Anotace Star Trek linie - TREKFEST 008 - pro FF 2008


Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů.

Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu. Anotace se uveřejňují současně s první verzí programu.

Speciální

2201 - Zahájení Trekfestu 008 (1h)

ST Fankluby

Oficiální zahájení programové linie Trekfest 008. Dozvíte se, co vás čeká a nemine, novinky oproti minulému roku, představení programu a přednášejících. Dále vám představíme soutěž ST momentky a další projekty pro tento ročník.

2202 - Snídaně s trekkies (1h)

ST Fankluby + Bedraz, Fox

Pozdně ranní vstávání s vašimi oblíbenými moderátory. Budeme zpívat, vařit a soutěžit; losovat originální snídani - Specialitku kuchyně s naší Prima vařečkou. Dopravní zpravodajství každou čtvrthodinu. Přehled událostí z domova i ze světa. Nezapomeneme též Cvičit v rytme impulzných motorov.

2203 - Kauza století - Star Trek vs. Star Trek (Galavečer - 2h)

ST Fankluby

Přinášíme vám možnost účastnit se soudního procesu století - staňte se porotou! Je zrcadlová realita skutečně utlačována nebo jsou ideály Federace ve vážném ohrožení? Zúčastněte se přelíčení a rozhodněte o budoucnosti... Zve vás i mediální partner, První galaktická TýVý.

2204 - Půjčovna kol aneb Je třeba zabít Baltara (Divadlo - 2h)

Veronika Knápková "Bedraz" + Radim Rouče, Jakub Marek, Miroslav Zapletal

Oktan Team uvádí fantastická odhalení... Jak komandér Chakotay k tetování přišel a kde komandér Adama brýle ztratil? Kam odložila Six červené šaty a kdy Sedmá z Devíti navlékla stříbřitý overal? USS Galactica nebo Battlestar Voyager? Spatřete jedinečný crossover na prknech, která znamenají vesmír!

2205 - Metrénský incident (Film - 1h)

Anna Štefánková "Annie" + herci a postprodukční tým filmu

Přijďte shlédnout první český fanfilm na motivy Star Treku, který vypráví příběh posádky federační lodi USS Avatar. Ta se odvážně pouští na záchrannou misi, kde ne všechno se odehrává podle plánu posádky (a někdy i scénáristů). Čeká na Vás nová loď, nová mise, stejný vesmír!

2206 - Tak už jdeme do finále Trekfestu 008 (1h)

ST Fankluby

Poohlédnutí za Trekfestem 008 před jeho oficiálním zakončením. Jaký byl a co vše v něm doposud bylo. Vyhodnocení a vyhlášení posledních ST momentek a dalších soutěží.

Přednášky

2211 - Červený poplach! Beagle ve stojovně! (Přednáška 1h)

Lucie Musilová "Kniga"

Přednáška věnovaná čtyřnohému příteli kapitána Archera - bíglu Porthosovi. Živý exemplář bígla bude přítomen...

2212 - České ST weby (Přednáška 1h)

Michal Husák "omi"

Internet je všude. Jak si na tomhle poli vedou zlaté české trekkovské ručičky? Říkají nám něco pojmy jako web 2.0, blogování nebo social networking? Čekáme na budoucnost, nebo nám už utekla?

2213 - Filozofie a logika na Vulkánu (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Nejenom lidé filozofují. Podívejme se na IDIC (Infinite Diversity in Infinite Combinations), filozofii z planety Vulkán, z pohledu filozofie pozemské. Je možné, že i striktně logičtí Vulkánci dělají chyby-a že logika je s jejich základním učením neslučitelná.

2214 - Historie za zrcadlem I. (Přednáška 1h)

Michal Husák "omi" + Bedraz

Jaký je Star Trek v té drsnější realitě? Zjistěte, jak si žila císařovna Sato, co pro lidstvo přichystal císař Spock a jaký měl život služebník aliance Jean-Luc Picard.

2215 - Historie za zrcadlem II. (Přednáška 1h)

Michal Husák "omi" + Bedraz

Jaký je Star Trek v té drsnější realitě? Co čeká Kes a Neelixe v Alfa kvadrantu? Jaký život měl M'k'nzy of Calhoun mezi Romulany? Co je schopná obětovat bývalá intendant Kira, aby se znovu dostala k moci?

