého si nikdo nepovšimnul". Přijďte si poslechnout, v čem spočívá jeho kouzlo.

Pan Spock - přednáška (1h)
Karolína "Spock" Řepková
Humorná přednáška o nejznámějším Vulkánci Spockovi, kterého ztvárnil Leonard Nimoy. Něco o jeho životě a nevšedním pohledu na svět.

Bonusy k filmu Star Trek IV. - TVH - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení čtvrtého ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Film Star Trek V. - The Final Frontier - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Poslední hranice. Filozoficky pojmutý Star Trek film, který ukazuje hledání Boha a nakonec nalezení jeho hrůzné podoby. Doporučujeme všem náboženským fanatikům.

ST v ČR - beseda s českými fankluby (UPKB-Dominon, CZ Kontinuum, Trekkies...) (2h)
Pavel Pabjan, Rostislav "Johanson" Bouda a kolektiv
Představení několika hlavních klubů Star Trek fanů v ČR, jak a proč vzniklo a co je utvářelo od vzniku až po dnešek. A hlavně jak se bude jejich existence odvíjet dál si můžete promluvit s vedoucími klubů UPKB - Domininon, CZ Kontinuum a Trekkies.

Kapitán Janeway a kapitán Kirk - podobnější než čekáte - přednáška (1h)
Michaela "Lyta" Burocková
Říká se, že kdyby měl kapitán Kirk vnučku, byla by jí právě kapitán Janeway. Je to pravda, skutečně jsou si tak podobní? A nebo jsou mnohem odlišnější než by jste čekali? Co je spojuje? Co mají společné? V čem kromě pohlaví jsou diametrálně odlišní? A proč oba dva nosí podpatky?

Zvířátka v ST - přednáška (1h)
Hanka "Han'an" Vittková & Jana "RVR" Nováková
Přednáška pro milovníky různých domácích mazlíčků, ale i pro dobrodružné povahy milující nebezpečná zvířata, např. z originální série.

Bonusy k filmu Star Trek V. - TFF - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení pátého ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Metrénský incident - fanfilm - přednáška (2h) /zrušeno/
Anna "Annie" Štefánková & CZK
První český Star Trek fanfilm. Co všechno předcházelo odvážné výpravě statečné posádky U.S.S. Avatar na nelehkou záchrannou misi...?

Románky v ST - soutěž (1h)
Hanka "Han'an" Vittková & Jana "RVR" Nováková
Zábavná oddychová soutěž na pozdní večer, aneb kdo s kým ve Star Treku.

Film Star Trek VI. - The Undiscovered Country - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Je na čase uzavřít mír s Klingony, aby mohli později nastoupit noví nepřátelé. Povede se kapitánu Kirkovi a jeho chrabré posádce obhájit zájmy Federace a překonat léty kořeněnou nenávist ke Klingonům?

Úvod do VOY - přednáška (1h)
Michaela "Lyta" Burocková
Neznáte snad Voyager? Tak to jste právě jedním z těch, kterým je tato přednáška určená. Že znáte, ale už si moc nepamatujete? Přijďte také. Přednáška vám nabídne základní informace o tom, kdo je kdo, co je co, jak to začalo, i skončilo. Jistě se dozvíte i nějakou tu zajímavou informaci navíc.

Bonusy k filmu Star Trek VI. - TUC - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení šestého ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Star Trek Jukebox - VOY - přednáška (1h)
Michaela "Lyta" Burocková & Kateřina "Lina" Dragounová
Pokračování Star Trek Jukeboxu vám nabízí 15 music videí ze Star Trek Voyageru. Těšit se můžete na nejrůznější páry i na videa zaměřená na posádku. Z hudby vám nabízíme skutečné hvězdy - Abbu, Robbieho Williamse nebo Madonnu. I v tomto kole proběhne soutěž, jejíž vyhlášení se uskuteční nejpozději v sobotu.

Film Star Trek VII. - Generations - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Kapitán Kirk uvízl v Nexu a jeho pomoc vyhledá další kapitán Enterprise Picard, aby spolu zastavili zlého Sorana, který se úmorně snaží vrátit se do iluze Nexu ke své dávno mrtvé rodině.

