Anotace Star Trek linie - TREKFEST 010.5

Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů. Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu.

Speciální pořady

Člověče, nezlob se! Aneb vyhoď si "Emzáka"... (1h)

Jana "Xyll" Krčmářová + Martin "Samuel David Thorn" Böhm

Zábavná hra - Člověče, nezlob se! naživo. Vyhoďte si vlastnoručně emzáka soupeřícího týmu!

2320 - Hromadné focení (1h)

ST Fankluby

Dámy a pánové a pozvané mezipohlavní druhy, dovolujeme si vás přizvat na jednu hromadu, která bude poté vyfocena. Pestré kostýmy vítány. Dostavte se včas a v množstvím dostatečném. Budeme se těšit.

Přednášky, soutěže...

2301 - Zahájení Trekfestu 010,5 (1h)

ST Fankluby

Oficiální zahájení - tradiční úvodní info pro trekkies na FFS, aneb jak "si najít tu správnou realitu". Programová linie Trekfest 010,5 startuje. Dozvíte se, co vás čeká, představíme program a přednášející.

2318 - Star Trek v reklamách a reklamy na Star Trek (1h)

Jana "Xyll" Krčmářová

Nesnášíte reklamy? Ty se Star Trekem budete milovat. Přijďte se podívat, jak vypadají vtipné a originální reklamy. Od 70. let minulého století po současnost.

2317 - Star Trek hry skrz naskrz (1h)

Jana "Xyll" Krčmářová

Již vás nebaví pasivní sledování seriálu, či polopasivní čtení románů a povídek. Zkuste na chvíli některou z her z prostředí Star Treku. Ať již jde o karty, či PC hru. Představím vám tolik možností, kolik stihnu :).

2316 - Od Caesarovy šifry ke fraktálovému kódování (1h)

Jan "Zephram" Gruber

[SFA] - Jakým způsobem můžeme šifrovat data. Přehled používaných šifrovacích (a dešifrovacích) technik. Jsou složitá hesla účinná? Dokážou ve 24. století počítače a Dat rozlousknout vše? Existuje neprolomitelná šifra?

2315 - Kvantová fyzika pro začátečníky (1h)

Jan "Zephram" Gruber

[SFA] - Taje kvantové fyziky 20. století formou (snad) přístupnou širokému publiku. Poznejte denní chléb každého správného vědeckého důstojníka i inženýra.

2314 - Deterministický chaos (1h)

Jan "Zephram" Gruber

[SFA]-Jak vzniká chaos z řádu a řád z chaosu.Co znamená "chaos" z hlediska vědy? Povídání o světě mezi dvěma světy. Mezi procesy náhodnými a pravidelnými, dobře předpověditelnými je svět chaosu,kde z jednoduchých pravidel vznikají nesmírně složité i krásné struktury s komplikovaným vývojem.

2313 - Historie Star Treku na FF (1h)

Michal "WesleyC" Janošek

Fotoreportáž historie Star Treků na Festivalech Fantazie. Přijďte se podívat, jak jste vypadali před pár lety :-). Vydáme se z roku 2010 zpět do historie, možná ještě dál.

2312 - Začátky sci-fi (a Star Treku) u nás (1h)

Jan "Praotec trekkie" Pavlík

Žánru SF se ne vždy dařilo. Za komunismu ho vycházelo minimum, překládal se ve fanzinech a velký con byl 1x ročně. Propagovat Star Trek mezi lidmi, kteří ho nikdy neviděli, nebylo lehké - a přece se na SF plese objevila i posádka TOSky. Povídání o dobách, kdy se scifisti scházeli třeba i ve sklepě.

2311 - Strasti a slasti fanfilmaře (1h)

Martin "Samuel David Thorn" Böhm

Zajímává Vás jaké strasti a slasti s sebou nese produkce fanfilmu? Že fanfilm není jen o hraní, natáčení, střihu, efektech a hudbě? Přijďte a dozvíte se víc.

2310 - Tvéjátro - náhled za holooponu (1h)

Jan "Sokar" Krátký + Martin "Samuel David Thorn" Böhm

Zajímá vás, jak se z kapitánova praporčíka stal praporčíkův kapitán, proč si komandér Riker najal osobního sluhu a kdo nahnal Jean Luca Picarda zpět do lavic akademie ? Přijďte si poslechnout, co předchází výstupům ve školních třídách conů, které znamenají svět.

2308 - Star Trek - životné inšpirácie (1h)

Michal "Rico" Hruška

Počas života sa dostávame do množstva situácií, s ktorými si často nevieme celkom poradiť... No nezúfajme! Máme tu predsa Star Trek, ktorý je nekonečnou studnicou múdrostí a vie nám poradiť v každej situácii.

2307 - Najlepší na Star Treku je Galaxy Quest (1h)

Eva "Draugwen" Simkova

Galaxy Quest! Film ktorý je podstou a zároveň paródiou na fenomén Star Trek a iným space operám. Prečo je Peter Quincy Taggart lepší než James T. Kirk? To sa dozviete na prednáške.

2305 - Kira Nerys - Nana Visitor a Jana Musilová (1h)

Martin "Samuel David Thorn" Böhm

Na pátém CzechTREKu jste měli možnost setkat s herečkami Nanou Visitor a Janou Musilovou. Obě spojuje role Kiry Nerys ve Star Treku: Deep Space Nine. Jaké byly? Jak si Nana Visitor užila pobyt v (nejen) v Praze? Přijďte a dozvíte se víc.

