Anotace Star Trek linie - TREKFEST 007 - pro FF 2007


Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů.

Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu. Anotace se uveřejňují současně s první verzí programu.

Temporální studená válka (Přednáška - 1h)
Roman "T'Reel" Landl
Temporalna studena vojna a Enterprise NX-01. Akym sposobom bola lod a posadka zapletena do vojny, ako celila nastraham z buducnosti a preco vlastne ?

Poznávačka obrázků (Soutěž - 1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
Zábavná soutěž, ve které se prokáže, nakolik znáte jednotlivé scény ze Star Treku. Soutěž motivovaná karetní hrou Star Trek CCG.

Sedněme si do kruhu... (Beseda - 1h)
Star Trek Fankluby
Tak se zase po roce setkáváme na stejných souřadnicích. Jsme rádi, že vidíme staré přátele, ale především poznáváme tváře nové. Přijďte jenom tak pokecat...

CzechTREK?! Co to je? (Přednáška - 1h)
Nikola "Little Borg" Bojčev
Už druhý ročník setkání fanoušků (nejen) Star Treku je v přípravné fázi. Organizačně akci zastřešuje fanklub Trekkies: TNG. Jak taková příprava setkání probíhá? Dovíte se v necelé hodince zajímavého povídání.

Herci ST na návštěvě v ČR (Přednáška - 1h)
Martin "Samuel D. Thorn" Böhm
Robin Curtis (Saavik),J.G. Hertzler (Martok),Dominic Keating (Malcolm Reed), Alice Krige (Borg Queen), Chase Masterson (Leeta), Ethan Phillips (Neelix), Robert Picardo (Holodoktor), Andrew J. Robinson (Garak), Garrett Wang (Harry Kim) - pro ty z vás, kteří na setkáních nebyli, ale i pro ty ostatní máme nejen informace ze zákulisí a NOVÉ fotografie.

Zahájení Trekfestu 007 (1h)
Star Trek Fankluby
Oficiální zahájení programové linie Trekfest 007. Dozvíte se, co vás čeká a nemine, novinky oproti minulému roku, představení programu a přednášejících.

Jak se balí Star Trek? (Přednáška - 1h)
Michal "omi" Husák & Jakub "Jacob" Schejbal
Co si Paramount přichystal na peněženky suvenýrůchtivých Trekkies po celém světě? Svoje zboží halí do líbivých kabátků, tak se jim trochu podívame pod sukni.

StarNET - Co bylo, je a bude? (Přednáška/beseda - 1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
StarNET je největší český Star Trek diskuzák se značně barvitou historií. Pojďme společně povzpomínat, co všechno již zažil, popovídat si o aktuální situace a zkusit odhadnout, co bude dál...

Jak to opravdu chodí v českých ST klubech (Přednáška - 1h)
Michal "omi" Husák
Co všechno se dá zažít v každém z tří hlavních českých ST klubů (CZK, Trekkies, UPKB) přesně jeden rok od vstupu.

Historie v zrcadle (Přednáška - 1h)
Roman "T'Reel" Landl
Predstavenie a vyvoj zrkadloveho vesmiru nasimi ocami. Porovnanie dejin skutocneho a zrkadloveho vesmiru. Kdo je zly a kdo relativne dobry ?

Hlášky z filmů a seriálů I. (Soutěž - 1h)
Hana "Hypo(spray)" Volková & Martin "Marty" Handl & Karel "Margh" Škop
A jdeme do finále. Pravděpodobně poslední soutěžní várka filmových hlášek, tentokráte doplněna i o některé seriálové. Identifikujte co nejvíce filmů a seriálů a určitě neodejdete s prázdnou...

Hlášky z filmů a seriálů II. (Soutěž - 1h)
Hana "Hypo(spray)" Volková & Martin "Marty" Handl & Karel "Margh" Škop
A jdeme do finále. Pravděpodobně poslední soutěžní várka filmových hlášek, tentokráte doplněna i o některé seriálové. Identifikujte co nejvíce filmů a seriálů a určitě neodejdete s prázdnou...