Vesmírné lodě v ST - přednáška (1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
Star Trek by nebyl Star Trekem bez vesmírných lodí. Přijďte si poslechnout, co to jsou konstrukční třídy, co znamenají registrační čísla nebo podle jakých pravidel se řídí konstrukce lodí. Spoustu zajímavostí se dozvíte i vy, kteří máte pocit, že o lodích nic nevíte a nebo víte úplně vše...

Zoologie do podrobna - přednáška (1h)
Hanka "Han'an" Vittková & Jana "RVR" Nováková
Prostřednictvím spousty obrázků vám ukážeme, jak si tvůrci Star Treku představují mimozemský život na jiných planetách, např. z Voyageru.

K/S: Fakta a Fikce - přednáška (1h)
Petra "Diegina" Fědorová
Jsou Kirk a Spock opravdu milenci, nebo to jsou jen škaredé pomluvy? Kde končí fakta a kde začíná fikce dělající z komára velblouda? Přijďte se podívat na pár zajímavých faktů o tomto slavném páru.

O nejbystřejší oko - soutěž (1h)
Kateřina "Lina" Dragounová
Kimova hra trochu jinak. Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica, Smallville, Charmed, Piráti z Karibiku, Chicago, Popelka, 3:15 zemřeš… Vyzkoušejte si svýho pamatováka! Neváhejte a přijďte si přeměřit svoje vizory a postřeh.

Promítání epizody VOY - Tinker Tenor Doctor Spy - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Doctor provádí experiment s programem, který umožňuje jeho mysli, aby snila. Pomalu ale jistě ztrácí nad programem kontrolu a začíná snít i ve dne. Ve svých snech se stává nejdůležitější osobou na Voyageru a předmětem sexuální touhy všech žen včetně kapitána. Probudí se?

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 - promítání německé parodie - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Skvělá německá parodie od tvůrců Manituovy boty. Jde hlavně o parodii na Star Trek a Hvězdné války. Chcete-li se dozvědět, jak to opravdu vypadá na lodi Surprise a jak hrdinný je kapitán Korek, který se vydává zpět časem zachránit zemi, přijďte se kouknout.

StarWreck: In The Pirkinning - promítání s cz titulky (2h)
Lukáš "Reaver.man" Krincvaj
Strhující fanfilmová novinka přímo z Finska! Takové efekty jste v amatérském filmu ještě neviděli! Po šesti letech práce Samuli Torssonen a jeho tým vydávají poslední ze série StarTrek fanfilmů, tentokrát však zabrousíme i do světa Babylonu 5. Film je finsky s cz titulky. Promítání je spojeno s přednáškou o historii Wrecku.

Film Trekkies 2 (2004) - promítání - cz titulky (2h)
Hanka "Hypospray" Volková
Dokument o nás, fanoušcích Star Treku, pro které je tento seriál mnohdy víc než ... než... ? Pokračováním prvního dílu z roku 1997 vás opět provede Denise Crosby.

Bonusy k filmu Star Trek VII. - GEN - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení sedmého ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Film Star Trek IX. - Insurrection - promítání - cz titulky (2h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Sona se s pomocí Federace snaží vysídlit zdánlivě primitivní rasu Ba'ku z jejich domovské planety, aby mohli získat omlazující radiaci. Kdo ale Sona doopravdy jsou a jaké mají úmysly?

Planety v ST - přednáška (1h)
Hanka "Han'an" Vittková
Startrekový vesmír je plný obyvatelných a obydlených planet. Jejich úplný výčet se do jedné hodiny skutečně nevejde. Proto se pokusíme ukázat alespoň základní členění galaktických map na kvadranty a seznámit vás s nejvýznamnějšími planetami jednotlivých kvadrantů.

Herci ST na návštěvě v ČR - přednáška (1h)
Martin "Samuel Thorn" Böhm & CZK
Robin Curtis (Saavik), John G. Hertzler (Martok), Dominic Keating (Malcolm Reed), Alice Krige (Borgská královna), Chase Masterson (Leeta), Ethan Phillips (Neelix), Robert Picardo (Holodoktor), Andrew J. Robinson (Elim Garak), Garrett Wang (Harry Kim) - pro ty z vás, kteří na setkáních nebyli, ale i pro ty ostatní máme nejen informace ze zákulisí.

