Anotace Star Trek linie - TREKFEST 008.5 - pro FFS 2008


Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů.

Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu. Anotace se uveřejňují současně s první verzí programu.

Speciální

2201 - Zahájení Trekfestu 008.5 (1h)

ST Fankluby

Oficiální zahájení programové linie Trekfest 008.5. Dozvíte se, co vás čeká a nemine, představíme program a přednášející. Shrneme Trekfest 008 a události z něj.

2002 - Snídaně s trekkies (1h)

ST Fankluby

Zrcadlově laděné vstávání s oblíbenými moderátory a novými rubrikami. Kosmetický salónek Intendantky Kiry a nové recepty mistra Neelixe. Reportáže Daily Mirror součástí.

2203 - Procházka s trekkies (1h)

ST Fankluby

Poznejte s námi chotěbořské pamětihodnosti! Víte, co se kdy kde stalo? Víte, co byla Kulatá kouřící, svítící a barvu měnící věc? Víte, kde se odehrávají nemravnosti? Pojďte s námi a uvidíte.

2204 - Kauza: Star Trek vs. Star Trek(1h)

ST Fankluby

Co se dělo začátkem roku 2008? A čím události vygradovaly 2.7.2008? Pravdivé přiblížení prvních útoků a soudního procesu zrcadlového vesmíru s naším. Zpovědi přímých aktérů a videozáznamy První Galaktické.

2205 - ST Momentky na vlastní oči (1h)

ST Fankluby

Přes dvě stovky obrázků, spousta hodin hledaní, štelování, focení, úprav... Jak se připravovala soutěž ST Momentky? Přijďte a dozvíte se.

Besedy

2206 - Budoucnost a minulost Trekfestu (+ spolecne foceni)(1h)

ST Fankluby

Sedněme si do kruhu a projděme si minulost a budoucnost ST bloku. Jaké byly předchozí ročníky a jaké by jste chtěli mít následující. Na co se budete moci těšit na Trekfestu 009. Součástí besedy bude společné focení všech trekkies na Trekfestu 008.5 .

Přednášky

2211 - Denise, Armin, Kitty, Zdeněk... (Přednáška 1h)

Martin Böhm "Samuel David Thorn"

... čtyři křestní jména, čtyři hvězdy světa Star Treku, mnoho krásných zážitků. Jací byli? Co se jim v naší vlasti líbilo, nebo naopak nelíbilo? Přijďte a dozvíte se.

2212 - Historie za zrcadlem I. (Přednáška 1h)

Michal Husák "omi" + Bedraz

Jaký je Star Trek v té drsnější realitě? Zjistěte, jak si žila císařovna Sato, co pro lidstvo přichystal císař Spock a jaký měl život služebník Aliance Jean-Luc Picard.

2213 - Historie za zrcadlem II. (Přednáška 1h)

Michal Husák "omi" + Bedraz

Jaký je Star Trek v té drsnější realitě? Co čeká Kes a Neelixe v Alfa kvadrantu? Jaký život měl M'k'nzy of Calhoun mezi Romulany? Co je schopná obětovat bývalá intendant Kira, aby se znovu dostala k moci?

2214 - Kantovo IDIC (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Doplnění či spíše rozšíření přednášky z letošního Festivalu Fantazie-Filozofie a logika na Vulkánu. Povídání o podobnostech myšlenek pozemských s těmi vulkánskými a jejich případných dopadech bude koncipováno tak, aby se hodilo jak pro návštěvníky letní přednášky, tak pro "nováčky".

2215 - Knižní řady ve ST po sériích a tématech (Přednáška 1h)

Jan Pavlík "Praotec trekkie"

Knižních zpracování Star Treku je dnes bezpočet. Oblíbené jsou série v rámci jednotlivých seriálových řad i crossovery procházející všemi sériemi. Autoři jsou vynalézaví, takže seriál o dalších osudech posádky DS9 může třeba překřížit řady o iconianských branách nebo o řádění tajné Sekce 31.

2216 - L'Incidente di Metrén (Přednáška 1h)

Martin Böhm "Samuel David Thorn"

Květen 2008. Jak dopadla naše výprava s Metrénským incidentem do Itálie? Povídání nejen o projekci fanfilmu v zahraničí, ale hlavně o tom, jak v vypadá tamní, řekněme lokální con.

2217 - Mariňáci Hvězdné flotily (Přednáška 1h)

Jana Krčmářová "Xyll"

Na otázku, zda má Hvězdná flotila mariňáky, již odpověděla ST: Enterprise. Ale... Chcete vědět víc?

2218 - Nejen potomci slavných (Přednáška 1h)

Jan Paldus "Paldík"

Role a roličky dětí a dalších členů rodin herců posádek Star Trekových seriálů a filmů. A další zajímavé osoby, jako scénáristé, režiséři či producenti před kamerou.

