Anotace Star Trek linie - TREKFEST 014

Anotace jsou nástinem obsahu jednotlivých pořadů. Jedná se o kratičké nalákání diváků na přednášku, soutěž, divadlo, promítání nebo jiný typ pořadu.

2345 O conech na conu

Trekfest team

Sejde se skupinka conařů a nikoho nepomlouvá... Ne vážně budeme se bavit zcela nezávazně :).

2344 ENT: The Aenar

Trekfest team

T'Pol a Phlox zjistili, že loď útočníků je na velkou vzdálenost ovládána telepaticky, a podle vzorce mozkových vln zjišťují, že jsou velmi podobné andorianským. Enterprise tedy letí k Andorii a Archer se Shranem se vydávají najít Aenary, slepé telepatické obyvatele Severní pustiny.

2343 VOY: One

Trekfest team

Posádka Voyageru musí na měsíc do stáze, aby se uchránila před radiací. Vzhůru zůstane pouze Doktor se Sedmou, avšak Doktorův emitor je radiací také poškozen a Sedmá se octne prakticky sama, pouze se svými halucinacemi.

2342 DS9: Melora

Trekfest team

Bashir se zamiluje do Melory, ženy rasy, která není schopna chodit v „normální“ přitažlivosti, a vyvine technologii, která by ji mohla navždy osvobodit od kolečkového křesla.

2341 TNG: The Offspring

Trekfest team

Dat se rozhodne, že chce být otcem, a na základě svého vlastního pozitronického mozku si vytvoří dceru - Lal. Zanedlouho však dorazí admirál Hvězdné flotily a chce po Datovi a Picardovi, aby Lal vydali na pozorování a zkoumání.

2340 Star Trek: Talent

Trekfest team

Zábavný večer na téma i trekkies mají Talent. Soutěže prolínající se večerem umožní účast každému, kdo bude mít zájem se předvést!

2331 Star Trek Online

Jana Krčmářová "Xyll"

Co nového se nám objevilo v populární onlinovce s tématem Star Treku? Je toho spousta :). Přijďte se podělit o své zkušenosti a seznámit se s novinkami.

2330 Křest knihy "Smrt v zimě"

Albert Balatka

Křest dlouho očekávané knihy "Smrt v zimě". Filmem Nemesis to nekončí - Nová generace znovu startuje. Buďte u toho!

2329 Star Trek knihy - věci příští

Albert Balatka

"Smrt v zimě" jsme pokřtili, ale co nás čeká příště a v blízké i vzdálené budoucnosti se dozvíte tu. Jste srdečně zváni...

2327 B-4 aneb pátrání po Datovi

Marek Jindra "Iconer"

Taky vás vždycky fascinovali androidi doktora Nooniana Soonga? Dozvíte se všechno, co se dá zjistit o Datově a Lorově méně známém mladším bratrovi.

2326 Od Prvního kontaktu k založení Federace

Ondřej Konvička "Korax"

Doba mezi Prvním kontaktem a událostmi popsanými v seriálu Enterprise není moc známá. Stejně tak události související s Romulanskou válkou jsou dodnes pro mnohé zahaleny tajemstvím. Přijďte si poslechnout videopřednášku popisující první krůčky lidstva v naší části galaxie :)

2325 Redshirt - osud nebo statistika?

Ondřej Konvička "Korax"

Co je pravdy na tom, že pokud máte červené tričko, nedožijete první zatmívačky v dané epizodě? Umírají praporčíci v červeném opravdu tak často? A co může posádka Enterprise udělat pro to, aby se jejich úmrtnost zvýšila/snížila? Podívejme se na pár čísel.

2323 ST herci na zahraničních conech

Zuzana Minaříková "Tar-ara"

Jací jsou představitelé ST postav na zahraničních conech? Pár už jsem jich viděla, tak bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti a zážitky. Plus něco málo k zahraničním conům jako takovým.

2322 Armin, Kitty, René a CzechTREK 2014

Martin Böhm "Samuel David Thorn"

Co předcházelo CzechTREKu 2014 a co následovalo? Kam se naši hosté vydali, co viděli, co prožili… Přijďte a uslyšíte… a možná i uvidíte. :)

2321 CZ Kontinuum - již 19 let s vámi

Martin Böhm "Samuel David Thorn" + Jana "Xyll" Krčmářová

CZ Kontinuum Star Trek fan klub, největší Star Trek fan klub v České republice, 19 let historie a tradice. Pojďte si s námi popovídat o tom, co bylo, je a co třeba bude. Uvítáme Váš pohled na věc.

