Anotace Star Trek linie - TREKFEST 012

Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů. Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu.

Večerní speciální programy

2309 Ples Akademie

Jak nejlépe zahájit Star Trek linii? Plesem Akademie! Srdečně jsou zváni důstojníci, kadeti i civilisté. Můžete se těšit na tombolu, zábavné hry, míchané drinky a samozřejmě slavnostní atmosféru.

2313 Star Trek táborák

Kdo by neměl rád táborák. Plápolající oheň, kytara, písničky, kamarádi, zábava. To všechno vám v hávu Sci-fi přinese Star Trek táborák... Když mě brali do Flotily stříhali mě dohola vypadal jsem jako blbec jako Picard holala la la jako Picard holala...

Divadlo

2322 Chrám proroků

Sokar, Micro, Iconer, Annie

Historek o tajemných Prorocích koluje mezi lidem Federace mnoho. Je však na nich alespoň zrnko pravdy, existuje skutečně Flotila díry? A pokud ano, vyletí někdy? Kdy bude alfa kvadrantu nejhůře? Přijďte a (možná) se dozvíte odpovědi v divadelní hře "Chrám proroků".

2330 Noc na Enterprise - Promítání s besedou

Jan "Sokar" Krátký, Radek "Flash" Bělina

Uniklo vám divadelní představení "Noc na Enterprise"? Chcete se podívat na sestřih záznamu a poznat zákulisí vzniku této hry? Přijďte besedovat s režisérem a herci!

Přednášky

2301 Chcete být milionářem?

Jakub "Jimmi" Holý

Znáte hru, chcete byt milionářem! Zažijte jaké to je vyhrát Milion. Star Trek Edice hry chcete být milionářem pro PlayStation3 s moderátorem Jimem Kirkem! Jestli znáte Originální sérii, neváhejte se přihlásit. A pozor, hrajeme o zajímavé ceny.

2302 Choreografie užití klingonských zbraní

Pavel "Monty" Votrubec

Přehled klingonských zbraní a způsoby jejich užití. Od rituálních chladných až po disruptory.

2303 Co poručík, to muzikant

Hana "Hana'an" Vittková

Že jsou postavy ve Star Treku velmi muzikální, jste se mohli přesvědčit v loňském pořadu ST hrající zpívající. Přijďte se pobavit pokračováním tohoto výběru hudebně zaměřených scén, kde ST hrdinové hrají na různé hudební nástroje, nebo zpívají.

2304 Hromadné focení

ST Fankluby

Dámy a pánové a pozvané mezipohlavní druhy, dovolujeme si vás přizvat na jednu hromadu, která bude poté vyfocena. Pestré kostýmy vítány. Dostavte se včas a v dostatečném množství. Budeme se těšit.

2305 Kdo chce zabít Marrissu

Tereza "Tess" Zikmundová Kovanicová

Seznámení s nejznámější ze všech Star Trekových postav typu Mary Sue v rámci fanfiction - Co všechno zvládla zachránit? V kolika bitvách zvítězila? Jak vysoko až vystoupala na žebříčku velení?

A proč je na zabití?

2306 Mariňáci Hvězdné flotily

Jana "Xyll" Krčmářová

Myslíte si, že má Hvězdná flotila mariňáky? Navíc se dozvíte, kdo jsou MACO a jak se od mariňáků liší. Chcete vědět víc?

2307 Mary Sue v ST novelách III

Tereza "Tess" Zikmundová Kovanicová

Další představení postav typu Mary Sue vyskytujících se v oficiálních Star Trek novelách. Ilustrování termínu "únos postavy".

Kdyby to nebylo tak strašné, tak by to bylo ještě veselejší.

2308 Mezidruhové námluvy

Dominika "lagga VortaVor" Píbilová

Každý druh ve Federaci má své zvyky a rituály při námluvách. Jak by vypadaly ve skutečnosti?

2310 Posádečka

Karel "Margh" Škop

Třetí díl zábavné improvizační "show" inspirované pořadem TV Prima-Partička. Zábava bude tak hustá, že se bude dát krájet. Nenechte si ujít příležitost vidět, jak si někdo dělá srandu ze čtyř fanoušků - tentokráte z fenoménu Star Trek. A jak takové trápení trekkies vypadá, uvidíte na Trekfestu!

2311 Star Trek a jiná sprostá slova

Jakub "Skarabes" Marek

Kirk, Enteprise, Star Trek! Říkáte tato slova nahlas i mimo cony? Chodíváte v uniformách, nebo upřednostníte módní konfekci z Kenvella? Stydíte se za Star Trek, nebo by se měl spíš Star Trek stydět za vás? Společně odhalme duhy i neduhy běžného trekkieho a nastavme si nelichotivé zrcadlo fandomu.