2216 - Jak se (ne)dabuje Trek (Přednáška 1h)

Ondřej Konvička "Korax"

Jak se s postupem času vyvíjel český dabing Star Treku? Kde se vzali "badžorané", "megazrychlení" a kdo je Tvrdohlavec? A jak to vypadá s dabingem Treku dnes?

2217 - Když se řekne TNG... (Přednáška 1h)

Jan Paldus "Paldík"

Co se vám vybaví, když se řekne TNG? Picardův manévr… Dat, když dostal záchvat smíchu… Setkání s Borgy… Zcela subjektivní výběr "nej" momentů vám možná připomene něco, na co jste už zapomněli. A možná i vám pomůže ujasnit si, co znamená pojem "TNG" právě pro vás.

2218 - Kolonie Darkfort (Přednáška 1h)

Lukáš Doul "Data"

Představení první online Star Trek hry spuštěné v České republice - Kolonie Darkfort. Dozvíte se základní herní principy, možnosti postupu hráčů, kdo to všechno řídí a mnoho dalších informací. Nebojte se a přijďte. Hvězdná Flotila stále hledá nové členy a lodě čekají na své posádky.

2219 - Metrénský incident z druhé strany (Přednáška 1h)

Martin Böhm "Samuel David Thorn"

První český fanfilm na motivy Star Treku. Jak vznikala grafická pozadí použitá ve filmu? Chcete vidět dosud nezveřejněné záběry a artworky? Neváhejte a přijďte se podívat... ...a možná se dočkáte překvapení.

2220 - Mirrorový design (Přednáška 1h) - ZRUŠENA PŘEDNÁŠEJÍCÍM 26.6.2008

Michal Husák "omi"

Jak poznáte, že jste se ocitli v tý zlý alternativní realitě? Nepanikařte! Je tu "Trekkieskovo průvodce po mirrorovým vesmíru".

2221 - Námluvy druhů naživo (Přednáška 1h)

Dominika Píbilová "lagga VortaVor"

Výběr genomu, námluvy, vábení druhů dvojpohlavních i hermafroditů. Třeba i někdo vypučí. Kdo je ochotný vyzkoušet si to na nečisto ?

2222 - Náš první zahraniční con (Přednáška 1h)

Hana Škopová "Hypo(spray)" + Margh, little, omi, Samuel

Jak probíhala naše výprava pro film První kontakt do Londýna? Jak se nám líbilo na 'London film and comic conu', koho jsme potkali a co jsme si přivezli kromě neopakovatelných zážitků? Náš první zahraniční con si chceme znovu připomenout spolu s vámi.

2223 - Návštěvníci přicházejí... warpem (Přednáška 1h)

Martin Vondráček "Mvek"

Je libo amarouny, nebo něco z replikátoru?
Myslíte si, že český seriál Návštěvníci a svět Star Treku jsou úplně odlišné? Přesvědčte se sami, že tomu tak není.

2224 - Psychologie fandomu (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Pokus o objektivní pohled na Trekkies a zájmové skupiny podobného ražení obecně. Pohled zevnitř aneb proč jsem mezi vámi, pohled zvenku aneb proč se na mě lidi usmívají, když jim to řeknu, pohled psychologie aneb kdo si hraje, nezlobí a pohled statistiky aneb matematiku neoblafneš.

2225 - ST fan seriály a filmy (Přednáška 1h)

Jana Krcmarova "Xyll"

To nejlepší z amatérské tvorby příznivců Star Treku. Aktuální průvodce světem neustále se rozvíjejícího fenoménu posledních let.

2226 - ST: Odyssey a ST: Helena Chronicles (Přednáška 1h)

Jana Krcmarova "Xyll" + Praotec trekkie

Podrobný průvodce postavami a dějem dvou nových Star Trek seriálů, spin-offů ST: Hidden Frontier.

2227 - Star Trek: Neutral Zone (Přednáška 1h)

Jiří Raška "Saliven" + NZ Tým

Ponořte se do jedné z nepropracovanějších tahových on-line Star Trek her, která je svým rozsahem jediná svého druhu v ČR. Neutral Zone Vás zavede do 70. let 24. století, do odlehlé oblasti vesmíru, kde měří své síly 3 nejsilnější frakce.