2219 - O Metrénském incidentu (Přednáška 1h)

Anna Štefánková "Annie"

Bylo nebylo, sešla se skupinka Star Trekových nadšenců a natočila první český Star Trekový fanfilm. Mise to byla náročná, ale výsadek nakonec úspěšně spustil metrénský simulátor. Přijďte si poslechnout detailní hlášení o vzniku incidentu, a to přímo Metrénského!

2220 - Star Trek vs. Stargate : Atlantis (Přednáška 1h)

Roman Landl "T'Reel"

Čím všetkým je inšpirovaný serial Stargate : Atlantis. A čo všetko z toho sme mali už možnosť vidieť v Star Treku.

2221 - Star Trek Animovaná série(Přednáška 1h)

Martin Vondráček "Mvek"

Co je vlastně TASka (animovaný seriál) a proč se na ni podívat?

2222 - Terranské impérium jako obranná organizace (Přednáška 1h)

Jan Pavlík "Praotec trekkie"

Bezohledné metody Terranského impéria v zrcadlovém vesmíru jsou známé – ale jeho účelem není jen samoúčelná expanze, je třeba se připravit na možné hrozby zvenčí. Do galaxie pronikají vetřelci z mlhoviny Andromedy, útočí i obyvatelé cizího vesmíru s biotechnologií živých zbraní, lodí a planet.

2223 - Začátečník překládá sci-fi (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Překládání není procházka růžovým sadem, ani to nejsou snadno vydělané peníze. Přednáška o tom, s čím se potýká (začínající) překladatel(ka) tak vyhraněného žánru, jako je science fiction. Názorné ukázky samozřejmě nemohou být vynechány.

2224 - Zefram Cochrane (Přednáška 1h)

Jan Gruber "Zephram"

Co vlastně víme o vynálezci warp pohonu a jeho době? Co si lze domyslet? Kde všude se Zefram ve StarTreku vyskytl a co byl vlastně zač? Přednáška s technickou i osobní stránkou, kde se jistě dozvíte i to, co jste ještě nevěděli.

2225 - České ST weby (Přednáška 1h)

Michal Husák "omi"

Internet je všude. Jak si na tomhle poli vedou zlaté české trekkovské ručičky? Říkají nám něco pojmy jako web 2.0, blogování nebo social networking? Čekáme na budoucnost, nebo nám už utekla?

Workshopy

2231 - Federační PADD snadno a rychle (Workshop - 2h)

Jana Krcmarova "Xyll"

Chybí vám ve výbavě důstojníka Hvězdné flotily PADD? Přijďte si ho vlastnoručně vyrobit.

Hry

Soutěže

2236 - Dezintegrační komora (Soutěž - 1h)

Martin Vondráček "Mvek"

Vstupte do dezintegrátoru! Variace na známou hru Kolotoč nebo šibenici...

2237 - Jsi jen KOUKAČ nebo ZNALEC?(Soutěž - 1h)

Martin Handl "Marty" + Margh, Hypo(spray)

Podíváš se na film a hned ho zapomeneš?Znáš "svůj" seriál zpaměti a ostatní tě nezajímají? Nebo si pamatuješ VŠECHNO co jsi viděl? Přijď si otestovat své znalosti filmů a seriálů. Pro začátečníky i pokročilé.

2238 - Jsi jen KOUKAČ nebo ZNALEC? - Vyhodnocení(Soutěž - 1h)

Martin Handl "Marty" + Margh, Hypo(spray)

Vyhodnocení soutěže a předání cen. - Podíváš se na film a hned ho zapomeneš?Znáš "svůj" seriál zpaměti a ostatní tě nezajímají? Nebo si pamatuješ VŠECHNO co jsi viděl? Přijď si otestovat své znalosti filmů a seriálů. Pro začátečníky i pokročilé.

2239 - Soutěž v seriálových znělkách speciál (Soutěž - 1h)

Michaela Krejčová "Miniël" + Taggart

Znělka. Podmanivá melodie, která Vám může znít v uších klidně celý den. Přijďte si vyzkoušet, jak moc si toho ne/pamatujete a jak moc se vám ne/vyplatilo znělky při sledování přetáčet! Speciální ztížené vydání.

Promítání

2241 - ENT: Shockwave, Part I (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Enterprise - 1x26. Enterprise je obviněna, že způsobila planetární katastrofu a dostává příkaz, aby se vrátila na Zemi. Znovu se však objevuje agent Daniels z budoucnosti a přináší důkaz, že byli falešně obviněni Sulibany. Archer je opět zapleten do temporální studené války.