2320 Božský Star Trek

Jakub Marek "Skarabes"

Jak se žije ve světě, kde mohou lidé reálně potkat své bohy? Jaká náboženství vyznávají kapitáni Enterprise? Co dělat, až k vám z Rigelu VII zavítají kvantoví presbytariáni? Proklepněme si duchovno startrekového univerza čistě ateistickou optikou a připomeňme si náboženské motivy v seriálu...

2319 Department of Temporal Investigation

Jakub Marek "Skarabes"

Kirk, Picard, Sisko, Janewayová, Archer. Ti všichni vědomě i náhodou narušili časoprostorové kontinuum. A kdo jejich prohánění se napříč časem napravoval? Úřad pro časové vyšetřování. Podívejme se na zuby tajemné organizaci uvnitř Flotily a poznejme tajemství jejího archívu v nové knižní sérii...

2318 Hrůza obchází Enterprise

Jakub Marek "Skarabes"

Má Star Trek potenciál být hororem? Umí scénáristé psát strašidelné příběhy? Existují startrekové romány s kosmicky mrazivou tematikou? Projdeme si nejslavnější hrůzyplné epizody, najdeme některé hororové tvůrce, kteří si odskočili do našeho seriálu, a poznáme, že Star Trek má mj. základ i v hororu.

2317 Leonard Nimoy

Věra Oravová "Geros´Lal" + Michal Janošek

Star Trek si bez Spocka nedovedeme představit. Leonard Nimoy ale ztvárnil spoustu dalších rolí a je výborný fotograf a zpěvák.

2314 Klingoni

Grit du Alatriste

Popovídejme si o válečnické rase jež známe ze všech sérií ST. Jakou mají historii? Jací jsou pod slupkou drsných válečnických dobyvatelů?

2313 Oxo - Co? Kde? Jak?

Filip Neumann "Grit du Alatriste" + Grit du Alatriste

Ptáte se mě co je to Oxo, kdo je to Oxynyán? Pak tedy neváhejte a přijďte si poslechnout něco o mém projektu a budete-li mít zájem, pomozte mi s tvorbou celé kultury. Budu se těšit na vás, vaše názory a nápady.

2312 Alternativní vesmíry ve ST

Radka El.fean

Ve ST se motiv alternativního vesmíru rozehrává zejména v DS9 a to v několika epizodách, najdeme ho ale i v ostatních seriálech a často v souvislosti s cestování časem... Co všechno udělali naši hrdinové špatně, že se ocitli v jiné realitě?

2311 Robert Picardo, herec pozdějších linií

Radka El.fean

Robert Picardo se objevuje zejména ve ST Voyageru a SG Atlantis, tedy v pozdějších liniích slavných seriálů. Něco málo o jeho životě a rolích, ale také o historkách, které dává k dobru při diskusích s fanoušky.

2310 Star Trek v Big Bang Theory

Radka El.fean

Že je v Big Bang Theory Star Treku hodně ví asi každý, ale jak moc, to se dozvíte až naší prezentaci!

2309 Star Trek ve Stargate

Radka El.fean

Seriál Hvězdná brána se přímo hemží narážkami na Star Trek a různými paralelami. Jeho poslední vtělení se přímo nabízí ke srovnávání a to nejen díky českému názvu. Vážně i nevážně o obou seriálech, s mnoha ukázkami a otázkami se popereme s tématem.

2308 Je to reálné?

Scarlett Rauschgoldová "Darth Zira"

Všichni víme, jak vypadá ekonomika ve Star Treku. Mohlo by ale něco takového fungovat ve skutečném světě? Za jakých podmínek? Co by k tomu bylo potřeba? A bylo by možné některé prvky "trekkistické ekonomiky" zavést už teď? Pokud ne, tak proč, ksakru, ne!?

2307 Nulová šance, pane Spocku

Tai

Spocka známe. Že „Nulová šance“ nejsou jen filmy s Tomem Cruisem, víme. Že v ní hrál Leonard Nimoy, mnozí už slyšeli. Ale kdo z vás ho v ní skutečně VIDĚL?! Epizody Nulové šance ze 70. let se na české obrazovky nikdy nedostaly. V přednášce plné ukázek vám o nich povím vše, co potřebujete vědět!