2304 - Já mám problém. Jsem Trekkie! (1h)

Rostislav "Johanson" Bouda

Připadáte si postižení? Připadáte si divní? máte pocit, že nikam nezapadáte, protože jste jediní, kdo kolem vás sleduje Star Trek? Pojďte si zkusit co s vámi udělá skupinová terapie. Zda Vás zbaví vaší závislosti a dopomůže Vám k normálu.

2303 - Andrew Robinson - nejen Garak (1h)

Zuzana "Tar-ara" Minaříková

Andrew Jordt Robinson není pouze herec, který ztvárnil Elima Garaka v DS9. Něco o jeho životě, dalších rolích, něm samotném, i o zákulisí role Garaka. Zahrnuty ukázky z jeho dlouhé filmografie. Poznejte, co je ukryto pod maskou cardassianského krejčího v reálném světě. Doporučuje 100% Tar-ary ;-).

2306 - Mary Sue ve Star Trek novelách (1h)

Tereza "Tess" Zikmundová Kovanicová

Fenomén Mary Sue, aneb dokonalé postavy, byl poprvé pojmenován v rámci fanovské tvorby Trekkies. Objevuje se však i v oficiálních Star Trek novelách. Seznámíme se se třemi exempláři různého stupně postižení.
Občané mající tendenci bušit hlavou do zdi nechť si přinesou vlastní ochranné pomůcky.

2302 - Gul jménem Dukat (1h)

Zuzana "Tar-ara" Minaříková

Záporák? Jistě, ale opravdu jen to? Není to snad i muž několikrát nápomocný Federaci, zachránce Cardassie a milující otec? O tom, co u této zajímavě komplikované postavy není na první pohled patrné... a o tom, co je.

2322 - Star Trek fanfilmy(1h)

Jana "Xyll" Krčmářová

Průřez těmi nejlepšími fanfilmy, které pro nás vytvořili fandové Star Treku po celém světě. Najde se něco pro milovníky jak staré, tak nové generace. Filmů i seriálů.

2309 - Sudé Star Trek filmy (1h)

Jan "Johnak" Kotouč

Star Trek filmy se často dělí na sudé a liché ať už z hlediska stylu nebo kvality. Tato přednáška nahlédne do zákulisí tvorby sudých ST filmů. Zaměří se na tvůrčí proces od prvních námětů až po finální verzi. A budou i veselé historky z natáčení.

2321 - Ukončení Trekfestu 010.5 (1h)

ST Fankluby

Zakončení podzimní Star Trek linie - Trekfest 010,5 končí. Jaký byl a co vše se v něm událo? A čeká nás ještě něco? A jaký bude Trekfest 011? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět!

Projekce

2338 - Star Trek: Insurrection(2h)

ST Fankluby

Posádka Enterprise zachraňuje vyšší princip Spojené federace planet. Brání hrstku obyvatel zastrčené planety Ba'ku, kteří mají být násilím "vystěhováni" v zájmu jiné rasy a s tichým souhlasem Federace. Ba'ku je totiž obklopena prstenci, vysílajícími omlazující záření.

2337 - Star Trek: First Contact(2h)

ST Fankluby

Borgové se snaží zabránit Prvnímu kontaktu Země s mimozemskou civilizací, k němuž má dojít a v důsledku toho i založení Spojené federace planet...

2336 - VOY 4x14 Message in a Bottle (1h)

ST Fankluby

Voyager objeví síť hirogenských stanic a pošle po nich Doktora do Alfa kvadrantu. Doktor skončí na federační lodi Prometheus, obsazené Romulany, které pomocí PZH Mark 2 vyřadí z provozu, i když jim to dá zabrat.

2335 - TNG 4x12 The Wounded (1h)

ST Fankluby

Kapitán Picard je velmi překvapen, když na něj začne pálit cardassianská válečná loď. Jeho překvapení je ještě větší, když se dozví, že kapitán federační lodě Phoenix napadá a ničí cardassianské lodě, a to proti přímým rozkazům Flotily.

2334 - TNG 2x09 The Measure of a Man (1h)

ST Fankluby

Kapitán Picard se ujímá obhajoby Data u soudu, který má rozhodnout, zda je Dat živá bytost schopná rozhodovat sama za sebe. Riker je donucen u soudu zaujmout funkci žalobce.

2333 - TNG 1x06 Where No One Has Gone Before (1h)

ST Fankluby

Umírající cizinec, známý jako Cestovatel, přesune Enterprise při běžné zkoušce motorů miliardu světelných let daleko z jejího původního kurzu.

2332 - TOS 2x13 The Trouble with Tribbles (1h)

ST Fankluby

Když je Enterprise přivolána na vesmírnou stanici K-7, aby střežila nový typ obilí, ukáže jim obchodník Cyrano Jones tribbly, roztomilá chlupatá stvořeníčka, která se množí neuvěřitelnou rychlostí a která nenávidí Klingony.

2331 - TOS 2x05 Amok Time (1h)

ST Fankluby

Pod stresem svého prvního pon far se Spock vrací na Vulcan, aby se oženil s T'Pring, s níž byl jako dítě zasnouben. Ta si však vybrala jiného a donutí Spocka k ceremoniálnímu zápasu na život a na smrt s Kirkem.

2330 - TOS 1x01 Where No Man Has Gone Before (1h)

ST Fankluby

Při průletu vnějším okrajem galaxie projde Gary Mitchell a dr. Dehnerová zvláštní transformací a začnou se u nich rychle rozvíjet neuvěřitelné schopnosti psí. Kirk musí zastavit monstrum, jímž se stává jeho blízký přítel Mitchell, dřív, než bude příliš silné.

 

Anotace z FFka 2010 najdete zde.
Anotace z FFka 2009.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFka 2008.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.