Anotace Star Trek linie - TREKFEST 009.5 - pro FFS 2009


Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů.

Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu.

Speciální

2301 - Zahájení dovolené na Trekfestu 009.5 (Komponovaný pořad 1h)

ST Fankluby

Oficiální zahájení pobytu na podzimní dovolené ve znamení Star Treku – prostě tradiční úvodní info pro "dovolenkáře". Programová linie Trekfest 009.5 startuje. Dozvíte se, co vás čeká, představíme program a přednášející.

2302 - Ukončení dovolené na Trekfestu 009.5 (Komponovaný pořad 1h)

ST Fankluby

Zakončení podzimní Star Trek dovolené - balíme kufry! Trekfest 009.5 končí. Jaký byl a co vše se v něm událo? A čeká nás ještě něco? A jaký bude Trekfest 010? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět!

2303 - Střípky z letní dovolené - Trekfest 009 (Komponovaný pořad 1h)

ST Fankluby

Jak jste trávili léto? A jak jste ho začali? Byli jste na Trekfestu 009? Říkáte, že nebyli? O hodně jste přišli! V této hodince zavzpomínáme na ST blok Festivalu fantazie 09 a připomene si, co vše jsme "prováděli".

2304 - Sci-Fi táborák (Komponovaný pořad 3h)

ST Fankluby a Gatecon Team

Kdo by neměl rád táborák. Plápolající oheň, kytara, písničky, kamarádi, zábava. To všechno vám v hávu (nejen) Star Treku přinese Sci-fi táborák... Když mě brali do Flotily stříhali mě dohola vypadal jsem jako blbec jako Picard holala la la jako Picard holala...

2305 - Sci-Fi párty (Komponovaný pořad 3h)

ST Fankluby

Vesmírné drinky, společenské hry, soutěž o Nejlepší Sci-Fi kostým - přijďte v něm právě vy! Hudba, tanec a zábava.

2306 - Daturnin (Divadlo 1h)

TVEJÁTRO ČINOHERNÁLE

Komandér Riker nemá lehký život. Obklopují ho samé výstřední osoby: jeho věrný sluha Daturnin, dobrý přítel inženýr La Forge a další přátelé či příbuzní.

Daturnin je adaptací Jirotkova Saturnina v prostředí Star Treku. Zaslechnete klasické dialogy a hlášky tak, jak je neznáte.

Přednášky

2311 - Deep Space Nine - tak trochu jiný Star Trek (Přednáška 1h)

Jan Kotouč "Johnak"

DS9 vždy trochu vynikal. Část fanoušků ho vynáší do nebes jako to nejlepší ze ST a další ho zatracuje jako nejhorší ST vůbec. Co ho dělá tak kontroverzním? Kromě průřezu seriálem se tato přednáška bude soustředit na tvůrčí proces a na vznik, vývoj a zaměření tohoto seriálu z hlediska jeho tvůrců.

2312 - Deti a sci-fi (Přednáška 1h)

Elena Seibert "Rebeka"

Všimli ste si, že sa medzi sci-fistami začali vyskytovať aj osoby menšie a mladšie než bolo donedávna zvykom? Radi by ste trošku ovplyvnili ich vývoj tým správnym smerom? Malú inšpiráciu vám ponúkne prednáška: Deti a sci-fi.

2313 - Elim Garak - úplně obyčejný krejčí (Přednáška 1h)

Zuzana Minaříková "Tar-ara"

Aktualizovaná přednáška o cardassianském krejčím, který pěstuje koníčky jako hackerství, špionáž, boj na několik způsobů, osvobozování druhých od břemene života aj. Podíváme se na jeho život, charakter, schopnosti, hodnoty a chvíli se zastavíme i u vyobrazení v knižních zpracováních.

2314 - Evangelium podle Roddenberryh (Přednáška 1h)

Scarlett Rauschgoldová "Darth Zira"

Co je vlastně Star Trek? Komunismus s lidskou tváří? Filosofie hnutí hippies převedená do filmu? Zmodernizovaní Argonauti? Ale kdepak, všechno vedle! Nejedná se o nic víc a o nic míň než o slovo Boží. (A myslím to upřímně:-) )

2315 - Jak (ne)strávit fantastickou dovolenou (Přednáška 1h)

Michal Janošek "WesleyC"

Bojíte se, že vaše dovolená nedopadne podle vysněných představ? Poradíme vám, jak se vypořádat s různými nástrahami, které by vám ji mohly zkomplikovat. Také možná najdete inspiraci na zpestření všedních i nevšedních dnů.

2316 - John, Bonnie, Praha a submarine sex (Přednáška 1h)

Martin Böhm "Samuel D Thorn"

Dynamické duo John Billingsley a Bonnie Friedericy, továrna na smích, neuvěřitelně "lidští" lidé, nejen na setkání s fanoušky, ale i mimo něj. Přijďte si popovídat o jejich návštěvě v Praze.

2317 - Legenda jménem William Shatner (Přednáška 1h)

Dagmar Vižďová "Ziina"

DENNY CRANE!!!

2318 - Lodě Federace v ST XI (Přednáška 1h)

Filip Kubín "Yakuzza"

Rozbor lodí, které se objevily v novém filmu. Porovnání z hlediska kontinuity s jinými ST filmy a seriály, především s Původní sérií.