Teorie Warpu (Přednáška - 1h)
Jan "Zephram" Gruber
Vědecky a akademicky pojatá spekulativní přednáška o principech fungování warp pohonu. Dozvíte se o geometrii podprostoru a fungování warpu na základě snadno představitelných analogií z 1D, 2D a 3D světa i o rozdílu mezi "subspace field" a "warp field". Vysvětleny budou též některé jevy z warp technologie plynoucí.

Federace z pohledu hlubokého vesmíru (Přednáška - 1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
Milujete kapitána Picarda a jeho šíření spravedlnosti, míru a řádu? Máte doma na stěně vlajku Federace? Učíte se její nařízení nazpaměť? Je pro vás Základní směrnice skutečně nejvyšším zákonem? Dozvíte se, že na všechny tyto jevy se dá dívat i z jiného pohledu. Tato přednáška se vám nebude líbit.

Psychologie Romulanského hvězdného impéria (Přednáška - 1h)
Matěj "Ramirez" Matys
Vydejte se do hlubin duše romulanů a pokuste se najít jací opravdu jsou. Nebojte se.

Hudební podklady Star Treku (Hudební přednáška - 1h)
Nikola "Little Borg" Bojčev
Hudba je nedílnou součástí každého filmu či seriálu. Star Trek má tu výhodu, že mu své schopnosti propůjčili jedni z nejlepších skladatelů vůbec a vznikly tak opravdové skvosty. Přijďte se zaposlouchat do tónů známých i méně známých motivů.

Star Trek na vlastní oči (Přednáška - 1h)
Michal "omi" Husák & Jakub "Jacob" Schejbal
Ne všichni trekkies jsou fascinováni jen poutavými příběhy. Někteří si doslova ujíždí na futuristickém vzhledu lodí a všemožných technických udělátek. Jakou představu mají sami tvůrci a jakou jejich fanoušci?

Jak William Shatner změnil svět (Promítání 1,5h)
Star Trek Fankluby
Dokument o Star Treku a vývoji technologií, kterým provází právě představitel neohroženého kapitána Jamese T. Kirka.

Galavečer - Star Trek trochu jinak (3h)
Star Trek Fankluby
Galavečer - Trekfest 007. Zabávně nezávazný večer na motto letošního ST bloku "Star Trek trochu jinak" se spoustou legrace a něco málo formalitami. Vezměte s sebou hodně dobré nálady, tolerance a kupu kamarádů!

Houfování trekkies a trekkerů (Beseda - 2h)
Star Trek Fankluby
Aktuálně máme v České republice tři aktivní fankluby: CZ Kontinuum, Trekkies: The New Generation a UPKB-Dominion. Přijďte si poslechnout, jak to v těchto klubech chodí, jak probíhala příprava Trekfestu 007 apod.

Technika lodě třídy Galaxy (Přednáška - 1h)
Roman "T'Reel" Landl
Prehliadka najvacsej lode federacie. Co vsetko sa nachadza na mostik cim su vybave hangare alebo kde sa uskladnuje palivo do Warp jadra. Plus Vela dalsich zaujmavosti.

Star Trek pisálka Blishe (Přednáška - 1h)
Dominika "VortaVor" Píbilová
Postavy TOS se dostaly i do knih. Jakým autorem James Blish je? Jak a čím vykresluje postavy? Mají ideály stejné znění na papíře jako v seriálu? V čem všem se sekl, když psal pouze podle scénářů...

Knihostop (Soutěž - 1h)
Veronika "Bedraz" Knápková
Zábavně-poučný soutěžní výlet do světa knižního Star Treku! Poznáte své hrdiny nejen v obraze? Máte doma kompletní ST knihovničku? Přijďte, slyšte a vyhrajte!

Jak se dělá con - Kokon (Přednáška - 1h)
Jana "Xyll" Krčmářová
Celá anabáze vzniku conu, od prvního nápadu až po slavnostní zahájení, očima organizátorů. A možná uvidíte i výsledek :-).

Na scéně TOS a 40 let (Přednáška - 1h)
Dominika "VortaVor" Píbilová
Jak s jedním nápadem stvořit nový svět: Když se náš malý stát v 60. letech bratřil s ruským dubiskem, Eugena Roddenberryho omrzela zemská atmosféra a rozletěl se do vesmíru. Pod velením Kirka. Na palubě svůdné Enterprise.