Vývoj lodí Federace - přednáška (1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
Zcela jistě jste si všimli, že Enterprise kapitána Kirka vypadá trochu jinak, než Enterprise kapitána Picarda. Dozvíte se, jak postupoval vývoj designů lodí Federace; prakticky od "současnosti" přes období kapitánů Archera, Kirka a Picarda a podíváme se i o trochu dál...

Bonusy k filmu Star Trek VIII. - TFC - přednáška (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Zajímavosti z natáčení osmého ST filmu, humorné reportáže i možné verze různých konců, či začátků, nenatočené či vystřižené scény. O co všechno jsme možná přišli a co nakonec dopadlo lépe než původní záměr. Všechno co ještě nevíte o zákulisí.

Galaxy Quest - herecke obsazení (1h)
Dagmar "Ziina" Vížďová
Galaxy Quest The 20th Anniversary Special - Unikátní dokument, ve kterém hlavní protagonisté seriálu po 20 letech vzpomínají na dobu, kdy psali televizní historii. Co dělají teď - Trocha povídání o tom, kam zamířily herecké kariéry protagonistů Galaxy Questu.

Galaxy Quest kvíz (1h)
Božena "Lamar" Papežová
Prověřte své znalosti Galaxy Questu! Při Grabtharově kladivu, vítěze čekají úchvatné ceny.

Galaxy Quest pelmel (1h)
Ondřej "Molir" Kratochvíl
Co jste o Galaxy Questu možná nevěděli či ani v nejmenším netušili. Rychlý sled témat jako "GQ vs. ST", "Co je to Grabtharovo kladivo", "GQ epizodu za epizodou" a dalších.

Galaxy Quest - Assault on Voltrex 3 (1h)
Ondřej "Molir" Kratochvíl & Dagmar "Ziina" Vížďová & Božena "Lamar" Papežová
Pokus o dramatickou rekonstrukci epizody číslo 81. Vzhledem k nedostupnosti původního seriálu na VHS/DVD/DivX bude tato provedena naživo.

Galaxy Quest - The Motion Picture (2h)
Ondřej "Molir" Kratochvíl
"Seriál byl zrušen - ale dobrodružství právě začíná." Projekce filmového pokračování seriálu, která Galaxy Quest dostala do povědomí i českých fanoušků. Tentokráte už z DVD a s titulky. Účinkuje tisíc zelených příšerek!

Promítání TOS epizody - Elaan Of Troyius - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Dvě planety, které jsou členy Federace, Elas a Troyius, mezi sebou dlouho válčily. Protože se Klingonská říše nebezpečně rozpíná až k jejich systému Tellun, je vyslána Enterprise, aby pomohla pří mírovém jednání. Mírová smlouva má být završena sňatkem vůdců obou planet - Dohlman z Elasu a vůdcem Troyianů.

Promítání TNG epizody - Conspiracy - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Přišli Goa'uldi do TNG, aby navštívili Picarda a pěkně si to s ním vyřídili a nebo je to jen zbožné přání vrátkařů? Dozvíte se, když vydržíte až do konce!

Promítání DS9 epizody - Battle Lines - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Na stanici přijíždí kai Opaka s prosbou návštěvy nebeského chrámu a Sisko ji rád vyhoví. Po průletu červí dírou při přeletu jednoho asteroidu jsou sestřeleni soustavou satelitů. Ocitají se uprostřed kruté a nelítostné války, ze které není úniku...

Promítání VOY epizody - Friendship One - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Teď, když může Voyager oboustranně komunikovat s Alfa kvadrantem, dostává kapitán Janeway první úkol od Velení Flotily - najít jednu z prvních warp sond Friendship One, která byla vyslána ze Země roku 2067 s poselstvím míru a která by se měla nacházet někde poblíž Voyageru.

Promítání ENT epizody - Cogenitor - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Enterprise přilétá k superobří hvězdě a Archer se už nemůže dočkat, až ji osobně zblízka prozkoumá. Při tom je kontaktuje loď Vissianů, která sem také přiletěla jev zkoumat. Když jim kapitán Vissianů Drennik vysvětlí, že stejně jako oni chtějí poznávat nové rasy, Archer pozve Vissiany na palubu Enterprise... bylo to moudré?