2319 - Návštěvníci přicházejí... warpem (Přednáška 1h)

Martin Vondráček "MVek"

Amarouny vs. replikátor, laserová pilka vs. fázer, velryby vs. delfíni, záchrana světa vs. záchrana světa... - objevte skutečné i vykonstruované shodné prvky mezi českým seriálem Návštěvníci a Star Trekem.

2320 - Plasma ve sci-fi a ve skutečnosti (Přednáška 1h)

Jan Gruber "Zephram"

Komplexní přehled plazmových technologií StarTreku (+ částečně dalších sci-fi) a jejich porovnání s reálnou fyzikou plazmatu počátku 21. století. Od teoretického výkladu "Co je to plazma" až k praktickým příkladům "K čemu všemu se používá".

2321 - Rozpolcenost pana Spocka (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Může být vulkánský přístup k emocím skutečně zdravý? Proč meditace?

2322 - StarFleet Akademy projekt (Přednáška 1h)

Rostislav Bouda "Johanson"

Diskuse o chystaném projektu StarFleet akademy jako jedné z možností vedení přednášek ve Star Trek linii. Přednáška představí názor a návrh přednášejícího a umožní Vám přispět svými nápady či připomínkami.

2323 - Utopie (Přednáška 1h)

Mirka Dřínková "Kareema"

Přednáška o různých možných pojetí utopie a jejich negativech. Co stojí proti SPF? A co filozofie IDIC? A co borgové?

2324 - Zajímavosti a narážky ve Star Treku XI (Přednáška 1h)

Martin Vondráček "MVek"

Podíváme se na nejrůznější záměrné i domnělé narážky, reference a návaznosti nejnovějšího filmu na dosavadní Star Trek.

Soutěže

2325 - Filmové a seriálové hádanky (Soutež 1h)

Martin Handl "Marty"(spray)"

Podíváš se na film a hned ho zapomeneš ?
Znáš "svůj" seriál zpaměti a ostatní tě nezajímají ?
Nebo si pamatuješ VŠECHNO co jsi viděl ?
Přijď si otestovat své znalosti filmů a seriálů.
Pro začátečníky i pokročilé.

2326 - Románky v ST (Přednáška 1h)

Hana Vittková "Hana'an"

Zábavná oddychová soutěž na pozdní večer, aneb kdo s kým ve Star Treku.

Promítání

2331 - ENT: Desert Crossing (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Jak NEstrávit dovolenou aneb ENT-1x24. Za pomoc Zobralovi jsou Archer a Trip pozváni na pouštní planetu a jsou vřele přijati místními. Mezitím T'Pol od úřadů zjistí, že Zobral je terorista a na jeho základnu je plánován útok vládních jednotek. Archer a Trip musí přejít poušť, aby se zachránili...

2332 - TOS: The Galileo Seven (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Jak NEstrávit dovolenou aneb TOS-1x13. Enteprise veze léky a při cestě provede průzkum kvasarové mlhoviny. Raketoplán nezvládne "špatné počasí" a ztroskotá na skalnaté planetě. Pan Spock má málo času, aby dostal výsadek na orbitu, než bude muset Enterprise odletět, jinak výsadek bídně zahyne...

2333 - TNG: The Arsenal Of Freedom (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Jak NEstrávit dovolenou aneb TNG-1x21. Enterprise pátrá po federační lodi u planety Minos. Výsadek se vydá na povrch. Materializují se uprostřed džungle a začnou s pátráním. Lodi velí Geordi. Nikdo z nich ale netuší, že se stali cílem sofistikovaného zbraňového systému, který ničí vše živé...

2334 - TNG: Liaisons (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Jak NEstrávit dovolenou aneb TNG-7x02. V rámci kulturní výměny jsou dva Iaranští vyslanci na palubě Enterprise a kapitán Picard letí s třetím na jeho domovskou planetu. Loď ztroskotá na pusté planetě. Picard se vydá hledat pomoc, ale zasáhne ho blesk a jeho tělo odtáhne neznámá životní forma...

2335 - DS9: The Ascent (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Jak NEstrávit dovolenou aneb DS9-5x05. Odo eskortuje Quarka před soud. V raketoplánu Quark objeví skrytou bombu. Odo explozi izoluje, ale loď je vážně poškozena a musí drsně přistát na ledové planetě. Jediná šance, jak někoho kontaktovat, je dostat těžký subprostorový vysílač na vrchol hory...

2336 - VOY: Gravity (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Jak NEstrávit dovolenou aneb VOY-5x13. Raketoplán s Tuvokem, Parisem a Doctorem zmizí v kolabujícím jednosměrném gravitačním víru a ztroskotá na pusté planetě. Potkávají Noss a další, kteří zde také ztroskotali. Voyager zjistí, že uvnitř ubíhá čas rychleji a že výsadek už může být dávno mrtvý...

2337 - VOY: Memorial (Promítání - 1h)

ST Fankluby

Jak NEstrávit dovolenou aneb VOY-6x14. Po návratu z mise začnou členové výsadku pociťovat post-traumatické vzpomínky na válku, ve které dle všeho bojovali. Pátrání zavede Voyager až na předpokládané místo bitvy. Čím víc se přibližují, tím je více členů posádky zaplaveno drastickými vzpomínkami...

Anotace z FFka 2008.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.