2312 Star Trek komiksy

Jana "Xyll" Krčmářová

Komiksy - ani TV seriál, ani knihy. Ale něco mezi. Je jich spousta a jsou úžasné. Přijďte se podívat a vytvořit si komiksovou závislost. :)

2314 Star Trek titaničitý

Jakub "Skarabes" Marek

Osudy Nové generace filmem Nemesis nekončí. Vedle příběhů Picardovy posádky je tu ještě Riker s novou lodí USS Titan a celá knižní řada mapující jeho osudy. Dozvíte se zajímavosti, novinky i stařinky z originálně pojaté série ze žebříčku sci-fi bestsellerů.

2315 Star Trek: Titan - úvod do série

Jana "Xyll" Krčmářová

Ve filmu Nemesis jsme se dozvěděli, že William Riker a Deanna Troi odcházejí na novou loď - USS Titan. Kdo další se připojí k nové posádce, kolik známých tváří a kolik nových? Jak vlastně Titan vypadá a kam se vydá na své mise? Přijďte a uvidíte!

2316 Star Trekové omalovánky

Hana "Hana'an" Vittková

Zábavný, možná nejen výtvarný workshop. Výzbroj (papíry, tužky, pastelky, nůžky, lepidla) bude pro dobrovolníky na tuto misi (nejen z členů ST posádky) připravena.

2317 Star Trekoví herci jako pěvecké hvězdy

Hana "Hana'an" Vittková

Přijďte si poslechnout představitele svých oblíbených postav v jejich značně jiné roli. S ukázkami z různých hudebních nahrávek, které vydali.

2318 Trekkie v Číně

Dominika "lagga VortaVor" Píbilová

Co všechno a nic může evropský trekkies v Číně o ST najít a co při tom může zažít.

2319 Uniformy ve Star Treku II

Jana "Xyll" Krčmářová

Ideální pořad pro milovníky perfektně padnoucích oděvů, jež všechny známé humanoidní druhy provázejí od počátků jejich historií. Můžete také načerpat inspiraci, který exemplář by nejlépe slušel vaší postavě.

2320 Vulkánci jdou k urnám

Jakub "Skarabes" Marek

Řeší Federace politické krize, lobbysmus, korupci? Co vlastně obsahují tajemné články Charty Federace? Dokážete si představit Vulkánce s volebním lístkem? A panuje v budoucnosti skutečně ekonomika bez peněz, či jen pár fyziků poručilo větru, dešti? Přijďte a dozvíte se o (a)politické Federaci více!

2321 Znělky ST seriálů

Vladimír "JacobCarter" Novotný

Rekapitulace, zajímavosti a různé verze úvodních a závěrečných znělek Star Trekových seriálů.

2323 Morálka ve Star Treku

Zuzana "Tar-ara" Minaříková

Jak se v ST chovají různé rasy, organizace či jen jednotlivci, když dojde na nějaké morální dilema? Jak se liší jejich úhly pohledu na situace? Kdy je ono nutné zlo již příliš nemorální? Uveďme si pár příkladů a zamysleme se nad nimi. Jde o přednášku s diskusí. V jakém poměru bude záležet na vás.

2324 Historia Cardassia

Zuzana "Tar-ara" Minaříková

Cardassijská unie, jedna z mocností nejen Alfa kvadrantu, která ovlivňovala průběh dějin galaxie. Co se zde vše událo, důvody, které k tomu vedly a kdo vlastně tahal za nitky. Nahlédněte do minulosti od Hebitianů po Dominionskou válku.

2325 Byly nebyly... Romulanské války!

Veronika "Bedraz" Roháčová

V klasické TOS epizodě Balance of Terror (Rovnováha hrůzy) se posádka kapitána Kirka střetne s dávným nepřítelem, Romulany, jejichž podobnost s Vulkánci tehdy mnohé překvapí. Jak je to ve 23. století možné? Přijďte a nahlédněte do napínavého knižního pokračování seriálu Star Trek: Enterprise!

2326 Star Trek čtenář v běhu času

Veronika "Bedraz" Roháčová

Kdy jste poprvé přečetli nějakou Star Trek knihu? Byly to první české překlady Blishových povídek, anglický paperbook, komiks na iPhone nebo snad až e-book? Podívejme se na vývoj trekkies čtenářů (a nejen jich) a porovnejme a sdělme naše vlastní zkušenosti!

2327 Metuzalém v průběhu dějin

Jan "Praotec trekkie" Pavlík

Kapitán Kirk potkal na svých cestách mnoho lidí i mimozemšťanů. Jedním z nich byl nesmrtelný Flint, který procházel pozemskou historii a během svého života se zapsal do dějin jako řada významných osobností. Některé z nich (Alexandr Veliký, Merlin, Leonardo i další) nám přiblíží tato přednáška.

2328 Bezpečnostní techniky SFP a HF - Test (kvíz)

Radek "Flash" Bělina

Přijďte se pobavit při kvízu a praktickém testu pro pozorné posluchače a aktivní účastníky kurzů Katedry "Strategie a taktiky" Hvězdné Flotily.

Test prověří vaši připravenost na službu ve Hvězdné Flotile na pozici bezpečnostních důstojníků.

Červená trička nebo žluté uniformy vezměte s sebou!