2210 - Tá ta tááá ta tatata tááá(Přednáška 1h)

Nikola Bojčev "Little Borg"

Je nedílnou součástí téměř každého filmu a seriálu, Star Trek nevyjímaje. Lidé po celém světě ji milují. Umí být milá i drsná zároveň a taky vám to dokáže! Pojďte nahlédnout do dílny opravdových mistrů. O čem je řeč? Nechte se překvapit!

2228 - Teorie strun (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Je možné, že jste o ní vůbec neslyšeli, teď je ale pravý čas na to trochu se zorientovat. Tato dvě slova už totiž nejsou jen název tajemné vědecké teorie, ale i titul nového románu ze světa Star Treku. Kniha i hypotéza vybočují; a tak nevynecháme ani jedno.

2229 - Terranské impérium jako obranná organizace (Přednáška 1h)

Jan Pavlík "Praotec trekkie"

Bezohledné metody Terranského impéria v zrcadlovém vesmíru jsou známé – ale jeho účelem není jen samoúčelná expanze, je třeba se připravit na možné hrozby zvenčí. Do galaxie pronikají vetřelci z mlhoviny Andromedy, útočí i obyvatelé cizího vesmíru s biotechnologií živých zbraní, lodí a planet.

2230 - ThetaFleet: To the stars trough ourselves (Přednáška 1h)

Lukáš Nádvorník "Thomas Johnson" + David “Meldon“ Svoboda

Představení této on-line literární RPG hry a zatažení do atmosféry světa, který jsme za její čtyřletou existenci stihli vytvořit. Dozvíte se o unikátním konceptu naší nesřízené tvorby, představíme vám svá alter-ega, pomůžeme s orientací nováčkům a zájemcům z vašich řad.

2231 - Začátečník překládá sci-fi (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Překládání není procházka růžovým sadem, ani to nejsou snadno vydělané peníze. Přednáška o tom, s čím se potýká (začínající) překladatel(ka) tak vyhraněného žánru, jako je science fiction. Názorné ukázky samozřejmě nemohou být vynechány.

2232 - Ze zákulisí Metrénského incidentu (Přednáška 1h)

Anna Štefánková "Annie"

První český fanfilm na motivy Star Treku spatřil světlo světa po více než třech letech natáčení a postprodukce. V přednášce se dozvíte s jakými nástrahami natáčení se tvůrci museli potýkat, že scénář je vlastně měňavec, a jak vznikalo české LCARS rozhraní na palubě vesmírné lodi.

2233 - Zefram Cochrane (Přednáška 1h)

Jan Gruber "Zephram"

Co vlastně víme o vynálezci warp pohonu a jeho době? Co si lze domyslet? Co bychom raději domýšlet neměli? Přednáška s technickou i osobní stránkou.

Workshopy

2235 - Federační PADD snadno a rychle (Workshop - 2h)

Jana Krcmarova "Xyll"

Chybí vám ve výbavě důstojníka Hvězdné flotily PADD? Po hodině se mnou to již nebude pravda.

2209 - Oblečte si Star Trek! (Workshop - 1h)

ST Fankluby

Chcete jít s fanouškovskou módou? Chcete, aby vaše tričko hrdě kričelo do světa, já jsem trekkie? Pak navštivte workshop savení triček - Star Trek motivy připraveny a rozšíření šatníku zaručeno.

2236 - Star trek z papíru (Workshop - 1h)

Lucie Musilová "Kniga"

Workshop - kdo stříhá a lepí, ten nezlobí! Chyťte nůžky a lepidlo do ruky a přijďte si slepit Spocka, kapitánské křeslo nebo třeba celou Enterprise!

Besedy

2237 - Diskuse o Metrénském incidentu (Beseda - 1h)

Anna Štefánková "Annie" + Anna Štefánková, Martin Böhm, Jana Krčmářová,Jan Paldus, Pavel Umáčený, Ondřej K

První český fanfilm na motivy Star Treku. Spousta zážitků, veselých historek z natáčení, ale také tvrdé práce. Přijďte se zeptat na to, co vás zajímá. Odpovídat budou režisér, kapitán i zástupci postprodkučního týmu a červených triček. P.S. Režisér slíbil, že nebude provádět cenzuru.

2238 - Federální diskusní fórum (Debata - 2h)

Jan Gruber "Zephram"

Jaké názory mají trekkies na kontroverzní otázky každodenního života? Přijďte si je poslechnout, projevit názory své a zúčastnit se řízené diskuse.

