Anotace Star Trek linie - TREKFEST 010

Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů.

Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu.

Večerní speciální programy


Pondělí 5. 7. (velký sál) - HOLOhrátky
soutěže, hry, tanec, relax, pohoda a to vše pěkně infantilní

Úterý 6. 7. (velký sál) - Casino Risa
Blackjack, Poker, Texas Hold'em, ruleta, šipky, Tribbly ad.; Dražba

Středa 7. 7. (posilovna přízemí) - HOLOween
pořádný sci-fi Halloween, zakončený nefalšovaným lampiónovým průvodem

Divadlo

2324 - Jean-Lucu, podejte mi PADD! (velký sál)

Tvéjátro činohernále

Bojovali za záchranu světů, nyní musí svést souboj o své vzdělání… - "Jean-Lucu, podejte mi PADD!" je startrekovou variací na známý český film "Marečku, podejte mi pero!" Většina oblíbených scén byla zachována a převedena do reálií světa Star Treku.

Přednášky

2302 - Kirk a Kameň (1h)

Eva "Draugwen" Šimková

Spletitý príbeh Jamesa T. Kirka, kapitána hviezdnej lode Enterprise. O pravde, ktorá vám bola zatajovaná. A o Kameni, ktorý zmenil vesmír. O tom, ako sa Kirk stretol s Kameňom a čo sa zmenilo po ich stretnutí.

2303 - Novinky ze světa ST fan filmů a seriálů (1h)

Jana "Xyll" Krčmářová a Jan "Praotec trekkie" Pavlík

Přijďte se podívat a poslechnout si, co nového se natočilo a točí. Ty nejlepší Star Trek fan filmy a seriály z celého světa.

2304 - Děti a Star Trek :-) (1h)

Elena "Rebeka" Seibert Jediná

Všimli ste si, že sa medzi sci-fistami začali vyskytovať aj osoby menšie a mladšie než bolo donedávna zvykom? Radi by ste trošku ovplyvnili ich vývoj tým správnym smerom? Trošku inšpirácie vám ponúkne prednáška: Deti a star - trek

2305 - Hluboký vesmír za dětmi... (1h)

Blanka "Mamut" Jaščišáková-Slováčková

Mateřská, Star Trek, děti, sci-fi ... někdo tuší, někdo ne, že těchto pár slov může mít něco společného.

2306 - Star Trek pro ženy (1h)

Veronika "Bedraz" Knápková

Star Trek vždy razil rovnoprávnost obou pohlaví - ať už u jakýchkoliv druhů. Přitáhl tím však ženské fanoušky? Statistika hovoří v jejich neprospěch - a přitom má Star Trek ženám co nabídnout! Nebo ne? Přijďte a diskutujte na zajímavé téma - účast obou pohlaví nutná! :)

2307 - Podivuhodnosti známých vesmírů (ST, SG, SW) (1h)

Michal "Wesley" Janošek

Bohové, organická plavidla, replikující se stroje, umělá tělesa planetárních rozměrů. To jsou jen některé z podivuhodností, na které ve vesmíru Star Treku narazíme. Nechybí ani srovnání s vesmíry Stargate a Star Wars.

2308 - Akademie Hvězdné flotily (1h)

Michal "Wesley" Janošek

Historie, současnost a budoucnost Akademie Hvězdné flotily. Kde se Akademie nachází, jaká je struktura studia, jaké se vyučují předměty a jak Akademii absolvovat? Kde se dá pokračovat ve studiu po absolvování Akademie.

2309 - Budoucnost ST po stoletích (1h)

Michal "Wesley" Janošek

Budoucnost Star Treku po jednotlivých stoletích od 25. do 31. století. Jaké jsou významné události a co se v budoucnosti stane? Jaký je rozdíl mezi alternativní časovou přímkou, budoucností, paralelním vesmírem a jinou dimenzí?