2329 Bezpečnostní techniky SFP a HF II (Akademie)

Radek "Flash" Bělina

Zakončení cyklu Katedry "Strategie a taktiky" Hvězdné Flotily na téma bezpečnostní techniky.

Workshop volně navazuje na přednášku z FF2011 a workshop z PGF2012. Zapojí vás do dění a ukáže možnosti a způsoby ochrany významných osob s důrazem na preventivní opatření. Červená trička opět s sebou!

2331 Trillové a jejich symbionti

Zuzana "Zana" Bělinová

Přednáška o jednom z velmi zajímavých druhů ve Star Treku – symbiotických trillech. Připomenete si, co jsme se o tomto druhu, jeho historii a tradicích dozvěděli v seriálech a na závěr se můžete zapojit do diskuze na téma: chtěli byste být spojeni se symbiontem? Má to více výhod či nevýhod?

2332 Znáte mimozemské druhy ve Star Treku?

Zuzana "Zana" Bělinová

Přijďte si zasoutěžit v poznávání Star Trekových mimozemských druhů! Byli byste skvělým diplomatem, který vždy ví, s kým má tu čest? Anebo alespoň dle úrovně masek poznáte, ve které sérii se naši hrdinové mohli s daným druhem potkat? I to se počítá. Přijďte se zúčastnit a třeba něco i vyhrajete.

2333 Vulkánci, jací by byli, kdyby kdyby...

Pavel "Pelek" Mareš

Laděná diskuze k Vulkáncům a jejich vlivu ve federaci. Jací by byli, kdyby kdyby... Jak by to dopadlo s federací a s celým kvadrantem, kdyby Vulkánci vůbec nebyli takový, jaké je známe. Každý si může jenom domyslet. Jistě by byli daleko otevřenější jistým lidským zvyklostem a mnoho dalšího...

2334 Vulkánci - Romulané

Pavel "Pelek" Mareš

Přednáška o Vulkáncích byla vyhodnocena a započtena. Nyní se katedra Exobiologie zaměří na příbuzný druh, Romulany. Budou zde srovnány rozdíly a vyřeší se zde problematika, proč jsou Romulané tak podobní Vulkáncům a zároveň odlišní. Vše s vulkánským humorem. Dáme si i opakovací test.

2335 Star Trek a jeho cross-overy

Radka Pourová

Star Trek je cross-overy přímo přeplněný – ať už oficiálními, nebo neúmyslnými. Prolínají se nejen jednotlivé linie ST, ale fenomén ST se promítá i do spousty dalších nejen sci-fi a fantasy seriálů a filmů. V samotném ST pak nejsou neobvyklé opakované scény, kompars i stejní herci v různých hlavních rolích. Tohle všechno a mnohem víc srovnáno v čase a prostoru a shrnuto do přednášky "Star Trek a jeho cross-overy".

Promítání

Letos jsme se dočkali a přivítali na našich televizních obrazovkách 4. sezónu DS9 v dabingu. Vypadá to, že tento seriál konečně uvidíme po více než 20 letech kompletně v dabingu. Přijďte se podívat na vybrané epizody 4. sezóny.

2350 DS9: 4x06 Rejoined

Na stanici přiletí skupina trillských vědců, která má provádět experiment s umělou červí dírou. Jednou z nich je dr. Lenara Kahn, hostitelka symbionta, jehož předcházející hostitelka byla manželkou jednoho z dřívějších hostitelů symbionta Daxe.

2351 DS9: 4x09 The Sword of Kahless

Kor, uznávaný klingonský válečník, se obrací na Daxovou, aby se s ním vydala pátrat po mýtickém starobylém artefaktu, Kahlessově meči, o němž věří, že má moc sjednotit Klingonské impérium. Meč byl po staletí ztracen, nyní se ale povídá, že je ukryt na určitém místě v Gama kvadrantu.

2352 DS9: 4x12 Paradise Lost

Sisko má pochybnosti, zda kolaps energetického systému způsobili Foundeři. Po celé Zemi jsou rozmístěny jednotky Hvězdné flotily a je povolán Red Squad. Sisko začíná podezírat admirála Leytona, že hodlá na Zemi svrhnout vládu Federace a nastolit vojenský režim.

2353 DS9: 4x14 Return to Grace

Na žádost ministerského předsedy Shakaara se Kira vydá na jednu z cardassijských základen, kde má získat informace od tajného agenta Bajoru. Letí nákladní lodí, které velí Dukat zbavený své pozice proto, že se přiznal k dceři Ziyal. Když doletí na základnu, zjistí, že na ni zaútočili Klingoni.

2354 Star Trek IV: Cesta domů

Oblíbený čtvrtý film. K Zemi se blíží neznámá sonda a jedinou nadějí je posádka staré klingonské kocábky. Naštěstí je onou posádkou Kirk, Spock, McCoy, Scotty a Sulu toho času bez Enterprise.

 

Anotace z FFka 2011 najdete zde.
Anotace z FFka 2010.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2010 najdete zde.
Anotace z FFka 2009.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFka 2008.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.