Papíroví hrdinové Star Treku (Přednáška - 1h)
Jakub "Skarabes" Marek
Kapitán Sulu z Enterprise. Kapitán Riker z Titanu. Kapitán Chakotay z Voyageru. Kapitán Klag z IKS Gorkon. Ba dokonce prezident UFP Archer. Setkali jste se už s vašimi oblíbenými hrdiny v jejich nových funkcích? A poznali jejich jedinečné posádky? Jestli ne, je tento malý exkurz po sequelových knihách Star Treku vaší ideální zastávkou!

Star Trek fanfilmy (Přednáška - 1h)
Jana "Xyll" Krčmářová
Průřez těmi nejlepšími fanfilmy, které pro nás vytvořili fandové Star Treku po celém světě.

Hybridní lodě Federace (Přednáška - 1h)
Filip "Yakuzza" Kubín
V mnoha epizodách vidíme různě početné flotily lodí Federace. Napadlo vás někdy, že spousta lodí jsou různé hybridy známých tříd? Nejen o těchto hybridech, ale i o různých prototypech a studiích bude tato přednáška.

TNG - Fakta a zajímavosti (Přednáška - 1h)
Ondřej "Korax" Konvička
Víte kdo měl původně hrát Tašu Yarovou nebo proč je v seriálu Dat? Jak se seriál měl původně jmenovat a z jakých zdrojů čerpala první sezóna scénáře? A o co vlastne v celém seriálu šlo? Na přednášce se dozvíte všechny tyto a mnoho dalších zajímavostí

Vesmirná navigace (Přednáška - 1h)
Roman "T'Reel" Landl
Akym sposob je rozdelan galaxia a hviezdne mapy a na zaklade coho sa lode dokazu dostat z bodu A do bodu B. Preco maju niektore sektory mena a co to znamena uhybny manever vzor delta ?

Borg War - The Movie (Promítání - 1,5h)
Jana "Xyll" Krčmářová
Projekce fanfilmu k jehož vytvoření byly použity enginy dvou počítačových her. Starfleet Command 3 a Star Trek Elite Force 2.

Star rozlučka (Zábavný večer - 3h)
Star Trek Fankluby
Náročný, poučně-zábavný večer na počest loučení se svobodou Hanky a Karla. Vstup na vlastní riziko, vybíráno mýtné v podobě jakéhokoliv artefaktu do tomboly a libého alkoholického nápoje. Nejoriginálnější etiketa oceněna :)

3D šachy aneb porazil by Kasparov Spocka? (Přednáška - 1h)
Lucie "Kniga" Musilová
Dají se hrát nebo je to jen fikce? Kolik existuje typů 3D šachů? Kde sehnat hrací plán? Odpovědi vám budou poskytnuty na této přednášce vhodné pro všechny příznivce šachu.

The Sims 2 + Star Trek = Sims Trek (Přednáška - 1h)
Lucie "Kniga" Musilová
Oblíbený seriál v oblíbené hře. Ovládajte vlastního Spocka, Q, Kiru. Najděte jim partnery, zploďte jejich děti, získejte kariérové odměny. Co takhle Kirk jako vlkodlak a Picard jako upír? Zkrátka "simujte" si s trekovými simíky.

Star Trek Jukebox (Přednáška - 1h)
Kateřina "Lina" Dragounová
Líbí se vám music videa? I Star Trek se má čím pochlubit.

TransGalaxy (Přednáška - 1h)
Michal "WesleyC" Janošek
Představení deskové hry založené na pravidlech her TransAmerica a TransEuropa. Prostředí TransGalaxy je umístěno do světa Star Treku. Součástí přednášky bude představení samotné hry, vysvětlení pravidel a ukázková hra.

Star Trek CCG turnaj (Soutěž - 5h)
Karel "Margh" Škop
Turnaj v karetní hře Star Trek CCG SE. Příležitost změřit své síly s ostatními hráči. Nemáte vlastní balík? Nevadí, budou připravené k zapůjčení. Můžete se těšit na ceny v podobě boosterů, promo karet apod.