2310 - Síla obrazu a textu v komunikaci (1h, Hvězdná akademie)

Martin "Mvek" Vondráček

Obrázek vydá za tisíc slov? Snad ano, ale jsou to ta správná slova? Zběžně si ukážeme, jak nás obrazy a texty mohou klamat, záměrně i nechtěně, ukážeme si optické klamy, mystifikace, fotomontáže, sílu kontextu... aneb na co by si měl nejen správný důstojník Flotily dát pozor při interpretaci jakékoliv textové či vizuální informace.

2312 - Filmové a seriálové HLÁŠKY (1h)

Martin "Marty" Handl

Další level tradiční soutěže v hláškách. Kdo má nakoukáno, nebude mít problém. Sci-fi, fantasy, komedie, akční, horor ... Hlášky jsou všude! Tužky s sebou!

2313 - Co přinese Star Treku budoucnost (1h)

Jan "Praotec trekkie" Pavlík

Všichni známe budoucnost světa ST v Abramsově filmu. Spisovatel David Mack však v trilogii "Destiny" nabídl čtenářům výrazně odlišný pohled na dějiny známého vesmíru v důsledku ničivé invaze Borgů, která v navazujících románech dává vzniknout světu zcela nových spojenectví, konfliktů a paktů.

2314 - Středověk českého Star Treku (1h)

Michal "omi" Husák

Jaké to kdysi bylo začínat se Star Trekem, když nebyl přístup na internet? S dostatkem fotodokumentace v podobě výpisků, výstřižků apod.

2315 - Asi-milovaný CzechTREK (1h)

Michal "omi" Husák

Kolik Trekkies je potřeba na zašroubování žárovky do borgského výklenku? Co máme za sebou a co nás letos čeká? Dokáže letošní host opět přebít ty předešlé?

2316 - Skutečné lodě jménem Enterprise (1h)

Jan "Johnak" Kotouč

Přednáška zaměřená na slavné lodě, jež nesly jméno Enterprise. Od první plachetnice, přes letadlovou loď až po první raketoplán.

2317 - Sudé Star Trek filmy (1h)

Jan "Johnak" Kotouč

Star Trek filmy se často dělí na sudé a liché ať už z hlediska stylu nebo kvality. Tato přednáška nahlédne do zákulisí tvorby sudých ST filmů. Zaměří se na tvůrčí proces od prvních námětů až po finální verzi. A budou i veselé historky z natáčení.

2318 - Gul jménem Dukat(1h)

Zuzana "Tar-ara Istandil" Minaříková

Opravdu jen nenáviděný nepřítel nebo též muž několikrát nápomocný Federaci, zachránce Cardassie a milující otec? O tom, co u tohoto komplikovaného záporáka není na první pohled patrné... a o tom, co je.

2319 - Cardassiané (1h)

Zuzana "Tar-ara Istandil" Minaříková

Zde se dozvíte, že Cardassiané nejsou jen krutý a arogantní národ, ale především komplikovaný. Podíváme se na jejich vlastnosti, styl života, myšlení a také jaké důvody mají ke svým činům. Protože nejen mučením jiných je živ Cardassian. Nevěříte? Tak to neříkejte moc nahlas, agenti jsou všude...

2320 - Výroky a ideje ze Star Treku (1h)

Jan "Zephram" Gruber

Vyhodnocení Internetové ankety mapující názory fanoušků na vybrané výroky ze světa Startreku (http://www.zeph.cz/citaty/). Tipování autorů citátů. Volně navazující diskuse o výsledcích, názorech i jednotlivých výrocích.

2329 - Mary Sue ve Star Trek novelách (1h)

Tereza "Tess" Zikmundová Kovanicová

Fenomén Mary Sue, aneb dokonalé postavy, byl poprvé pojmenován v rámci fanovské tvorby Trekkies. Objevuje se však i v oficiálních Star Trek novelách. Seznámíme se se třemi exempláři různého stupně postižení.
Občané mající tendenci bušit hlavou do zdi nechť si přinesou vlastní ochranné pomůcky.

2338 - Vulkánci jako emocionálně zasažení jedinci (1h, Hvězdná akademie)

Pavel "Pelek" Marešák

Jedná se o Vulkáncké jedince, kteří byli po určitou dobu vystaveni silným emocím. Ty jim narušují jejich přirozenou logickou harmonii. Řeč bude také o vulkánské anatomii.

