Anotace Star Trek linie - TREKFEST 011

Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů. Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu.

Letos bude Trekfest ve znamení

HUDBY,
AKADEMIE HVĚZDNÉ FLOTILY
a HISTORIE TREKKIES V ČR

Večerní speciální programy

Neděle 3. 7. (velký sál) - 2341 - Ples Akademie

Vše začne slavnostní imatrikulací studentů Akademie. Poté budou všichni důstojníci, kadeti i civilisté vyzváni k tanci. Můžete se těšit na tombolu, míchané drinky a samozřejmě slavnostní atmosféru. Ples pořádáme ve spolupráci s linií Honor Harrington.

Úterý 5. 7. (kino) - 2340 - Slavnostní udílení cen Eýtý 2011

72 bojovníků z oblíbených seriálů a filmů "Star Treku, Star Wars a Stargate" se ucházelo o vaši přízeň. Kdo bude vítězem a kdo poraženým? Ne sedm, ale rovnou osm statečných se stane držiteli tohoto hodnotného ocenění. Přijďte se podívat na druhý ročník slavnostního udílení cen ankety EýTý 2011.

Divadlo

Středa 6. 7. (velký sál) - Švestkový Worf aneb tak trochu klingonská opera


Na stanici Deep Space Nine se věci nevyvíjejí dobře. Ferengské gangy spolu s pochybnými existencemi převzaly kontrolu nad promenádou a celým obytným prstencem. Pár důstojníků flotily je bezradných a sledovanost klesá. Proto kapitán Sisko požádal velitelství o pomoc. Flotila vyslala osamělého jezdce, který má zajistit, aby na stanici opět zavládl zákon - ať už bude jakýkoli.

Soutěže

2315 - Soutěž s hudbou "hvězdných světů"

Hana "Hana'an" Vittková

Poznávací soutěž: STAR TREK - Star Wars - Stargate - Battlestar Galactica -> Star Music.
Hudba je nedílnou součástí filmů a seriálů, které máme rádi a jelikož jejich některé scény známe téměř nazpaměť, tak i tuto hudbu, která je doprovází známe naprosto dokonale. Někdy už po pár tónech, maximálně pár taktech ji důvěrně poznáme. Proto tato soutěž si naklade za cíl být těžká, naopak chce ukázat jak dobře některé melodie máme vryté v paměti a zábavnou formou jich celou řadu alespoň krátce připomenout.
Přijďte si zasoutěžit, pobavit se a potěšit se HUDBOU…

2304 - Hudební duel - Star Trek vs. Battlestar Galactica (2h)

Hana "Hana'an" Vittková

Zveme všechny fanoušky Star Treku a Battlestar Galacticy a milovníky filmové hudby na tradiční zábavnou soutěžní show, ve které můžete svými hlasy rozhodnout, který z těchto dvou sci-fi světů má oblíbenější hudbu. Účast v nějakém sci-fi, či fantasy kostýmu vítána.

Přednášky

2301 - 16 let s CZK (Historie trekkies v ČR)

Martin "Samuel Thorn" Böhm

Před necelými 16 lety byl založen Star Trek fan klub CZ Kontinuum. Jaké byly jeho začátky? Co se za dobu jeho existence událo? Jaké jsou výhledy do budoucna? Přijďte si zavzpomínat a třeba i trochu zavěštit. Těšíme se na Vás!

2302 - Andrew Robinson - nejen Garak

Zuzana "Tar-ara" Minaříková

Andrew Jordt Robinson není pouze herec, který ztvárnil Elima Garaka v DS9. Něco o jeho životě, dalších rolích, něm samotném, i o zákulisí role Garaka. Zahrnuty ukázky z jeho dlouhé filmografie. Poznejte, co je ukryto pod maskou cardassianského krejčího v reálném světě. Doporučuje 100% Tar-ary ;-).

2303 - Filmová hudba pro dvě ruce

Nikola "little Borg" Bojčev

Klavírní koncert vybraných skladeb filmové hudby. Zazní díla Hanse Zimmera, Jerryho Goldsmithe, Beara McCrearyho, Johna Powella a dalších velikánů.

2305 - Hvězdy, které prolétly Prahou (Historie trekkies v ČR)

Martin "Samuel Thorn" Böhm

Jedenáct let, patnáct akcí, přes dvacet hostů ze světa Star Treku (herci, dabéři, spolupracovníci...). Pojďme zavzpomínat, s kým jsme měli možnost se setkat tváří v tvář.