Posádka Enterprise na papíře (Přednáška - 1h)
Dominika "VortaVor" Píbilová
Posádka Jima Kirka očima Jima Blishe. Má Spock vnitřní hlas, když je na půl člověkem? Používá papírový Kirk stejnou politiku - okouzlit a rozdat pár facek - jako v seriálu? Má stále chuť sundávat si tričko? A je ženská posádka stejným lákadlem jako v televizi?

nejen vesmírní VEHIKLY (Soutěž - 2h)
Hana "Hana'an" Vittková
Již počtvrté jsme připravili soutěž pro fanoušky Star Treku, Star Wars a Stargate, ve které si můžete vyzkoušet své znalosti reálií těchto tří fenoménů. Tentokrát budete poznávat různé více či ještě více podivuhodné dopravní prostředky, jimiž se hrdinové těchto světů přemisťují. Srdečně zve pořádající tým CZ Kontinua.

Beseda s hostem (Beseda - 2h)
Star Trek Fankluby
Přijďte si pobesedit s osobností, která má snad i něco společného se seriálem, kterému říkáme Star Trek...

Star Trek BINGO (Soutěž - 2h)
Jana "Molik" Molnárová
Adaptace známé televizní soutěže, která už sice má nějaký ten rok, ale pořád je velice zábavná a napínavá! Zvlášť ve Star Trek provedení.

Poznáš postavu? Poznáš hlášku? (Zábavná hra - 1h)
Star Trek Fankluby
Večerní poprogramové posezení ve velkém sále u dobrého jídla nebo pití. Připraveny jsou různé společenské hry, které testují nejen znalosti Star Treku, ale i důvtip.

Zabij si svého exokompa (Zábavná hra - 1h)
Star Trek Fankluby
Pamatujete na ty malé robotíky, kteří byli inteligentní, spravovali, co se dalo a obětovali se pro sebe? Stala se katastrofa - zbláznili se! A vy je teď musíte pochytat!

Promítání nejlepších epizod TNG (Promítání - 10x1h)
Star Trek Fankluby
Star Trek: The Next Generation letos slaví 20. narozeniny. Připomeňme si nejlepší epizody tohoto seriálu! Promítání na základě internetové ankety.

Promítání bonusů k DS9 (Promítání - 3x1h)
Star Trek Fankluby
Star Trek: Deep Space Nine je seriál, který nebyl nikdy pořádně oceněn. Líbí se vám? Přijďte se podívat, jak se natáčely epizody, rozhovory s herci a další zajímavosti.

Romantické a erotické epizody (Promítání - 10x1h)
Star Trek Fankluby
Dekontaminační komory, nahá Seven of Nine, ženy ze zrcadlového vesmíru... Nastala noc a je čas na trochu uvolněné téma. Promítání epizod s romantickými a erotickými scénami na základě internetové ankety.

Star Trek: New Voyages (Promítání - 1h)
Star Trek Fankluby
Fanfilmy jsou amatérsky až poloprofesionálně točené filmy na motivy Star Treku. Autoři New Voyages si dali za cíl natočit pokračování Klasické série Star Treku.

Star Trek: Hidden Frontier (Promítání - 1h)
Star Trek Fankluby
Fanfilmy jsou amatérsky až poloprofesionálně točené filmy na motivy Star Treku. Hidden Frontier pojednává o životě na stanici Deep Space Twelve.

Starship Exeter (Promítání - 1h)
Star Trek Fankluby
Dobrodružství posádky lodi třídy Constitution - U.S.S. Exeter. Poloprofesionálně natočený Star Trek fanfilm.

Nejen potomci slavných (Přednáška - 1h)
Jan "Paldík" Paldus
Role a roličky dětí a dalších členů rodin herců posádek Star Trekových seriálů a filmů. A další zajímavé osoby, jako scénáristé, režiséři či producenti před kamerou.

Co víte i nevíte o Animované sérii (Přednáška - 1h)
Martin "Mvek" Vondráček
Úvod, představení některých epizod a zajímavosti o animovaném Star Treku ze 70. let, návaznosti na jiné seriály.

Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFSka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.