2339 - Šášula Yelchin (1h)

Dominika "Lagga" Píbilová

Mladý herec Anton Yelchin je teď Chekov. A jinak? Je stále brilantní a k smíchu?

Workshopy

2322 - Vyrob si svůj sci-fi lampión (1h)

ST fankluby

Chceš se účastnit lampiónového průvodu, ale žádný nemáš? Nevadí, náš tým ti pomůže vyrobit si vlastní, originální svítící věc.

2323 - Posádky DS9 za hodinu (1h)

ST fankluby

Sestav si svou vlastní miniposádku DS9. Stačí ti k tomu papír, nůžky a trocha šikovnosti.

2321 - Hromadné focení (1h)

ST Fankluby

Hromadné focení...

Star Trek LARP - zrušeno

2325 - New Gallitep: Star Trek LARP (4h) - pořad zrušen

Filip "Yakuzza" Kubín, Petr "Canthal" Jelínek

Píše se rok 2368. Planeta okupovaná Cardassiany, nazvaná podle jednoho z nejhrůznějších pracovních táborů na Bajoru - New Gallitep. Tisíce těžce pracujících Bajoranů, stovky krutých Cardassianů. Live Action Role Playing Game z prostředí Star Treku na FFku - kostýmy a backgroundy vítány.

Promítání

2330 - TOS 1x11 Miri

Enterprise objeví planetu, jejímiž jedinými obyvateli jsou děti. Jsou ve skutečnosti stovky let staré a jsou postiženy smrtelnou chorobou. Dr. McCoy, který se nakazí stejně jako celý výsadkový tým, zuřivě hledá lék, zatímco se Kirk, Spock a Randová potýkají s dětmi.

2331 - TNG 6x07 Rascals

Při návratu na Enterprise prolétne raketoplán s Picardem, Guinan, Ro a Keiko O'Brienovou nebezpečným vírem a při nouzovém transportu na loď se všichni čtyři promění ve dvanáctileté děti. Ještě ke všemu Enterprise napadnou a obsadí Ferengové, kteří celou posádku, až na důstojníky a děti, přetransportují na práci do dolů.

2332 - VOY 5x05 Once Upon a Time

Tom, Tuvok a Samantha Wildman se zřítí s raketoplánem a na Voyageru, kde o nich nemají žádné zprávy, se Neelix snaží povzbudit Naomi pomocí holografické pohádky s Vodoušem.

2333 - TOS 2x20 A Piece of the Action

Posádka Enterprise zjišťuje na planetě Iotia, že jako vzor pro vývoj tamní společnosti v posledních 100 letech sloužila kniha o gangsterech z Chicaga v letech 1930, kterou na planetu přivezla loď Federace Horizon.

2334 - TNG 1x12 The Big Goodbye

Kapitán se vydává do simulátoru zahrát si na detektiva Dixona Hilla. Vezme s sebou doktorku a ještě jednoho člena posádky, ale kdo by to byl čekal, simulátor má poruchu.

2335 - DS9 7x15 Badda-bing Bada bang

V podniku Vica Fontaina se objeví gangster Frankie Eyes, který prokáže, že podnik od hotelu koupil, a vyhodí Vica. Posádka je zděšena, že přijde o svůj nejoblíbenější simulátorový program, a rozhodne se, že se Frankieho zbaví.

2336 - TNG 4x17 Night Terrors

Enterprise narazí na USS Brattain, jejíž celá posádka až na jednoho Betazoida se navzájem pozabíjela nebo spáchala sebevraždu. Brzo začnou i posádku Enterprise ovlivňovat halucinace, kterými netrpí jedině poradkyně Troi, kterou zase pronásledují noční můry.

2337 - VOY 6x25 Haunting of Deck Twelve

Neelix musí zabavit borgské děti, když při snížení výkonu na Voyageru jejich výklenky neumožňují regeneraci. Vypráví jim, jak se energetická bytost pokusila ovládnout Voyager. Janewayová mluví k počítači a slibuje mu údržbu.Anotace z FFka 2009.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFka 2008.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.