2306 - Kam se dosud divák nevydal

Jakub Marek

Přednáška pro všechny nadšené čtenáře i pro ty, kteří nadchnout teprve potřebují. Stručně prolétneme dobrodružstvími lodí Enterprise-E a Voyager, které nám měly být zatajeny a dovíme se, proč pro Worfa nebyla diplomacie a jak to, že si Picard tak rozumí s Janewayovou. A možná přijde i Wesley...

2307 - Kde se vzala Klingončina

Elena "Rebeka" Seibert Jediná

Klingončina ako umelý jazyk. Táto prednáška rozhodne nie je hodinou klingončiny. Bude skôr o tom, kde sa vzala a kde klingončina prežíva :-).

2308 - Klenoty film. hudby: Star Trek

Robert "E-Wan" Richter

V dalším dílu série přednášek o klenotech filmové hudby se zaměříme na geniální soundtrack Jerryho Goldsmithe k prvnímu filmovému Star Treku z roku 1979. Probereme si hudební motivy, pustíme nejpůsobivější scény a povíme si o blaster beamu a dalších neuvěřitelných nástrojích, které Goldsmith použil.

2309 - Klingonština - gramatika

Karel "Margh" Škop

Dobrému cestovateli vesmírem nestačí jen dokázat přešíst klingonský text, měl by i umět tvořit jednotlivá slova, umět skládat jednotlivé věty a souvětí. Měl by umět počítat. Toto vše se dozvíte na této hodině klingonské gramatiky. Kdo vlastní klingonský slovník, nechť si jej přinese na výuku.

2310 - Klingonština - výslovnost

Karel "Margh" Škop

Cestoval vesmírem by měl zvládat přečíst klingonské texty. Na této vyučovací hodině vás seznámíme s přepisem znaků do nám přijatelnější podoby, naučíme vás vyslovovat jednotlivá písmena a procvičíte si jich použití ve slovech. Kdo vlastní klingonský slovník, nechť si jej přinese na výuku.

2311 - Metrénský incident v osnovách

Martin "Samuel Thorn" Böhm

Osnova Metrénského incidentu - dějová, herecká, grafická, notová... Jak se předla osnova prvního českého fanfilmu na motivy Star Treku? Jak jsme film obsadili, naanimovali, ozvučili? Přijďte se podívat. Budou-li Proroci při nás, i trochu té živé hudby uslyšíte.

2312 - Není Star Trek jako Star Trek

Jakub Marek

Máte oblíbenou knihu, komiks, hru, epizodu či film z prstředí Star Treku? A věděli jste, že do Star Treku možná ani nepatří? Společně se podívejme na téma kanonické a nekanonické tvorby našeho oblíbeného seriálu, kde není jediným bohem veliký Gene, ale i mnohé šedé eminence...

2313 - Obsidiánový řád

Zuzana "Tar-ara" Minaříková

Nemilosrdná, ale vysoce výkonná zpravodajská organizace, která byla součástí vlády Cardassijské unie. Zastínila i samotný Tal Shiar. Říkalo se, že Cardassiané nezasednou k jídlu bez toho, aby vše nebylo řádně zaznamenáno Řádem. O jeho projevech, co ovlivňoval, používal a co se s ním nakonec stalo.

2314 - Ochrana významných osob SFP a HF (Akademie)

Radek "Flash" Bělina

Přednáška katedry bezpečnosti Hvězdné flotily přiblíží možnosti a způsoby ochrany významných osob a meziplanetárních delegací s důrazem na preventivní opatření. Tato přednáška je vhodná zejména pro budoucí bezpečnostní důstojníky na plavidlech Hvězdné flotily.

2316 - Trekkistův průvodce po úskalích (Inter)netu (Akademie)

Martin "Mvek" Vondráček

V kursu pro všechny kadety i civilisty se dozvíte základní věci, které by měl každý znát o nebezpečích a podvodech na sítích jako Internet a základy obrany proti nim. To vše s ukázkami spojenými se Star Trekem.