2242 - ENT: Shockwave, Part II (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Enterprise - 2x01. Silik, ve snaze zajmout Archera a sabotovat misi, obsadí Enterprise. Kapitán Archer ale záhadně zmizel a hledá zatím ve zničeném městě 31. století cestu zpět. Daniels se obává, že jeho akce - unesení Archera, mohla ohrozit budoucí existenci Federace.

2243 - ENT: Chosen Realm (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Enterprise - 3x12. Enterprise zachránila posádku poškozené triannonské lodi. Brzy se však ukazuje, že se jedná o skupinu náboženských extremistů, kterým se podaří unést Enterprise s cílem použít její silnější zbraně ke zničení "kacířů" na jejich domovském světě.

2244 - TOS: Space Seed (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek - 1x24. Enterprise objeví vesmírnou loď Botany Bay z konce 20. století, na jejíž palubě jsou kryogenicky zmražení geneticky zdokonalení muži a ženy. Vedeni bývalým tyranem Khanem jsou tito superlidé rozhodnuti zmocnit se Enterprise.

2245 - TOS: Day of the Dove (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek - 3x11. Klingonům pod vedením Kanga se podaří zmocnit se Enterprise. Kirk a jeho posádka s nimi bojuje. Všechny je ovládá neviditelná cizí bytost, která se živí jejich negativními emocemi.

2246 - TAS: Beyond the Farthest Star (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Animated - 1x01. Kirk a posádka vesmírné lodi Enterprise se přenesou na obrovskou opuštěnou vesmírnou loď jakési insektoidní rasy a zjišťují, že posádka lodi raději zničila sama sebe, než aby dopravila zlou entitu na své světy. Entita se nyní snaží zmocnit Enterprise.

2247 - TNG: Power Play (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek The Next Generation - 5x15. Enterpise odpoví na staré nouzové volání. Výsadek však na planetě nenajde nic než prudké bouře. Po návratu na loď se poradkyně Troi, O'Brien a Dat začnou chovat velmi podivně a pokusí se ovládnout Enterprise.

2248 - TNG: Rascals (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek The Next Generation - 6x07. Při návratu na Enterprise prolétne raketoplán s Picardem, Guinan, Ro a Keiko anomálií a všichni čtyři se promění ve dvanáctileté děti. Navíc Enterprise obsadí Ferengové, kteří celou posádku, až na důstojníky a děti, přetransportují na práci do dolů.

2249 - TNG: Starship Mine (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek The Next Generation - 6x18. Posádka opustí Enterprise kvůli pravidelné údržbě lodi. Když se kapitán Picard vrací pro své oblíbené sedlo, narazí na neznámého člověka, který, jak se ukáže, je členem skupiny zlodějů, kteří využili situace a zmocnili se lodi.

2250 - DS9: Call to Arms (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 5x26. Z červí díry se vynořil již několikátý konvoj jem'hadarských lodí. Sisko a jeho důstojníci jsou postaveni před skutečnost, že Dominion začíná obsazovat Alfa kvadrant. Jediná možnost, jak tomu zabránit, je zaminovat červí díru. Ale to si Dominion nenechá líbit.

2251 - DS9: Sacrifice of Angels (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 6x06. Osazenstvo DS9, které zůstalo na stanici při obsazení Dmonionem, dále pokračuje v disidenstké činosti. Odo není již loajální. Federace připravuje sebevražedné znovuzískání stanice, protože Dominionu nebude trvat dlouho a zničí minové pole kolem červí díry.

2252 - DS9: One Little Ship (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 6x14. Defiant spolu s runaboutem Rubicon prozkoumává anomálii. Rubicon prolétne anomálií, načež se celý i s posádkou zmenší na velikost několika centimetrů. Mezi tím Jem\'Hadaři obsadí Defiant. Zajmutá posádka se spolu se zmenšeným Rubiconem snaží získat Defiant zpět.

2253 - VOY: Displaced (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Voyager - 3x24. Na Voyageru se začnou objevovat zmatení Nyriané a mizí členové posádky, až loď zůstane v rukou Nyrianů a posádka Voyageru získá nový útulný domov. Brzi zjistí, že takto uneseni nebyli sami. Janewayová je rozhodnuta svou loď získat zpět.

2254 - VOY: The Killing Game I (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Voyager - 4x18. Hirogeni se zmocní Voyageru a posádku zapojí do vražedné hry na nacistické Německo a francouzský odboj. B'Elanna je v simulátoru těhotná s německým důstojníkem, ale má ráda amerického vojáka - Toma. Sedmá si zazpívá v baru.

2255 - VOY: The Killing Game II (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Voyager - 4x19. Odbojářům spolu s americkými vojáky a klingonskými válečníky se podaří přemoci Hirogeny a získat zpět Voyager. Hirogeni dostanou od Voyageru dárkem holografickou technologii.

Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.