Hry

2239 - Kahs-wan (Bojová hra - 5h)

Lucie Musilová "Kniga" + Yakuzza, Macek, Krysák

Test dospělosti pro mimovulkánce a Vulkánce vyrůstající a trvale žijící mimo Vulkán. Tato zkouška se skládá ze dvou částí: 1) souboj s lirpou a 2) noční přechod pouště.

2240 - Star Trek CCG turnaj (Turnaj - 5h)

ST Fankluby

Turnaj v karetní hře Star Trek CCG SE. Příležitost změřit své síly s ostatními hráči. Nemáte vlastní balík? Nevadí, budou připravené k zapůjčení. Můžete se těšit na ceny v podobě boosterů, promo karet apod.

Soutěže

2241 - ST Momentky z TOS (Soutěž - 1h)

ST Fankluby

Znalostní soutěž z Původní série. Promítání námi pořízených fotografií, na kterých se snažíme napodobit určitý moment z děje některé z 80 epizod. Úkolem soutěžících bude skrz tuto fotografii poznat, o který díl se jedná. Identifikaci vám vždy usnadní výběr ze čtyř možných správných odpovědí.

2242 - ST Momentky z TNG (Soutěž - 1h)

ST Fankluby

Znalostní soutěž z Nové generace. Promítání námi pořízených fotografií, na kterých se snažíme napodobit určitý moment z děje některé z 178 epizod. Úkolem soutěžících bude skrz tuto fotografii poznat, o který díl se jedná. Identifikaci vám vždy usnadní výběr ze čtyř možných správných odpovědí.

2243 - ST Momentky z DS9 (Soutěž - 1h)

ST Fankluby

Znalostní soutěž ze seriálu DS9. Promítání námi pořízených fotografií, na kterých se snažíme napodobit určitý moment z děje některé z 176 epizod. Úkolem soutěžících bude skrz tuto fotografii poznat, o který díl se jedná. Identifikaci vám vždy usnadní výběr ze čtyř možných správných odpovědí.

2244 - ST Momentky z VOY (Soutěž - 1h)

ST Fankluby

Znalostní soutěž z Voyageru. Promítání námi pořízených fotografií, na kterých se snažíme napodobit určitý moment z děje některé z 172 epizod. Úkolem soutěžících bude skrz tuto fotografii poznat, o který díl se jedná. Identifikaci vám vždy usnadní výběr ze čtyř možných správných odpovědí.

2245 - ST Momentky z ENT (Soutěž - 1h)

ST Fankluby

Znalostní soutěž z Enterprise. Promítání námi pořízených fotografií, na kterých se snažíme napodobit určitý moment z děje některé z 98 epizod. Úkolem soutěžících bude skrz tuto fotografii poznat, o který díl se jedná. Identifikaci vám vždy usnadní výběr ze čtyř možných správných odpovědí.

2246 - 5 proti 5 (Soutěž - 1h)

Hana Škopová "Hypo(spray)" + Margh

Předělávka stejnojmenné hry z TV Prima. Své síly změří dva pětičlenné týmy, které v pěti soutěžních kolech zkusí co nejpřesnějsi odhadnout odpovědi na otázky ze světa Star Treku. Kdo se trefí a uhodne nejčastější asociace tázaných fanoušků naší scifi...?

2247 - Dezintegrační komora (Soutěž - 1h)

Martin Vondráček "Mvek"

Vstupte do dezintegrátoru! Variace na známou hru Kolotoč nebo šibenici...

2248 - Hlášky ve filmech a seriálech I. (Soutěž - 1h)

Martin Handl "Marty" + Margh, Hypo(spray)

Opravdu definitivně poslední soutěžní maxivárka filmových a seriálových hlášek. Přitvrdíme a bude to bolet! Soutěž.

2249 - Hlášky ve filmech a seriálech II. (Soutěž - 1h)

Martin Handl "Marty" + Margh, Hypo(spray)

Opravdu definitivně poslední soutěžní maxivárka filmových a seriálových hlášek. Přitvrdíme a bude to bolet! Výsledky a předání cen.

2250 - Poznávačka obrázků (Soutěž - 1h)

Jan Gruber "Zephram"

Soutěžní týmová hra na motivy TV soutěže kufr. Změřte své znalosti a poznejte startrekové postavy, lodě, předměty a možná i některé české trekkies :-].