2317 - 2320 - Přední desítky 1.- 4. část

Elena "Rebeka" Seibert Jediná, Michal "Wesley" Janošek

Najlepší program ráno v deset? Přeci Přední desítka!
Příjďte s námi začít nový den. Dát si v klidu svačinku, pobavit se s přáteli a vyslechnout si zajímavé rozhovory. Poskytneme vám poohlédnutí za předchozím dnem i přehled aktuálního programu. A jako bonus se naučíme vařit startrekově ;-).

2321 - S Kirkem za Borgy

Jakub Marek

...aneb O stavu startrekové prózy v 21. století. Je knižní tvorba originální série již za zenitem? Vůbec ne! S novým filmem přišly i nová dobrodružství, která překračují i dosud známou nejzazší hranici. Pojďme se podívat třeba na to, jak mladý Kirk s Borgy zatočil...

2322 - Sci-fi deti

Elena "Rebeka" Seibert Jediná

Všimli ste si, že sa medzi sci-fistami začali vyskytovať aj osoby menšie a mladšie než bolo donedávna zvykom? Radi by ste trošku ovplyvnili ich vývoj tým správnym smerom? Malú inšpiráciu vám ponúkne prednáška: Sci-fi deti.

2323 - Skutečná přízračná přestřelka

Zuzana "Zana" Bělinová

Přeneste se s dílem TOS Přízračná přestřelka na divoký západ, a odhalte tajemství nejslavnější přestřelky divokého západu u OK Corral. Co se tehdy stalo? Kdo a proč se postavil proti sobě? Jak byla tato fakta použita ve Star Treku? A jsou si naše oblíbené postavy podobné se svými předobrazy?

2324 - Star Trek hrající zpívající

Hana "Hana'an" Víttková

Na rozdíl od většiny běžných hrdinů sci-fi filmů jsou postavy ve Star Treku velmi muzikální. Hudbu s oblibou poslouchají, ale i sami hrají na různé hudební nástroje, nebo zpívají.
Přijďte se pobavit výběrem těchto hudebně zaměřených scén.

2325 - Star Trek hry skrz naskrz

Jana "Xyll" Krčmářová

Již vás nebaví pasivní sledování seriálu, či polopasivní čtení románů a povídek. Zkuste na chvíli některou z her z prostředí Star Treku. Ať již jde o karty, či PC hru. Představím vám tolik možností, kolik stihnu :).

2326 - Star Trek v reklamách

Jana "Xyll" Krčmářová

Nesnášíte reklamy? Ty se Star Trekem budete milovat. Přijďte se podívat, jak vypadají vtipné a originální reklamy. Od 70. let minulého století po současnost.

2327 - Starship Regulars - webseriál

Martin "Marty" Handl

Vtipná parafráze na Star Trek o dvou nejhorších členech posádky. A v roli statečného kapitána Michael Dorn.

2328 - Uniformy ve Star Treku

Jana "Xyll" Krčmářová

Ideální pořad pro milovníky perfektně padnoucích oděvů, jež všechny známé humanoidní druhy provázejí od počátků jejich historií. Můžete také načerpat inspiraci, který exemplář by nejlépe slušel vaší postavě.

2329 - Vzpomínkování s Hypo - srazíky CZK (Historie trekkies v ČR)

Hana "Hypospray" Škopová

Všichni stárneme... chceme si to vůbec připomínat? Ale ovšem :) Už za mlada jsme trávili společný čas pod záminkou Star Treku ... nejen u Star Treku. Jaké to bylo před dávnými časy...? :) Přijďte si se mnou zavzpomínat na některé akce pořádané pod hlavičkou fan klubu CZ Kontinuum.

2330 - Vzpomínkování s Hypo - staré cony (Historie trekkies v ČR)

Hana "Hypospray" Škopová

Všichni stárneme... chceme si to vůbec připomínat? Ale ovšem :) Už za mlada jsme trávili společný čas pod záminkou Star Treku ... nejen u Star Treku. Jaké to bylo před dávnými časy...? :) Přijďte si se mnou zavzpomínat, jak jsme byli mladí a nebo mrknout, jaké to bylo na conech v letech 1999 - 2002.

2331 - Začátky sci-fi (a Star Treku) u nás (Historie trekkies v ČR)

Jan "Praotec trekkie" Pavlík

Sci-fi se ne vždy dařilo. Za komunismu ho vycházelo minimum, překládalo se ve fanzinech a velký con byl 1x ročně. Propagovat ST bez filmů či TV nebylo lehké, ale přesto se na SF plese objevila i posádka TOS. Povídání o dobách, kdy se scifisti scházeli třeba i ve sklepě, včetně ukázek starých fanzinů.