2306 Politické systémy a intriky

Vladislav Šimák

Ve světě Star Treku najdeme množství různě soupeřících ras i státních a kvazistátních útvarů. Tím pádem také nejrůznějších zájmů a samozřejmě rovněž s tím souvisejících politických a diplomatických intrik. Jak se v tom pořádně vyznat? Na to je zde právě tento stručný průvodce.

2305 Sexualita ve Star treku ...

Grit du Alatriste

Jistě jste si všichni vědomi lechtivějších scén v našem oblíbeném seriálu, co takhle zjistit víc? Jistě všichni víte, že i mimozemšťané umí být hambatí. Jaké mají namlouvací rituály? Jak se k sobě chovají?

2301 Star Trek LARP

Jana Krčmářová "Xyll"

Pořádali jsme již 7 LARPů, přiblížím vám jejich atmosféru a zároveň vás naučím je milovat. Aneb jaké to je, zahrát si Star Trek RPG naživo.

2332 Legenda jménem William Shatner

Dagmar Vižďová "Ziina"

Všechno, co jste chtěli i nechtěli vědět o živoucí kanadské legendě Billu Shatnerovi, který ani ve svých 83 letech nepolevuje ve své úžasnosti, spíš naopak. Role kapitána Kirka je totiž jen zlomek jeho tvorby a pravý shatnerolog o něm může bádat do aleluja. Spousta videí i hudebních ukázek zaručena!

2328 Borgové, budete (ne)asimilováni

Jan Neuman "Wolverine"

Víte o nich všechno? Přijďte se dozvědět více, nebo obohatit naše poznatky o vaše postřehy. V závěru můžeme prodiskutovat některé sporné momenty, prípadně všechno co vás bude zajímat.

2324 Slash Trek aneb Slash ve Star Treku

Kateřina Loeblová "Lebel"

Podívejme se na queer tendence napříč Star Trek universem v oficiální i neoficiální tvorbě.

2316 Sekce 31

Jan Pavlík

Záhadná organizace, jednající údajně v zájmu Federace a často používající metody krajně pochybné. Její činnost ovlivňuje celé civilizace a zasahuje i do života postav seriálu, zejména doktora Bashira na DS9 i posádky Enterprise. Objevuje se i v knižních zpracováních a ve filmech tvořených fanoušky

2315 Deep Space Nine - tak trochu jiný Trek

Jan Kotouč "Johnak"

DS9 vždy trochu vynikal. Část fanoušků ho vynáší do nebes jako to nejlepší ze ST a další ho zatracuje jako nejhorší ST vůbec. Co ho dělá tak kontroverzním? Kromě průřezu seriálem se tato přednáška bude soustředit na tvůrčí proces a na vznik, vývoj a zaměření tohoto seriálu z hlediska jeho tvůrců.

2303 Večer písní Klingonských

Grit du Alatriste

Přijďte si zazpívat nejen ST písně ze Star trek zpěvníčků ale i nějakou tu kytárkovou klasiku. Další nástroje vítány. Těším se na vás i se svou Gritarou.

2302 Star Trek fanfilmy a seriály

Jana Krčmářová "Xyll"

Průřez těmi nejlepšími fanfilmy, které pro nás vytvořili fandové Star Treku po celém světě. Najde se něco pro milovníky jak staré, tak nové generace. Filmů i seriálů.

2304 Šokující pravda o hajzlech Star Treku II

Václav Pravda "Kritizátor"

Přinese tato již historická přednáška i po 10 letech šokující odhalení a zábavu? Nejspíš ne, ale riskneme to :-). Tematické stripy s Picardovou posádkou. Kde najdete na DS9 hajzly a jak se s nimi vypořádá kapitán Sisko? Spousta obrázků a napínavé příběhy.

 

Anotace z FFka 2011 najdete zde.
Anotace z FFka 2010.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2010 najdete zde.
Anotace z FFka 2009.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2009 najdete zde.
Anotace z FFka 2008.5 najdete zde.
Anotace z FFka 2008 najdete zde.
Anotace z FFka 2007 najdete zde.
Anotace z FFka 2006 najdete zde.
Anotace z FFka 2005 najdete zde.