2251 - Soutěž v seriálových znělkách neSF (Soutěž - 1h)

Michaela Krejčová "Miniël" + Taggart

Určitě si vybavíte znělku seriálu, který jste sledovali před týdnem. Ale co takhle před měsícem či rokem, nebo když jste byli malí? Přijďte se přesvědčit o tom, kolik seriálů vlastně poznáte! Tentokrát to budou seriály akční, dobrodružné, detektivní a komedie.

2252 - Soutěž v seriálových znělkách SF&F (Soutěž - 1h)

Michaela Krejčová "Miniël" + Taggart

Určitě si vybavíte znělku seriálu, který jste sledovali před týdnem. Ale co takhle před měsícem či rokem, nebo když jste byli malí? Přijďte se přesvědčit o tom, kolik seriálů vlastně poznáte! Tentokrát na téma sci-fi, mystery a fantasy.

Promítání

2261 - TNG: Parallels (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek The Next Generation - 7x11. Při návratu z turnaje v souboji s bath'lethem začne Worf procházet paralelními vesmíry a například zjistí, jaké by to bylo, kdyby byl kapitánem Enterprise Riker, on byl prvním důstojníkem a měl dvě děti se svou ženou, Deannou Troi.

2262 - ENT: In a Mirror, Darkly I. (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Enterprise - 4x18. První důstojník ISS Enterprise NX-01, komandér Archer, chce rozdrtit rebelii, která propuká v Zrcadlovém vesmíru, má informace, o Tholianech, kteří nalákali do interdimenzionální trhliny USS Defiant NCC-1764 z jiného vesmíru a z budoucnosti vzdálené sto let.

2263 - ENT: In a Mirror, Darkly II. (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Enterprise - 4x19. První důstojník ISS Enterprise NX-01, komandér Archer, chce rozdrtit rebelii, která propuká v Zrcadlovém vesmíru. Má informace o Tholianech, kteří nalákali do interdimenzionální trhliny USS Defiant NCC-1764 z jiného vesmíru a budoucnosti vzdálené sto let.

2264 - TOS: Mirror, Mirror (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek - 2x10. Při transportu z planety Halkan za iontové bouře jsou Kirk, McCoy, Scott a Uhura vyměněni se svými dvojníky z paralelního vesmíru, který je krutý a násilnický. Jejich návrat z velké části závisí na inkarnacích Spocka v obou vesmírech.

2265 - DS9: Crossover (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 2x23. Nehoda v červí díře pošle Kiru a Bashira do Zrcadlového vesmíru, kde je Bajor tyranskou mocností a Pozemšťané jsou pouhými otroky. Kira musí přesvědčit zrcadlového Siska, aby jim pomohl dostat se zpět.

2266 - DS9: Through the Looking Glass (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 3x19. Sisko musí v paralelním vesmíru přijmout roli svého mrtvého zrcadlového já, aby zachránil zrcadlovou verzi své manželky Jennifer, která zahynula u Wolfu 359, a pomohl povstalcům v boji proti Alianci.

2267 - DS9: Shattered Mirror (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 4x20. Kapitán Sisko seznámí svého syna Jakea s ženou, která je přesnou kopií jeho zemřelé matky. Jennifer lstí dostane Jaka a Sika do Zrcadlového vesmíru. Povstalci si tam postavili vlastní Defiant, ale mají problémy s jeho fungováním a potřebují Siskovu pomoc.

2268 - DS9: Resurrection (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 6x08. Na DS9 se objeví Bareil ze Zrcadlového vesmíru. V Kiře opět vzplane láska, ovšem zrcadlový Bareil není tak úplně stejný Bareil, který v našem vesmíru zemřel.

2269 - DS9: The Emperor's New Cloak (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Deep Space Nine - 7x12. Na stanici se objeví Ezri ze zrcadlového vesmíru a sdělí, že Velký Nagus Zek je vězněm zrcadlové Aliance a že bude zabit, pokud Quark Alianci nedodá maskovací zařízení. Quark a Rom jedno ukradnou z klingonské lodi a vydají se se zrcadlovou Ezri do jejího vesmíru.

2270 - VOY: Living Witness (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Star Trek Voyager - 4x23. Doktorův program je aktivován v 31. století v Kyrianském muzeu věnovaném válečné lodi Voyager. Simulovaná posádka se trochu liší od skutečné a Doktor je odhodlán napravit dějepis místních obyvatel.

Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFSka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.