2333 - Co nového v současné vědě? (Akademie)

Jan "Zephram" Gruber

Každý rok vychází v 256 oborech přes 11000 vědeckých časopisů a koná se zhruba stejný počet konferencí. Čím se vlastně věda v poslední době zabývá a kam směřuje? A jak jsou na tom sci-fi technologie, bádá nad nimi vůbec někdo seriozně? Přijďte si poslechnout přednášku a třeba i trochu podiskutovat.

2334 - Anomálie Delta kvadrantu (Akademie)

Michal "Wesley" Janošek

Přednáška patří do akademie HF. Přehled známých i méně známých anomálií Delta kvadrantu, tak jak nám je zmapovala loď USS Voyager.

2335 - Cesta USS Voyageru (Akademie)

Michal "Wesley" Janošek

Přednáška patří do akademie HF. Zmapování cesty lodi USS Voyager. Přehled hlavních fází cesty s trochou hvězdné kartografie.

2336 - Mise za ostravským klubem (Historie trekkies v ČR)

Michal "Wesley" Janošek

Mise, aneb klubová setkání ostravského klubu. Malá výprava do historie: od nejstaršího klubu v ČR - USS Ostrava, přes Dominion, UPKB-Dominon až ke sci-fi klubu Subspace.

2337 Romulané (Akademie)

Pavel "Pelek" Mareš

Téma na nový semestr. Přednáška o Vulkáncích byla vyhodnocena a započtena. Nyní se katedra Exobiologie zaměří na příbuzný druh, Romulany. Budou zde srovnány rozdíly a vyřeší se zde problematika proč jsou Romulané tak podobní Vulkáncům a zároveň odlišní. Vše s vulkánským humorem.

2338 Základy přežití bez moderní techniky (Akademie)

Rostislav "Johanson" Bouda

Katedra Strategie a Taktika. Během služby u HF se vám může stát, že zůstanete sami během výsadku na cizí planetu a bez funkčního vybavení. Naučíme se zde základy, jak přežít než vás někdo nalezne.

2339 Mary Sue v ST novelách II

Tereza "Tess" Zikmundová Kovanicová

Opět se budete moci seznámit s dalšími postavami typu Mary Sue vyskytujícími se v oficiálních Star Trek novelách.
Závažnost postižení bude různá (až hrůzná).

2343 Budoucnost ST conů

ST Fankluby

Beseda na závěr Trekfestu 011. Pojďme si popovídat o tom, jak by měly vypadat cony v budoucnu. Co se nám líbí na současných akcích a co bylo lepší v minulosti.

2342 - Taneční warpovou rychlostí

ST Fankluby

Čeká nás první "Ples Akademie". Nejvyšší čas zopakovat si krokové variace pod odborným dohledem tanečních mistrů. Dnes večer budeme všichni na parketu zářit a dělat čest Hvězdné flotile.

Promítání

Protože letos je Akademie Hvězdné flotily jedním z hlavních témat Trekfestu všechny promítané epizody se ji nějakým způsobem dotýkají. Určitě si to tako instituce zaslouží, je přece jedním ze stavebních kamenů Federace a potažmo Star Treku.

2350 - TNG - 5x19 The First Duty

Po nehodě v Akademii Hvězdné flotily, ve které přijde o život jeden z Wesleyho spolužáků, se Enterprise vydává k Zemi. Picard je nemile překvapen, když odhalí, že Wesley a jeho kamarádi neříkají o nehodě úplnou pravdu.

2351 - DS9 - 3x25 Facets

Jadzia Dax podstupuje starobylý rituál, při kterém se setkává s předcházejícími hostiteli symbionta Daxe, jejichž vědomí vstoupilo do členů posádky. Nog se stále nevzdává svého úsilí být přijat na Akademii a stát se tak prvním ferengem ve Flotile.

2352 - VOY - 7x19 Q2

Kapitán pomáhá Ichebovi s testy na Akademii a Q se rozhodne, že "teta Katka" bude ta nejlepší osoba, která může dát jeho pubertálního syna do latě.

 

Anotace z FFka 2010.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2010 najdete zde.
Anotace z FFka 2009.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFka 2008.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.