Promítání TNG epizody - Relics - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Enterprise nalezne loď Jenolen, která před 75 lety ztroskotala na povrchu Dysonovy sféry - kulovité konstrukce kolem jednoho celého hvězdného systému, na jejímž vnitřním povrchu by mohl někdo žít. Výsadkový tým nalezne na palubě Jenolen zapnutý transportér propojený do jakési smyčky, v ní je dosud aktivní jeden vzorec. Koho Geordi zachrání?

Promítání TNG epizody - Tapestry - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Kapitán Picard je při překvapivém útoku smrtelně zraněn a vinou svého umělého srdce umírá. Q, který se nad ním zjeví jako bůh, mu dává možnost prožít život znovu a jinak. Picard se opět stává mladým kadetem a má možnost zabránit hloupé rvačce, v níž kdysi přišel o své srdce a dostal náhradou umělé... bude to pro Jean-Luca to pravé?

Promítání TNG epizody - The Chase - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Na Enterprise zavítá dávný Picardův přítel profesor archeologie Richard Galen, kterého kapitán neviděl už více jak 30 let. Galen Picardovi nabídne, aby se k němu připojil na roční misi, aby společně objevili největší archelogický nález, který by mohl změnit rovnováhu v celé galaxii. Opustí kapitán svou posádku?

Promítání DS9 epizody - The Search I. - české znění s českými titulky (1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
Sisko se vrací ze Země s prototypem lodi třídy Defiant, kterou si u Flotily vyžádal na obranu proti Dominionu. Mezi největší lodní výhody patří romulanské maskovací zařízení, které bylo zapůjčeno Romulanským senátem výměnou za informace o Dominionu. Zbývá jen najít vůdce Dominionu a dohodnout se s nimi nebo zasadit preventivní úder...

Promítání DS9 epizody - The Search II. - české znění s českými titulky (1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
Po napadení Defiantu Jem'Hadary se Odo s Kirou dostávají do mlhoviny Omarion, kde Odo konečně nachází svůj lid. Sisko a Bashir se v záchraném modulu snaží dostat zpět k červí díře, ale než se tam dostanou, zachytí je Jem'Hadarská loď s Jadzií a O'Brienem na palubě...

Promítání DS9 epizody - Defiant - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Will Riker dorazil na stanici. Tvrdí Siskovi, že ho Beverly přinutila vybrat si dovolenou a jelikož se mu tu před rokem velmi líbilo, rozhodl se přiletět opět na DS9. Všechno je normální až do doby, kdy unese po zuby ozbrojený Defiant a zamíří s ním přímo do srdce Cardassijské říše...

Promítání VOY epizody - The Omega Directive - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Voyager objeví zvláštní subprostorové rušení. Kapitán Janeway plánuje přísně tajnou akci, což posádku dost vyvede z míry, nakonec se vše vysvětlí. Voyager detekoval nebezpečný nestabilní subprostor, v němž lodě nemohou létat warpem. Tuto anomálii způsobují molekuly s označením Omega. Jak zní příkaz Hvězdné flotily v takové situaci?

Promítání ENT epizody - Carbon Creek - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Archer s Tripem spolu sT'Pol oslavují její první rok na Enterprise a během řeči se Archer T'Pol zeptá, proč si kdysi vzala pět dní volna, aby navštívila hornické městečko Carbon Creek v Pensylvanii. T'Pol na to odpoví, že tam ve skutečnosti proběhl první kontakt mezi Vulkánci a lidmi a to spostu let před rokem 2063...

Promítání ENT epizody - The Crossing - český dabing (1h)
Rostislav "Johanson" Bouda
Enterprise se střetává s obrovskou cizí lodí, na které podle senzorů není živá duše. Poté, co se s ní snaží neúspěšně komunikovat, se otevřou obrovská vrata a cizí loď Enterprise spolkne - při tom zneschopní zbraně i motory a tak je posádka bezmocná. Podpora života ale naštěstí stále funguje a tak jim nehrozí okamžitá smrt. Ale...

Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFSka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.